Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj,hogy nemet mondtam?

Figyelt kérdés

Párom a szüleit felhívta és közölte velük,hogy decemberben megkéri a kezemet, ezzel egy nagy baj van anyós elkotyogta nekem.

Én mérges lettem rájuk. Szerintem ezt az egészet úgy kellett volna csinálni,hogy a férfi teljes titokban megszervezi azt amit jónak lát, megkéri a nő kezét majd utána, pl másnak egy családi ebéd alatt elmeséljük közösen.

Nemet mondtam,de csak azért mert anyós elárulta


Igazából a páromat nem is értem miért így csinálta.


Fél évvel ezelőtt megkérdezett engem,hogy hogyan képzelem el az eljegyzést a házasságot a gyereket.


Át lett beszélve A-Z az egész én is elmondtam az elképzelésemet, ő is az övét.

Igazabol teljesen azonos az elképzelésünk mindentéren.


Én olyan vagyok aki nem szereti elsietni a dolgokat,mindennek megvan a maga ideje.

Pl összeköltözés után ismerjük meg egymást milyen együtt élni közösen, pár év múlva egy romantikus vacsora után egy hosszú séta közben, egy szép estén kérje meg a kezem,másnap meséljük el közösen a családnak a hírt,1-2 év jegyesség után házasodjunk össze,mert szerintem az eljegyzésnek akkor van értelme ha belátható időn belül sikerül megvalósítani. Éljünk 2 évig házasokként és utána jöhet a baba.

Ezt mind mind ennél részletesebb át lett beszélve most csak felvázoltam pár dolgot.

Ezt mind mind tudta a párom erre másképp csinál mindent

Igazából pár kérdésem lenne


Férfiak ti hogyan kértétek meg a nő kezét,tudta az egész család ? Vagy utólag jelentettétek be közösen.


Ha a párom tudta,hogyan szeretném miért változtatott rajta


Többiek szerint túlreagálom a dolgok és túl bunkó voltam azért mert nemet mondta őszintén én nem érzem így,de megkérdezem túl reagálom vagy nem.


2020. okt. 24. 07:01
A kérdező szavazást indított:
Te reagáltad, túl és bunkó voltál amiért nemet mondtál
Párod csinálta hülyén,pedig ugyan az volt az elképzelés
77 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Szépen bebizonyítottad ezzel, hogy egy kontrollmániás hisztérika vagy. Ha ilyesmiből ekkora problémát csapsz...jobb is, ha van ideje a pasinak átgodnolnia, hogy kell ez neki vagy sem hosszabb távra, illetve neked is, hogy ha ismer a pasas, átbeszéltétek, tudja, hogy neked ez milyen fontos, ennek ellenére ennyire fogyatékos, hogy így csinálta, akkor te is levonhatod a következtetést.
2020. okt. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj, ennek ezzel nagyjából lőttek, és az elmondottak alapján mindkettőtöknek jobb így.
2020. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%
Csak azert nemet mondtal, mert nem az elore megbeszelt forgatokonyv szerint cselekedett? Őt szereted, vagy a forgatokonyvet?
2020. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%
Hát... Ha nekem mondtál volna nemet, pláne ilyen baromsagert, már az exem lennel.
2020. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló sztorim van az eljegyzésemről. Tudni kell, hogy mi pár éve már együtt voltunk és nagyon megszerettem a párom szüleit, ők is szeretnek engem. Mi is beszeltünk eljegyzésről, stb, de nem volt semmi konkrétum vagy elvárásom. Végül nálunk is anyósék eléggé belekontárkodtak, és sajnos eléggé rosszul sült el a dolog, mert annyira méltatlan volt a szituáció (nem szeretnék ennél jobban belemenni, de tényleg kellemetlen volt), hogy én bármilyen válasz helyett csak sírva fakadtam, mert nagyon rosszul esett.

Viszont.... mi az eset után a párommal leültünk átbeszélni ezt, és őszintén elmondtuk egymásnak, hogy miért történt úgy, ahogy. En megértettem, hogy a szülei presszionálták, és kicsit bele is kényszerítették abba a konkrét szituációba, ő pedig megértette, hogy nekem ez mennyire kínos volt, és hogy nagyon nem így képzeltem el. És végül, miután mi megbeszéltük egymással, a szülőkkel is beszeltünk, akik egyébként nagyon sajnálták és kb instant regret volt náluk is. Végül jól alakult a sztori, mert pár hónappal később megvolt a rendes eljegyzésünk, azóta is békében élünk, az esküvőt szervezzük.


A te példádra térve, szerintem az túlzás, hogy ennyire részletesen megtervezel mindent, és a párodat is arra kényszeríted, hogy a te akaratod érvényesüljön minden áron. Az sem szimpatikus, hogy amikor nem érvényesült az akaratod, akkor még bevágtad a durcát és nem ültél le megbeszélni vele. Ez nagyon éretlen hozzáállás, és igazan nem is értem, miért mondtál nemet. Hát nem ő az az ember, akivel le akarod élni az életed? Nem érdemelt volna annyit, hogy megbeszéljétek? Nekem az írásod alapján az jött le, hogy te magadat jobban szereted, mint a párodat, sajnálom.

2020. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
12%

6!


El n3m tudom képzelni hohy lehet barmi kínos azon, ha az általad szeretett férfi megkéri a kezed, pláne ha már beszéltetek is róla.

2020. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
87%

De még nincs is december, meg se kérte a kezed, nem?

Nem a nagyszülőknek mondtál nemet?

2020. okt. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%
7-es: akkor igen rossz a képzelötehetséged! Rengeteg olyan helyzet van, amikor igenis kínos lehet a dolog!
2020. okt. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
19%

9!


Például?

2020. okt. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%
A férjem nálam az anyjának mondta el először, nyilván azután, hogy mi már többször beszéltünk elotte arrol, hogy majd összeházasodunk. Nem volt terdenallas, gyertyafény, rózsaszirom, semmi ilyen -szerintem nyálas- körítés, egyszercsak felugrott a kanapéról, kisugárzott a szobából, aztán visszajött, leült mellém és közölte "nem tudok tovább várni, hozzam jössz?" Nekem tökéletes volt így.
2020. okt. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!