Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek a szerencsejátékos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a szerencsejátékos barátommal?

Figyelt kérdés

Barátom régebben sokat gépezett, amivel nem kevés összeget vert már el. Mióta együtt vagyunk nem csinálta, mert belátta hogy ez mennyire rossz, hogy ebből jó sose sül ki. Múltkor viszont visszament, amivel többszázezres adóságba keveredett. Persze engem kért hogy segítsek... Azonnal szakítani akartam, de megesett rajta a szívem, meg láttam hogy nagyon bánja, szégyenli. Az a helyzet hogy zálogott rakott azért hogy játszon(!!!) Egy hónap múlva elutazik külföldre pár hónapra dolgozni, abból a pénzből vissza tudja adni. Viszont azt akarja most váltsuk ki mert sok lesz a kamat. Kérdésem az hogy nem tudom mit csináljak, kiváltsuk most, megkockáztatva azt hogy megint eldurran az agya és visszateszi, vagy inkább kerüljön többe, de ne legyen már lehetősége elb**ni? Az nem tetszik neki hogy hazahozzam őket, pedig én ezt tenném... Vagy erőltessem ezt? Nem tudok benne igazán bízni akárhogy esküdözik hogy nem teszi vissza :(


Tudom szakítanom kéne vele, vagy hagynom hogy elveszítse, az ilyen kommentekből nem kérek. Ha most nem lenne neki ez a munka akkor biztos hogy nem is segítenék, vagy hogyha nem látnám hogy tényleg bánja.

Több éve együtt vagyunk, ha ez számít.



2017. nov. 19. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt várod, hogy azt a tanácsot adjuk hogy -persze!!! Maradj vele. Minden ok lesz-

Elárulom neked, nem lesz! Te döntesz.

2017. nov. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A két lehetőség közül, a másikat választanám (inkább kerüljön többe, de fizesse ki majd ő akkor, amikor megkereste rá a pénzt).
2017. nov. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt neki kellene kifizetni.Majdnem három évig dolgoztam fogadóirodában.Tapasztalatból mondom nagyon megbízhatatlanok akik szerencsejátékoznak.Hazudnak,manipulálnéak másokat akár azáltal is,hogy sajnáltatják magukat.A férjek a feleségeik előtt is tagadják,hogy oda bejárnak.Aki oda bejár és már játszott nagy tétekben újra megfogja tenni,ha alaklma lesz rá.Sokaknak a megszállottság is látszik az arcán amikor játszanak,volt aki a fejét verte a falba meg szaladozott le-föl,mert nem úgy játszott a csapata,ahogy elvárta volna,közben meg dobálta rá a nagy téteket és zsinórban veszített.Ilyen emberek között meg lehet betegedni,azért is hagytam ott a munkát.

Azt,hogy mit tegyél te tudod.Nem fizetném ki a tartozását.Sajnos a szerencsejátékosok semmiből se tanulmnak.Ha most segitesz neki,at egy biztositék lesz neki,hogy legközelebb is megteszed.Hiába mondanád neki, hogy most az egyszer segitesz.Az ilyen embere a pillanatnak él,fogadkozna,hogy többet nem tesz ilyet.Utána pár hónap múlva megint a csőd szélére viszi magát.Aki ebbe nagyon belemerült elvonó nélkül nem tud kimászni belőle.

2017. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hogy tudtál összejönni vele, ha tudtad, hogy ilyen? Gondolom, nem gondoltál arra, hogy mi lesz veletek hosszú távon. Márpedig egy függőség nem múlik el egyik napról a másikra.
2017. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem komoly kapcsolatnak indult, csak olyan kalandféleségnek. Emiatt viszont nagyon őszintén mert beszélni magáról, az érzéseiről, a múltjáról. S a kaland nem maradt abba, végül egymásba szerettünk. S azt hittem már kigyógyult ebből, hisz valóban elég sok idő kamaradt, de ez az eset nagyon aggaszt. Ha még egyszer vagy kétszer megcsinálja akkor muszáj lesz szakitanom, ilyen emberrel nem vállalhatok jövőt, hiába van már közeli tervben az összeköltözés, az eljegyzés :( De addig is próbálok neki segíteni, s minél mélyebben megértetni vele hogy ez mekkora hiba. S ha nem megy, akkor nem megy. De meg kell próbálni. Na meg erős kézzel megfogni, s következetesnek lenni.
2017. nov. 19. 13:18
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Én is függő vagyok és boldog kapcsolatban élek. Nem szerencsejáték-szenvedélybetegség, hanem pszichoaktívszer-dependencia. Amúgy tökmindegy, mindettő addikció. Nyilvánvaló, hogy a dompamintermelés és az adrenalin miatt játszik, meg azért, mert kényszert érez a játszás mint olyan, viselkedés megtételére. Játszani mindig fog, kivéve, ha áttér egy másik addiktív tevékenységre(lehet ez akár kémiai addikció is, nem csak viselkedési). A helyedben azt mondanám neki, hogy elfogadod az ő "mániáját" és segítesz neki, ha megígéri, hogy kis tétekkel játszik, vagy nem pénzben. (Pl havi 20 000 forint, ha azt eljátszotta, már csak jövő hónapban játszhat pénzben.) Ez tartható szerintem örökké, és a legfontosabb, hogy segítő szándékkal fordulj felé, akkor őszinte lesz. (Írtad, hogy mindenképp együtt maradnál vele, ennek örülök.. vannak még normális emberek a Földön.) Az addósságnál szerintem adja meg majd ő, mert ez egy tanulási folyamat. Neki kell éreznie, hogy elcseszte, és akarnia kell helyrehozni.

Remélem segítettem.

Üdvözlettel: Aki túl fiatal addiktológusnak

2017. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi #6! Igen, nem akarom elhagyni, sokkal inkább segiteni szeretnék, mert tudom hogy ez egy betegség, sőt azt is tudom miért csinálja...

Sőt továbbmegyek, felőlem a későbbiekben is csinálhatná, de valóban csak kisebb tétellel, és csak úgy ha az nem okoz gondot a mindennapokban, vagyis ha ettől még jut mindenre amire szükségünk van, sőt marad is valamennyi. A legaggasztób viszont ez, hogy képes ilyenre hogy ékszert betenni hogy legyen pénz játszani... Bár saját bevallása szerint ez talán ha másodszor fordult elő, és tudja hogy nagy hiba volt... Mondjuk a saját aranyaimat asszem itthon hagyom, úgyse hordom, az övével meg csináljon amit akar, most utoljára húzom ki a kakiból.

2017. nov. 19. 13:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Küldd el pszichológushoz.
2017. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elküldeném pszichiáterhez, aztán helló.


Mit vársz? MINDIG jtszani fog, ha rájön az ötperc s olyankor a kajára-rezsire valót is elherdálja.


De ha neked ez jó, egészségedre.

2017. nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, én azt szeretném tanácsolni neked, hogy keresd meg valahogy és nézd meg ezt a filmet, aztán gondold át ezt a kapcsolatot, és ha tényleg segíteni akarsz a párodon, akkor van-e erőd végigcsinálni, mert a függőség makacs dolog, és nem egyszerű megszabadulni tőle.

[link]

2017. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!