Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Introvertáltként nagyon nehezen ismerkedem, de most van egy barátnőm akivel megvagyunk, de sok a probléma is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig arról álmodtam hogy párom legyen, sokáig ez egy elképzelhetetlen dolognak tűnt a számomra. De valóra vált amikor találkoztam a jelenlegi párommal, immár 1,5 éve. Viszont nehezebben jövünk ki, sok a veszekednivaló, egyre inkább kiütköznek a különbségek. Még éppen megvagyunk, de el tudnék képzelni egy olyan lányt is akivel sokkal jobban összeillünk, ha nem is mindenben, de sokkal jobban mint a jelenlegivel. Azonban az introvertáltságom megmaradt, szóval ha úgy alakulna, vége a kapcsolatunknak, meglehet hogy sosem találok új párra. Így egyedül maradnék, és őszintén szólva ettől is félek valamilyen szinten.

Mit gondoltok, érdemes így kilépni ebből a kapcsolatból, vagy inkább maradjak vele (hiszen ez volt az álmom) és "viseljük el" egymást?! F, 26


2020. okt. 23. 14:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

2! Már próbáltuk megbeszélni, de nagyon nehezen tudunk szót érteni.


3! Nem csak divatból mondom.


4! Igen, nehezemre esik "csajozni". De attól a felé érzett érzelmeim valódiak.


6! Nem tennék ilyet.


7! Szerinted mit takarna esetemben az érzelmi felnövés?

2020. okt. 23. 18:13
 12/14 A kérdező kommentje:
10. Próbáltuk, de nem vezetett eredményre.
2020. okt. 23. 18:14
 13/14 anonim ***** válasza:
Párterápiával lehet még próbálkozni.
2020. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Miért kell erőltetni azt, ami nem megy?

Most komolyan képes lennél csak azért együttmaradni valakivel, mert félsz, hogy nem találsz mást?

Ez ilyen a “ha nincs ló, jó a szamár is” elv nálad? Ha meg majd esetleg együtt maradtok, össze is házasodtok és akkor jön majd valaki, akiért megőrülsz, akkor meg majd elválsz?


Szerintem ha 1.5 év után ilyen problémák merülnek fel, ott 15 év múlva sem lesz jobb a helyzet.

Az introvertáltságon meg a félénkségen lehet és kell is változtatni. Én is az vagyok, tudom, hogy nehéz, de attól nem kell megelégedni bárkivel. Én is követtem el hasonló hibát; olyan szinten eltávolodtunk egymástól, sorozatosan megbántott és őszintén nem tudom már, miért is törődtem bele és miért törtem magam annyira... Azért, mert nem akartam elveszteni annyi évet, a másik meg az, hogy nehezen nyílok meg és tényleg rengeteg meló van abban, hogy valaki úgy igazából megismerjen illetve én is a másikat. Szerintem nagyon megterhelő, amikor még csak annyira ismeritek a másikkal egymást, hogy minden mozdulatát, reakcióját figyelni kelljen. Gondolom, ezzel más intro is van. A lényeg, hogy néha el kell engedni a dolgokat.

22/L

2020. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!