Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amint elmélyülne egy párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amint elmélyülne egy párkapcsolatom, azonnal meghátrálnék, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kötődési gondjaim vannak, tanultam pszichológiát, másokat magamban könnyein diagnosztizálok, magammal mégis kételyben vagyok folyton.


5 párkapcsolatom volt eddig, igen, kicsit soknak tartom én is, voltak, amiben megcsaltak, mentálisan beteg párom is volt már, egy másik meg a legjobb barátnőmre hajtott rá. Van, amelyikkel azért lett vége, mert megpofozott, mert nem tetszett neki, hogy hisztizem, mert keveset vagyunk együtt.

Szóval igen, elég bonyolult a dolog.


Viszont azt vettem észre, ha valaki őszintén szeret és mindent megad, menekülnék. Elkezdem azt érezni, hogy nem is szeretem, aztán meg ha elveszítem, felemészt és szenvedek.

Jelenleg is így vagyok, a párom nagyon jól bánik velem, féléve vagyunk együtt, most jött el az idő, mikor érzem, hogy komolyodna a dolog, nagyon közel kerültünk egymáshoz lelkileg, és újra előjött bennem, hogy talán mégsem szeretem őt és lehet jobb lenne nélküle.

Ő ezt nem tudja, nem akarom bántani vele. :(


Mitől lehet ez? Más is volt így?


Kérlek, kíméljetek meg a szidástól, ígyis küzdök most magammal. Tudom, hogy valami nem normális.

26L


2020. okt. 25. 17:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Itt az erzelmi elerhetetlenseg lehet a kulcs, szamodra az a vonzo ha a masik elerhetetlen. Plusz alacsony onbizalmu, rissz önértékelésű embereknek szokott azzal gondja lenni ha masok szeretik, egyszerűen ahelyett hogy meggondolbak h talan akkor megse ertektelenek, inkabba masikat ertkelik le
2020. okt. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
43%
Az a baj, amire nem is gondolsz, hogy ezzel mennyire megbántod a másikat. Engem is küldött már el egy ilyen mint te, minden csodálatos volt és egyszer csak a semmiből behúzta a vészféket és kihátrált. Életemben nem szenvedtem ennyire egy szakítástól, mert minden klappolt, csak ő nem mert belemenni, és kidobta az ablakon ezt a csodálatos lehetőséget teljesen váratlanul. Előttem mar öt éve facér volt, és engem se másért hagyott ott, hanem ezek miatt a megoldatlan lelki sérülések miatt. Ha most otthagyod a barátodat, csinálj végig egy rendes terápiát, mielőtt megint kapcsolatba kezdesz, mert embereket nem lehet csak úgy kidobni a szemétbe, ezt jobb lenne, ha te is belátnád.
2020. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Ha valóban közöd van a pszichológia szakmához, akkor magadtól tudnod kéne a választ.


Elsősorban nem akarod lekötni magad.

Tudván vagy tudat alatt érzed, hogy hosszú távon nem

vagytok egymáshoz valók.


Elgondolkodtató, hogy az eddigi 5 kapcsolatodban valóban

a másik félnek voltak-e pszichés problémái, vagy

csak reagáltak a magatartásodra.

2020. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Anyukámmal sosem tudtam semmiről beszélni, számomra ő érzelmileg elérhetetlen."


Kulcsmondat!


Szülői minta.

Édesanyád érzelmileg szegényes.

Apád csalta.


Te bezárkózol, félsz az ugyanolyan traumáktól.


Valódi, pszichológus szakemberre van szükséged.

Az igényed meglenne, hiszen akkor nem tetted volna fel önmagadnak

és segítségre várva, a nyilvánosságnak a kérdést.

2020. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!