Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szakítás mellett döntöttem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szakítás mellett döntöttem. Jól tettem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A párommal távkapcsolatban éltünk kb másfél évig, hétvégente találkoztunk. Mindketten a szülői házban éltünk. Én az anyukámmal és a nagymamámmal. A párom járt többet nálunk, anyám már akkor hangot adott a nem tetszésének, mivel a párom nem elég művelt és tanult hozzám képest, furcsa, stb. Másrészt hozzá tartozik a dologhoz hogy anyám azért sem bírta a jelenlétét a páromnak, mert a halott bátyámra emlékeztette. A tavaszi covid helyzet miatt 3 hónapig nem találkoztunk, nagyon rossz volt mindkettőnknek, ezért utána azonnal munkát keresett itt és hozzánk költözött, Anyáék beleegyezésével. A kapcsolatuk anyámmal csak rosszabb lett az összeköltözés után, ráadásul a páromnak a munkahelyi problémái teljesen kikészítették, emiatt az itthoni feladatok sem érdekelték. Ekkor kiderült, hogy a páromnak súlyos szorongásos problémái vannak és voltak is, amit nem mondott el nekem én meg túl vak voltam hogy észre vegyem. Anyám persze ezt rég látta hogy valami nem stimmel nála. Ezt a szorongást az új környezet és munka pedig még jobban felerősítette. Előfordult, hogy képtelen volt elmenni dolgozni. Ilyenkor begubózott a szobában és hiába próbáltam megbeszélni vele a problémákat, semmi hatása nem volt. Így a problémái kihatottak a kapcsolatunkra is, folyton miatta aggódtam, dolgozni is alig tudtam. Próbáltam átrakatni másik helyre (mivel egy helyen dolgoztunk), megígérte hogy addig kibirja az eredeti helyén, de végül egy napot sem bírt várni, felmondott. Ekkor átbeszéltük a dolgokat, és azt mondta hogy jobb lenne neki hazamenni. Nemcsak a munka kudarca miatt hanem az anyám miatt is. Én felajánlottam hogy költözzünk külön, de ez sem tetszett neki. Az volt az indoka, hogy akkor úgyis pénzt küldenék haza és mi meg nem haladnánk, illetve hogy ott is bele szólna az életünkbe, és anya depressziója csak rosszabb lenne, és mindkettőnknek lelkiismeret furdalást okozna. Meg amúgy sem találna másik munkát mert nincs szakmája. De együtt sem tudunk élni normálisan. Viszont otthon sem lenne jó neki. Döntés képtelen volt. Semmi sem tetszett neki, az önsajnálatba merült. Mivel ő nem tudta eldönteni napokig, én elmondtam neki, hogy csak a külön költözés lenne megoldás, de ez neki nem tetszik, ezért menjen haza, szakítsunk. Ő egyből rábólintott. Még azon gondolkodott, hogy attól még együtt lehetnénk úgy mint régen, hétvégente jönne, de én nem akartam visszafelé lépni a kapcsolatunkban. Így a szétválás mellett döntöttünk.


Szerintetek lenne más megoldás, vagy rosszul döntöttem? Szeretjük egymást, igaz mióta kimondtuk a szakítást nem látom rajta hogy igazán bántaná, bár ő azt mondja, igen. Én magam alatt vagyok. Egy hétig még itt lesz, aztán költözik. Mindenben segítem amíg itt van. Én 29N, ő 25F. Vélemény?



2020. okt. 25. 08:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ezt a gondot nem neked kell megoldani. Majd felnő hozzá vagy elveszik.

Ahogy írtad téged ő inkább hátráltatott. Egy megfelelő emberrel könnyebben küzdi le az ember a problémákat.


Tanulni sosem késő, változtatni sem. Gondolj bele milyen nehézségeket tudna okozni, ha az ő családjában is lenne valami hasonló, mint nálatok.

Azt is te cipelhetnéd .

Talán ő is összeszedi magát egy kicsit és még az is lehet, hogy pont ez a változás hoz neki olyan pozitívumot az életébe, hogy akarjon tenni saját magáért.

2020. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Az ő családi hátterében is megvannak a problémák, igaz nem ilyen jellegű, mint az enyém. Nagyon remélem, hogy levonja a megfelelő következtetéseket a történtekből, és tud alakítani az életén. Legalább neki sikerüljön.
2020. okt. 25. 12:42
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Hú, eddig azt hittem, nekem van a legzűrösebb családom! Minden bántás nélkül, szerintem első körben fordulj pszichológushoz. Nincs igaza azoknak, akik azt írják, majd találsz jobbat. Legfeljebb ugyanilyen fogsz találni. Nem véletlen, hogy a párod is egy instabil ember lett. Nem egészségesek a családi kapcsolataid, a párkapcsolatodat is mindig ez fogja meghatározni. Szép dolog, hogy törődsz a családoddal, de így pont a legértékesebb éveid vesznek el. Az, hogy anyukád 23 év! alatt nem tudta elfogadni a férje halálát, az nem normális, és nem a te felelősséged! Lehet, hogy nem tudatosan, de manipulál téged. Egy mentálisan beteg légkörben nőttél fel, ott alakult ki a személyiséged. Ha nem foglalkozik vele szakember, ez minden későbbi kapcsolatodra rossz hatással lesz. Írom ezt már egészséges nőként egy szintén zűrös családdal megáldva, 2 súlyos depresszióval és több öngyilkossági kísérlettel a hátam mögött.
2020. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

A párom nem mellettem lett instabil, az is volt eddig is, itt csak elmélyült.

Anyukám azért nem tudta túl tenni magát rajta, mert magát okolja mindkét esetben. Sokak szerintem hasonlóan nem tudnák túl tenni magukat ezeken a tragédiákon.

2020. okt. 25. 14:31
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt írtam, hogy miattad lett instabil! Azért vonzol be ilyen pasit, mert erre van mintád. De. Elfelejteni nem tudnák, de feldolgozni igen. Sokan sokféle tragédián mennek keresztül, és feldolgozzák szakember segítségével. Ez évekig is tarthat, de 23 év depressziós állapot semmilyen körülmények között nem normális. Az a baj, hogy neked ez természetes, mert ebben nőttél fel, de nem az. Tudom, hogy a kérdés nem anyukádról szól, de mivel az a későbbi párkapcsolataid gyökere nem lehet figyelmen kívül hagyni.

#23

2020. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!