Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki lehet gyógyulni a szerencse...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet gyógyulni a szerencsejáték-függőségből?

Figyelt kérdés

2,5 hónapja van egy párom, igazándiból olyan ő nekem, mintha mindig is az életem része lett volna, mert szinte az elejétől hozzám költözött. Nagyon jól megvoltunk, sok program, kirándulás, gyorsan összecsiszolódtunk, megszerettük egymást. Mivel még sosem jártam a lakásán, nagyon idegesített, hogy miért nem mutatta meg, de azt mondta, hogy albérletbe ki van adva, így nem erőltettem. Aztán terítette a lapjait: nincs lakása, autója (amivel jár az céges), és mínusz 3 millión áll a bankszámlája. nagyon összeomlottam, majd kiderült, hogy online pókeren és más szerencsejátékokon bukta el ezt az összeget, de már kb. fél éve nem játszik. Nagyon szeretne megváltozni, én egy ilyen mentsvár voltam neki, miattam meg tudna változni. Tegnap elhívott, hogy menjünk el együtt a bankba, törleszt egy nagyobb összeget (jól keres), szeretné, ha látnám, és ezután mindig így fog tenni. Elmentem vele, és kiderült, hogy ennél a banknál is 4 milliós tartozása van, de van egy hasonló egy másiknál... nagyon kiborultam, és szakítottam vele. Elköltözött a szüleihez, de rettenetesen hiányzunk egymásnak.

Persze, tudom, az a legkönnyebb út, hogy meneküljek, mert baj van. Rámehet a házam, életem is egy ilyen kapcsolatra, emberre... de nagyon szeretem, és bíznék egyelőre benne. Volt már valaki hasonló cipőben?


2020. okt. 14. 06:50
 1/7 Hellmano ***** válasza:
100%
Ne bízz benne a szerencsejátékfüggők ugyanolyanok, mint a drog vagy az alkoholfüggők. Igazából drasztikus módszerekkel lehet csak megváltoztatni őket. Olyan nagyon ritka, aki magától változik meg. És ugy itt, mivel nem az életével játszik, mint egy drog vagy alkoholista, hanem csak a pénzével így nehezebben is áll le . Meg ekkora tartozásokkal nem kezdenék senkivel kapcsolatot, mert még a végén téged is beleránt a mélységbe, ahol van. Gondold át és észérvekkel győzd meg magad, hogy csak jobb lesz neked nélküle...elfelejted és ennyi. Tudom kegyetlenül hangzik, de én nem adnék neki esélyt csak max. akkor, ha látnám az összes sarát törlesztette már és legaláb nullán van, de még így sem hinném amúgy :D
2020. okt. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
2 év rehab... De az a baj a függőkkel hogy örökké szenvedélybetegek maradnak. Hiába állnak le 1 évre mindig ott lesz a fejükbe a játékra vágyás... Nagyon kockázatos ilyen emberrel közös jövőt tervezni, erősen NEM ajánlott.
2020. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jézusmária

én is egy függőségre hajlamos ember vagyok, de mindig sikerült kordában tartani, illetve egészségre-bankszámlára ártalmatlan tevékenységek felé terelni

valószínűleg fogsz találni olyan hozzád illő partnert, akinek nincs tartozása

2020. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2,5 hónapot azért nem olyan nehéz elengedni..

Nekem 6 év után buktak ki ilyen dolgok a páromnál, bár nem ekkora tételekről volt szó.

Én 2,5 hónap után igenis menekülnék tőle.. Csak azért költözött kb egyből hozzád, mert valszeg otthon is problémák vannak.

Igen, ahogy mondta, te egy mentsvár vagy. Ami annyit takar, hogy rájött, hogy egyedül képtelen haladni az életben (elköltözni otthonról, stb), ezért kellesz neki TE, aki még nem ismered, bízol benne vakon és tutjgatod majd.. Ez részéről nem az érzelmekről szól, szerintem.. Higgy nekem.

Hány éves egyébként?

2020. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerek pasit aki kigyogyult. Miutan otthagyta a baratnoje.

De ez vagy kamu kérdés, vagy te végtelenül ostoba vagy, ha ezek utan is még hianyzik neked.

2020. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. Volt ilyen párom, csak később derült ki. Addigra együtt voltunk már évek óta. Akkor és úgy derült ki a szerencse játék függősége, hogy mindig minden hónapban el eltunedezett a pénz. Kezdetben nem tűnt fel, mert olyan kifogasokkal állt elő, hogy nem fizetettek ki a munkáját, elhagyta a pénzt, ki esett a zsebéből a köteg pénz, tartozott valakinek, apjának kellett adnia stb stb.... Aztán egyik nap elhívott hogy menjünk el valamerre és mit ad Isten.... Kaszinóba mentünk... Persze az egész fizetése ott landolt aztán az én fizatesembol éltünk... Télen nem volt munkája, az én fizum volt csak. Aztán hitelből hitelbe kevert és az összes pénz a kaszinóba landolt. A végén a fizetésem is. Szülei háza szintén így ment el.

Aztán besokkaltam és otthagytam.


Azóta nekem van saját házam, férjem, gyerek, családom, pénzem. Ellenben neki semmi sincs még mindig. Sőt, amit a főnökétől vett részletre autót, az sincs már meg neki mert eladta kétszáz ezerért, ami szintén a kaszinóba landolt. Szülői ház már rég elvitte a végrehajtó. Fogatlan volt mindig is harminc évesen, ez most sincs másképp. Pedig azt hangoztatta hogy megcsináltatta a fogait. Persze hazudott. Alberletbol albérletbe jár a szegény lánnyal akivel éppen van. Persze azt is csalja orba szájba, meg adósságból adósságba rántja, jól lehúzza anyagilag ahogy engem is annak idején. Izzig vérig igazi élősködő parazita. Aztán amint nem tud lehúzni a lányról mert már nincs mit, akkor jön a következő.


Eddig mind az összes volt és aktuális barátnője felkeresett engem, hogy milyen ember, és hogy éheznek mellette mert minden pénzt a kaszinora költi, veri őket meg megcsalja őket... Én meg mindig megmondom nekik, hogy én örülök hogy megszabadultam ettől a patkánytol! És nem akarok belefolyni! Hallani sem akarok róla!


Tehát egy földön futó a mai napig is.


Ne alltasd magad! Sosem lesz normális életed egy ilyen mellett! Hagyd ott amíg tudod és nincs nagyobb Károd belőle!!!

2020. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne hagyd el, nem szabad hogy a mocskos anyagiak a szerelmetek közé álljon. Különben is elöbb utòbb nagy pénzeket fog kaszálni. A lottòn is azok nyernek akik sokat probálkoznak.
2020. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!