Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj,hogy nemet mondtam?

Figyelt kérdés

Párom a szüleit felhívta és közölte velük,hogy decemberben megkéri a kezemet, ezzel egy nagy baj van anyós elkotyogta nekem.

Én mérges lettem rájuk. Szerintem ezt az egészet úgy kellett volna csinálni,hogy a férfi teljes titokban megszervezi azt amit jónak lát, megkéri a nő kezét majd utána, pl másnak egy családi ebéd alatt elmeséljük közösen.

Nemet mondtam,de csak azért mert anyós elárulta


Igazából a páromat nem is értem miért így csinálta.


Fél évvel ezelőtt megkérdezett engem,hogy hogyan képzelem el az eljegyzést a házasságot a gyereket.


Át lett beszélve A-Z az egész én is elmondtam az elképzelésemet, ő is az övét.

Igazabol teljesen azonos az elképzelésünk mindentéren.


Én olyan vagyok aki nem szereti elsietni a dolgokat,mindennek megvan a maga ideje.

Pl összeköltözés után ismerjük meg egymást milyen együtt élni közösen, pár év múlva egy romantikus vacsora után egy hosszú séta közben, egy szép estén kérje meg a kezem,másnap meséljük el közösen a családnak a hírt,1-2 év jegyesség után házasodjunk össze,mert szerintem az eljegyzésnek akkor van értelme ha belátható időn belül sikerül megvalósítani. Éljünk 2 évig házasokként és utána jöhet a baba.

Ezt mind mind ennél részletesebb át lett beszélve most csak felvázoltam pár dolgot.

Ezt mind mind tudta a párom erre másképp csinál mindent

Igazából pár kérdésem lenne


Férfiak ti hogyan kértétek meg a nő kezét,tudta az egész család ? Vagy utólag jelentettétek be közösen.


Ha a párom tudta,hogyan szeretném miért változtatott rajta


Többiek szerint túlreagálom a dolgok és túl bunkó voltam azért mert nemet mondta őszintén én nem érzem így,de megkérdezem túl reagálom vagy nem.


2020. okt. 24. 07:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%

7: ne haragudj, de mint írtam, nem akarok jobban belemenni ebbe, nekem nem fáj, ha nem hiszed el.


Pont azért írtam le a saját példámat, mert tényleg van olyan szituáció, amikor kívülálló emberek belekontárkodnak egy ennyire személyes dologba. Viszont az nem mindegy, hogy utána hogyan kezeled. Én nem váltottam át hisztérikába, hanem minden érintettel megbeszéltem, hogy nekem ez miért esett rosszul. Érdekes módon anyóstól se az jött vissza, hogy én egy hülye pcsa vagyok, hanem megértette. Azóta is teljesen jó viszonyban vagyunk, és várják ők is az esküvőnket. Ezért fontos a nyitottság ales a kommunikáció, ami a kérdezőben nincs meg sajnos.

2020. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
9%

12!


Egy példát kértem, nem a te konkrét esetedet. Nem írtál példát.

2020. okt. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%

Igen. Most tegyük félre, hogy ki mit vár el és kiben hogy marad tüske. Ezeket meg lehet beszélni. Ha jól értem, itt annyi volt a gond, hogy kiderült, mert anyós nem tartotta a száját... te ezen meg berágtál, mert nem lett volna meg a meglepetésfaktor.


Egy ilyen fontos döntést zsarolásra használni irtózatos ostobaság, kinyírja a párkapcsolatot. Ez színtiszta passzív agresszió, gyakorlatilag ez is a bántalmazás egyik fajtája, még ha nem is annyira jó a PR-ja, mint az asszonyverésnek.

2020. okt. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%

"Például?"

Pl

1. kajához terítés/mosogatás közben odaszól, hogy "ugye, akkor a feleségem leszel"

2. Ebéd/tv közben benyögi, "hogy ne nyaggas tovább, inkább elveszlek"

3. Szintén random helyzetben, "ha teherbe tudsz esni, elveszlek"


és hasonló helyzetek!

2020. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
6%

15: Az egyesben nem látok semmi problémát, nálunk hasonlóan volt, és nagyon örültem neki. Már csak azért is, mert mindketten utáljuk a mázas körítéseket, és tudtam, hogy ez egy teljesen őszinte megnyilvánulása volt.


A másik kettő pedig típusos esete a diszfunkcionális kapcsolatnak.

2020. okt. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

15!


Ez kínos? Az elsőben a világon semmi problémát nem látok. Nyilván beszéltek róla, hogy majd összeházasodnak. A második a nő hibája, minek nyaggatja. A harmadik meg bunkóság, ilyen gondolkodású emberrel épeszű nő kapcsolatba se kezd. Kínosnak egyiket se mondanám.

2020. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
91%

7/10-es:

Szerintem kifejezetten kínos lenne, ha valaki úgy kérné meg a párja kezét, hogy: anyám azt mondta, ideje lenne összeházasondni, mert unokákat akar, leszel a feleségem?

Na ez az, amire garantáltan nemet mondanék. Ha szerinted az iylet örömmel kellene fogadni, akkor komoly bajok vannak veled!

2020. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
69%

Majdnem ugyanígy volt nálunk, én is megkérdeztem itt, utólag már látom a saját hibám.

Mi házasság után költöztünk össze, és ezért kb. napi szinten téma volt, hogy kb mikor házasodunk. Tudtam, hogy az eskuvoszervezes miatt hamarosan meg kell kérnie. Meg is tette, úgy, hogy minden barátomat, családtagjaikat beavatta, mert mindenkinek volt vmi kis feladata a nagy meglepetés leánykérésben. Hát jól meglepődtem és aztán végtelenül csalódott voltam. Mindenki tudta már, senkinek se mondhattam el az oromomet. Nagyon fájt, mert elég introvertált vagyok ráadásul, és nem meghitten történt.

Úgy éreztem nem is ismer és nem figyel rám. Utólag jöttem rá, hogy csak megakart lepni, de annyit beszéltünk róla, hogy abba már nehéz lett volna bármi meglepőt vinni. Szegénykém csak jót akart, de nagyon nem jött össze.

Ebből kiindulva, meg az azóta eltelt 3 évből, azt javaslom foglalkozz önismerettel, mert nagyon megvan álmodva az életed és csalódni fogsz, hogy az élet mindig izgalmasabb forgatókönyveket produkál.

És nem tudom mióta vagytok együtt, de a párod is fog még párszor csalódást okozni, mert egyre jobban látni fogod, hogy a sok hasonlóság ellenére, milyen sok különbség is van, amik napi szinten előjönnek és még kell tanulni együtt élni ezekkel.

Minden jót nektek!

2020. okt. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
34%

18!


Abból indultam ki, hogy két épeszű felnőtt ember van a kapcsolatban, ahol eleve már az első időben tisztázásra kerul pár alapvető kérdés, mint pl mit gondolnak a házasságról, akarnak e gyereket. Így aztán az "anyám azt mondta" eleve fel se merulne, mint lehetőség.

2020. okt. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
72%
16: attól, hogy neked meg a párodnak ez így jó, lehet, hogy másnak nem. Ezt miért nem lehet tiszteletben tartani?
2020. okt. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!