Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más sem viszi haza a párját?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más sem viszi haza a párját? Ez fura/sértő?

Figyelt kérdés

A családomról azt kell tudni, hogy "mozaikcsalád" vagyunk. Anyám óvodás koromban férjhez ment a mostani férjéhez, aki egy elmebeteg balfék. Mindenért rögtön dadogva ordít, tipikusan a "csak nekem van igazam" ember, akinek bármit lehet mondani, meg sem hallja. Mellé O. V. egyszemélyes hadseregének képzeli magát és ha bárki rosszat/negatívat szól róla, rögtön ordít, hogy a másik egy hül..ye mocskos kommunista és meg is érdemelné, hogy a régi rendszerbe küldjék vissza. A legutóbbi választásoknál a 89 éves dédimmel közölte, hogyha nem a Fideszre szavaz, eltöri a kezeit. És ez egy sima karácsonyi ebédnél volt. De képes ilyen cirkuszt csinálni akkor is, ha nem találja azt a ruhát, amit éppen felvenne, vagy nincs meg a pénztárcájából 2 ezer ft, vagy éppen 12.00-kor nincs az ebéd az asztalon, mellé megterítve.

Hiába ebben nőttem fel, még sokszor engem is megvisel, mikor így viselkedik azokkal az emberekkel, akiket szeretek és akik amúgy jó emberek. Ő a fő oka, amiért 1,5-2 havonta járok csak haza, akkor is szigorúan 2 napra. Mindenbe beleszól, okoskodik, kötözködik. Nekem ehhez nincs sem kedvem, sem erőm már.


Viszont 230 km-re laknak a szüleim, ami azért nem az a távolság, hogy beugrunk egy kávéra, beszélgetünk és jövünk haza. Az anyám ezt nehezményezi, hogy sosem volt még náluk a barátom és most karácsonykor sem lesz ott. De nálunk a karácsony a veszekedésekről szól, mindenki ideges és alig várjuk a végét... Most azért nem fogom Őt hazavinni, hogy kellemetlenül érezze magát és hallgassa az ordítást. Meg felnőtt emberek vagyunk, nincs előttem a kép, hogy a régi gyerekszobámba elvonulunk és romantikázunk... Mert nálunk ha otthon is van mindenki, akkor mindenki külön-külön, a vasárnapi ebéden kívül régen sem volt soha együtt a család.

A párom családja meg ennek az ellentéte, ott mindig csinálunk valamit közösen, társasozunk, beszélgetünk, stb. Meg ott a légkör is más, már mikor először voltam ott, teljesen oldott volt a hangulat. Ha hazamegyek, már az úton gyomoridegem van, végig feszült vagyok és kb azt várom, hogy ülhessek be a kocsiba és induljak onnan.


Így nem érthető, ha nem akarom minden hónapban hazavinni a barátomat magammal?


2020. nov. 8. 21:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
86%
Igen, anyukád párja egy átlagos fidesz szavazó.Mi a probléma?
2020. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Savlekotő ***** válasza:
100%
Minek mész haza,töltsd ott az ünnepet ahol jól érzed magad,ha meg nálunk ilyet mondott volna vki a dédinek,ott rúgtuk volna ki,nem hogy még bájologjunk vele éljünk tovább..
2020. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Mist mi is a kérdés?
2020. nov. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ezzel nem lenne baj, még probléma sem, mert szerintem a politikai nézeteit döntse el mindenki maga. Ő viszont nem így gondolja, úgy érzi, hogy mindenki hülye rajta kívül és csak neki van igaza. Pl. Dédim már 90 elmúlt, de a mai napig aktívan él, főz, takarít otthon, ellátja magát, minden nap elsétál a szokásos reggeli péksüteményéért, tehát nem egy leépült nénit kell elképzelni, aki azt sem tudja, hogy hányadikán van elseje. Mivel idős, ezért ő már nem nagyon fog változni, de így szeretjük. Az anyám férje mégis képes minden alkalommal összeveszni vele a politikán, emelgeti a hangját, ordít vele. De nyáron az anyám 16 éves keresztfiával veszett össze, mert úgy mondta, hogy "a királyunk majd így, meg úgy dönt". Ebből egy 20 perces ordítozást csinált és ami a legijesztőbb, hogy miután lenyugszik, állítja, hogy ő nem kiabált és nem beszélt csúnyán.

Szóval ezzel van probléma, hogy ő képtelen kultúráltan viselkedni, ha valaki olyat tesz/mond, ami neki nem tetszik, vagy amivel ő nem ért egyet. Legyen szó akár politikáról, akár más témáról.



A kérdés pedig le van írva. Direkt leírtam még a hosszabb szöveg után is.

2020. nov. 8. 21:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
anyukád mehetne hozzátok, nem értem miért várja hogy odavidd a párod hozzájuk. neki nem sülne le a bőr a képéről ha a drága férje lejáratná magát a párod előtt (és ezzel együtt az egész családot)?
2020. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Savlekotő ***** válasza:
95%
Érthető,az már nem érthető minek mész oda ha már oda úton gyomorideg van nem megyek ilyen közegbe...
2020. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A családod kissé elmebeteg.


Egyébként a saját kérdésedre te is tudod a választ😉

2020. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Anyám azért nem jön, mert hogy nem hagyhatja otthon egész hétvégére a férjét. Én azért szoktam menni, mert több régi gimis barátnőmmel csak ott tudunk találkozni, ott vannak a nagyszüleim, dédszüleim is.
2020. nov. 8. 21:49
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a pasidat karácsonyra, hátha felidegeli magát és bever egyet a pótpapának aki ettől helyre jön agyilag. Legalábbis én ezt kérném a Jézuskától ;)
2020. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd meg anyukádnak, hogy amíg egy ilyen emeletes bunkóval él együtt, ne is álmodozzon arról, hogy hazaviszed a barátodat.

Itt anyukád a fő tirpák. Ha jól számolom legalább 15-20 éve él ezzel a genetikai hulladékkal. Neki ez kell? Ebben érzi jól magát? Elfogadta, hogy az ő nagymamájával (gondolom a dédi az ő nagymamája) így beszéljen a párja? Elviselte, hogy a gyereke ebben a légkörben nőtt fel? Na, akkor viselje el, hogy a gyereke párját meg kb. sosem fogja látni.

Szerintem abban sem lenne semmi kivetnivaló, ha esküvőtökre (ha lesz egyszer) nem hívnád anyukádat és nevelőapádat. Rossz rágondolni, hogy majd a lakodalomban is elkezdene üvöltözni, mert nem pont akkor hozzák a levest, amikor ő szeretné.

2020. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!