Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségemet mint nőt, teljesen elveszítettem a szülés óta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve született kisfiunk. Feleségemmel a jó kapcsolat szerencsére megmaradt, kiváló anyuka, háziasszony, társ stb, én is igyekszem mindent megtenni, hogy jó férj legyek. Viszont mint nőt, teljesen elveszítettem. Egyszerűen nem foglalkozik magával, és bármennyire is rossz leírni, ez már-már igénytelenségbe csap át (kihangsúlyoznám, nem a higiéniával van gond!) Azelőtt sem volt cicababa, nem járt minden héten fodrászhoz meg kozmetikushoz, nem is erre vágyom most sem. De néha egy kis frizura, akár csak valami egyszerű a simán összefogott haj helyett jó lenne. Ha egy hónapban egyszer kifestené a körmét, kihúzná a szemét... Félreértés ne essék, nem egy kikent műnőre vágyom, de néha ilyen apróságok jól esnének. Régen ezzel nem volt gond. Lábát csak akkor borotválja, ha nyáron rövidnadrágot vesz fel, intim tájékon újabban soha... Két kezemen meg tudom számolni, hányszor szeretkeztünk az elmúlt 2 évben (nem rajtam múlt). Az öltözködése teljesen leegyszerűsödött, nem is tudom, mikor láttam mostanában csinosan felöltözve. Új ruhákat nem akar, hiába ajánlgattam (anyagilag megtehetnénk). Újabban csak normál bugyikat vesz fel, tangát, franciát soha (azelőtt vegyesen hordott néha ilyet, néha olyat). Vettem már Neki csinosabb darabokat, egyszer-kétszer felvette, majd a fiók mélyére került.


Természetesen próbáltam beszélni Vele erről, de mindig az lett a vége, hogy én miért nem tudom így elfogadni... Hangsúlyozom, nem a külsőségek a legfontosabbak számomra, de mint nő, hiányzik az életemből.


Róla annyit, hogy a húszas évei végén jár, vékony testalkatú. A nagyszülők, testvérek sokat segítenek, én is igyekszem kivenni a részem mindenből. Ideje, lehetősége tehát lenne arra, hogy "karban tartsa" magát, nem ezzel van a gond.


Tisztelettel kérem a gúnyos kommentek mellőzését, így is épp elég kényes téma ez nekem. Köszönöm.


2020. okt. 28. 07:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
Depressziós. Egyszerűen nincs kedve és ereje egy két éves mellett, kizárólag a kényelemre törekszik, ami negyedannyi idő és negyedannyi befektetés. Jár dolgozni? Talán az kizökkenthetné a mostani állapotából.
2020. okt. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
85%

Ülj le vele kettesben, nyugodt körülmények között, és ezt így nyugodtan mondd el neki.

Azzal semmi rosszat nem mondasz, ha azt mondod neki, hogy neked hiànyzik, hogy néha csinosabb legyen, szeretnéd újra szexi ruhában látni. Egy-egy csajos délutàn biztos neki is jól esne, elmenni körmöshöz, fodrászhoz, kozmetikushoz. Akkor egy hónapra le van a gond, és nem neki kell körmöt festeni meg gyantázni.

A szexmentesség mögött szinte biztosan hormonàlis okok vannak. Szoptat még? Szoptatott? Szülés utáni depresszió nem lehet? Egyébként milyen a hangulata? Társaságba szokott/szoktatok járni? Szed fogamzásgátlót?

A GYES-betegség is létező dolog. Lehet, hogy a változáshoz elég lenne, ha 4 órában elkezdene dolgozni. Nagyon le tud építeni, ha egy két éves az egyetlen társaságod.

2020. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
19%

Lehet az okokat keresni, egy pszichológusnak bizonyára igazi csemege lenne az eset, de számodra a legfontosabb dolog nyilvánvaló:


Ha két éve megy ez a dolog, nem akar neked tetszeni, és szex sincs, annak ellenére, hogy beszéltél vele ezekről, akkor nem kell itt tovább vacakolni

Ki kell mondani azt, ami nyilvánvaló:


A házasságod vacak, és a válás lenne a megoldás. Ha szeret téged még valahol legbelül (amit szerintem nem biztos), vagy fontos neki a pénz, akkor a válás megszellőztetésével átrendeződhetnek a dolgok. Lehet, ha felhozod neki a válást, akkor megváltozozik, és visszatér a régi önmagához (kérdés, meddig...). De lehet, ahhoz is unott arcot vág majd...


Szerintem elsőre még vesd fel a lehetőséget, hogy menjetek szakemberhez, hátha valamilyen terápia segít! De ha nem akar elmenni, vagy a szakember bevonása sem segít, akkor mondd meg, hogy ha nem változik meg, akkor el fogsz válni, és elhagyod! Ha ez se használ, akkor válj el tőle, ne érdekeljen, csak a gyerekről gondoskodj majd!


Te jó embernek tűnsz, megérdemelsz egy olyan nőt, akivel boldoggá tehetitek egymást.

2020. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%
Azért azt várd meg, amíg visszamegy dolgozni és rendeződnek a dolgok. Mielőtt még hallgatsz a hármasra és ott hagysz csapot papot, bár nem hiszem, hogy te ilyen lennél.
2020. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
15%

Felesleges volt lepontozni, mert az nem csökkenti annak a súlyát, amit mondtam.


Depressziós lehet az ember pár hétig, hónapig. De két évig már csak az önmaga hibája, nemtörődömsége miatt lehet az. Látja, hogy a házassága ingadozik, a férje nem boldog, mégis az eldogadásról papol, amit biztonyára Emma Watson-éktól előadóktól hallott. Azt tanították neki, hogy a férfinak kötelessége elfogadni egy nőt így is, tartson akár évekig is ez az állapot.


Nem, tisztelet feministák, nem. Ez a férfi nem egy lepukkant, aszexuális nőt vett feleségül, két év alatt rendezhette volna magát, szakértők bevonásával. De nem akarta, mert nagy ívben tett rá.


Az első két választ nő írta, ezért nem érzik át a te helyzetedet. Ne hagyd magad befolyásolni, kedves Kérdező. A feleséged feltehetően nem fog megváltozni, amíg nem lépsz komolyan.

2020. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
10%

"Azért azt várd meg, amíg visszamegy dolgozni és rendeződnek a dolgok. Mielőtt még hallgatsz a hármasra és ott hagysz csapot papot, bár nem hiszem, hogy te ilyen lennél."


Valószínűtlen, hogy a munka megváltoztatná. Azt fogja mondani mikor hazamegy, hogy most nincs kedve a szexhez, mert fáradt. Semmi sem fog változni, és egyébként is igazságtalan hogy arra kéred ezt az embert, hogy még várjon. Két év nagyon hosszú idő, te sem várnál ennyit a férjedre, szóval nem kell a rizsa.


És nem azt mondtam, hogy hagyja ott, hanem azt mondtam, hogy keressenek fel szakembert, és ha a terápia nem változtatja meg, vagy el se akar menni, AKKOR szellőztesse meg a válás lehetőségét. Ha arra se reagál, akkor váljon el.


Két év nagyon hosszú idő, ha neked ennyi ideje romokban lenne a házasságod, és azt a tanácsot kapnád, hogy várj még, nem várnál.

2020. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
66%

Annyira szomorú, hogy egy jól működő házasságot is mennyire tönkre tud tenni egy gyerek. Tényleg megéri így? Szerintem nem. Semmilyen gyerek nem éri meg azt, hogy a jól működő házasság szétszakadjon miatta.

Agymenés az is, hogy ha már vállal gyereket a párok, akkor a nők évekig otthon maradnak a kisgyerekkel, ettől be lehet golyózni. Néhány hónapos korától bölcsibe kellene adni, mert nem normális, hogy a nőnek évekig nincs normális, felnőtt társasága egész nap, csak este a férje.

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy még mindig nem értik az emberek, hogy nem kötelesség szaporodni.

(Én is nő vagyok, és nem, nem akarok gyereket).

2020. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
67%
Nem a gyerek teszi tönkre, hanem a felelősség, mert gyerekre ugyan vágynak, de az ezzel járó felelősséget nehezen vállalják az emberek. Amíg szoptat a nejed, erről nem írtál ugyan, ne várj tőle sok változást, mert ilyenkor a hormonok kissé aszexuálissá tesznek. Nekem a lányom 4 hónapos koráig volt tejem, utána amikor már nem szoptattam tejesen visszaállt a libidóm, sőt. Sajnos nálunk a férjem volt az, aki már nem tudott rám nőként, csak anyaként tekinteni pedig visszafogytam hamar. De hiába illegettem neki magam mini szoknyában, akkor már minden más nő érdekesebb volt mint én. Szóval nem mindig az anya kedve megy el a szextől és nem mindig az anyaság az oka, számomra ennek még így is több értelme van, mintha más férfiakra vágyna csak mert a férje apa lett....ja, hogy ilyen nem történik meg mert a nő lett anya, a férfi maradt ugyanúgy. Na, itt a baj.
2020. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem a külsejével van a probléma, hanem azzal, hogy nem kíván.


Nekem nincs gyerekem, de valami bennem is fordult, és én sem tartom már annyira fontosnak a csinos ruhákat, meg az össze-vissza vásárolgatást, mint régen. Arról nem is beszélve, hogy egy farmer is lehet csinos egy szebb sportcipővel, főleg akkor, ha a feleséged vékony alkatú, ahogy írtad.


Én azt sem gondolnám azonnal, hogy depressziós, ha ezen kívül amúgy mindent megcsinál, és látod, hogy vannak céljai, élvezi az életet. Bár lehet, nem látok bele, és szívesen meghallgatnám a másik felet is. Mondjuk neked is ezt kellene tenned. Ezt meg kell beszélnetek egymással... Én sem szőrtelenítek 3 naponta, és van, hogy egyszerűbb outfitekhez van kedvem, ettől függetlenül a szex, intimitás köztünk működik.


Ja, és egy korábbi hozzászólásra is reagálnék. "Néhány hónapos korától bölcsibe kellene adni, mert nem normális, hogy a nőnek évekig nincs normális, felnőtt társasága egész nap, csak este a férje." Nem minden esetben. Nyilván emberfüggő is, de én például introvertált vagyok, és olyan jól elvagyok most is egyedül itthon! Imádom! Remélem, online oktatás lesz az egyetemen. :) Jelenleg úgy érzem, hogy én sem szeretnék gyereket, és nagy igazság, hogy szaporodni nem kötelező, de vegyük figyelembe, hogy a kérdésben szereplő házaspár valószínűleg szeretett volna, és nem a gyerekre kell kenni, hogy köztük nem működik. Mint látod, idő lenne a szeretkezésre, csak valamiért a nő nem akar, és lehet, akkor sem akarna, ha nem lenne a gyerek.

2020. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%
Engem az tett rendbe amikor visszamentem dolgozni. Igaza van azoknak akik azt mondják hogy az segíthet.
2020. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!