Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a férjem minden, de mindenáron az USA-ba akar költözni. Hajthatatlan, és most már esélyem sincs érvelni, mert kapott állásajánlatot. Több lenn. Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
A férjem a fejébe vette hogy az USA-ban szeretne új életet kezdeni. Már jó ideje megy ezen itthon a huzavona, és semmi módon nem tudtam rávenni, hogy feladja. És most már eldőlni látszik a dolog, mert kapott álláslehetőséget a szakmájában, és amint lehet, szeretné, ha költözne az egész család. Gyermekeink is vannak, és őket is kérdeztük, és nem zárkóztak el az USA-ba költözés elől. Egyikük se mondta, hogy ne, anyu, apu, itt akarok maradni. Ráadásul mindezt a koronavírus közepén... Én jól érzem itt magam, Magyarországon. Vermontban kapott állást amúgy. Elvileg ott marhára hideg van télen, -20 fok, és rengeteg hó. A férjem nagyon céltudatos ebben, még semmivel kapcsolatban nem láttam őt ilyennek szerintem. A külföldre költözés jó régóta téma, de régebben még Németországról van szó, azt se akartam, de az legalább közel van. Na de Vermont...
2020. okt. 10. 13:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
39%

Látom, itt sok embernek baromira fogalma sincs az Egyesült Államokról...Hogy pár hétig ott ülsz a tengerparton, az meg nem az :D

A kérdező férje családos ember, ezt a feleségével kell megbeszélni, aki ha nem megy bele, ennyi volt. Vagy elválik és utazgathat kedvére. Nem tudom, így a koronavírus meg négerlázadások közepette ki akar oda menni, főleg hogy be se engednek. És nem áll minden sarkon kommandós, azt is elhiheted, de fegyvere mindenkinek van. Én valami északi országba mennék (Svédország, Norvégia), az USA-ban nincs kolbászból a kerítés, mint ahogy itt sokan ezt gondolják, mert valami turistaparadicsomba elvoltak pár hetet-hónapot és azt hiszik, ismerik az országot.

2020. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
62%
Azt tudod ha bevágod a hisztit, "nem megyünk sehova, a gyerekeink velem maradnak" szöveggel lehet itt tartod a férjed, de egy életen át bánni fogja, hogy elvett és megakadályoztad egy álma beteljesülését.
2020. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
85%
ilyenkor az a szokásos rend, hoyg csak a férj megy ki mondjuk 6 hónapra, beilleszkedik, megnézni mi fán teremnek a lehetőségek, szerez lakhatást, kialakít mindent és csakis akkor megy ki utána a családja. láttam én már hirtelen felindulásból elköltözó párokat, akik eladtak mindent stb, aztán meg jöttek haza pár hónap múlva. Tartsátok be a fenti dolgot és ha minden rendben, akkor utána mentek és kész. Adhatsz magadnak te is mondjuk 1-2 évet, hogy megszereted-e vagy sem. Ha nem, még mindig haza lehet jönni....
2020. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
68%
Jaaa és valld be a férjednek, hogy félsz, bevagy trotyizva az ismeretlentől, ne ilyen hülye havazást hozz fel ellenérvnek. Beszéljétek át, mit veszthettek, mit nyerhettek.
2020. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
32%
Meg nem olvastam el a valaszokat. A gyerekeitek nem bolcsibe jarnak, tehat mar jo par eve egyutt eltek ott ahol TE szeretsz leginkabb- Magyarorszagon! Mi lenne ha egyszer vegre nemcsak azt nezned, hogy te hol erzed jol magad, hanem kicsit masokra is gondolnal? Nem szolhat minden kizarolag rolad! Ez nagyon onzo! Adj egy eselyt Amerikanak!
2020. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
74%

Fura hogy mindenki a feleséget szidja. Mondom ezt úgy, hogy én Amerika mániás vagyok . 😍

Na de, ennyi erővel a férj is önző, mert a saját akaratát erőlteti a párjára. Nyilván más kérdés, hogy bizony valakinek engedni kell. Az már más kérdés, hogy merre billen a mérleg nyelve. Mert lehet hogy maradtok itthon, de ez a döntés teszi tönkre a házasságot. De lehet hogy kimentek, és megszereted Amerikát. Nehéz döntés. De egyébként az a logikus, amit fentebb irtak. Hogy előre megy a férj, berendezkedik, és utána megy a család.

2020. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
2020. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
57%

Ne menjen fél évet előre a férj semmiképpen! Láttam ebből már csúnya dolgokat! Együtt kell átélnetek az új dolgokat! Mehet pár héttel előbb, de fél-1 év az nagyon sok! Szerezzen egy fix albit, esetleg kocsit is (Amerikában nem árt), erre adj neki kb. 2 hetet és utána menjetek. Ha túl sokat egyedül van, eltávolodhadtok egymástól, megszokja a magányt, hogy csak ő tud mindent, ő a főnök és te tehetetlen vagy nélküle. Jó az a kapocs, hogy együtt vagytok újak egy új helyen, hidd el.

Amúgy attól is függ, hogy vagytok rá jogosultak, van olyan vízum, hogy csak egyszerre jöhetnek a házastársak.


A döntéssel pedig: kérdező én téged teljesen megértelek, én is szeretek Magyarországon élni és megriadnék, ha ilyennel állna elő a párom.

2020. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, részben igazad van és megértem ha gyereknélküli párról van szó. De itt kisgyerek is van és őket nem jó kivenni a megszokott környezetből, elkezdeni velük valamit, utána meg vissza az egész. Új helyen sokat sírnának, át kellene rendezni a kis életüket, nagy stressz beilleszkedni valahogva, új nyelv idegen emberek. Ha nem jön be, az trauma is lehet. A gyerekek lelki érdekében először a férjnek kell mennie. Nem biztos hogy olyan erőszakos okoskodó férje van mint hiszed, 3-6 hónap nem oylan sok egy hosszú távú házasségban. Ha eltávolodnak egymástól, az nem emiatt lesz hanem mert már most sincsenek lelkileg túl közel.
2020. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én sem értem miért rossz mindenki, aki nem akar külföldre költözni. Tényleg, mintha külföldön kolbászból lenne a kerítés.

Az sem mindegy, hogy a gyerekeket is kiszakítod a baráti körükből, a tág családból, idegen országba, idegen kultúrába dobod be őket, ahol idegen nyelven beszélnek.

Szülőktől/családtól/barátoktól sem pár óra autóútra vagy, hanem "pár" óra repülőútra.

Mennyire szereted itthon a munkád, kint mivel tudnál foglalkozni.

Meg lehet egyébként próbálni, ha nem tetszik visszajönni, csak ne égessetek fel magatok mögött mindent itthon, ha nem jönne be Amerika.

2020. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!