Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más sem viszi haza a párját?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más sem viszi haza a párját? Ez fura/sértő?

Figyelt kérdés

A családomról azt kell tudni, hogy "mozaikcsalád" vagyunk. Anyám óvodás koromban férjhez ment a mostani férjéhez, aki egy elmebeteg balfék. Mindenért rögtön dadogva ordít, tipikusan a "csak nekem van igazam" ember, akinek bármit lehet mondani, meg sem hallja. Mellé O. V. egyszemélyes hadseregének képzeli magát és ha bárki rosszat/negatívat szól róla, rögtön ordít, hogy a másik egy hül..ye mocskos kommunista és meg is érdemelné, hogy a régi rendszerbe küldjék vissza. A legutóbbi választásoknál a 89 éves dédimmel közölte, hogyha nem a Fideszre szavaz, eltöri a kezeit. És ez egy sima karácsonyi ebédnél volt. De képes ilyen cirkuszt csinálni akkor is, ha nem találja azt a ruhát, amit éppen felvenne, vagy nincs meg a pénztárcájából 2 ezer ft, vagy éppen 12.00-kor nincs az ebéd az asztalon, mellé megterítve.

Hiába ebben nőttem fel, még sokszor engem is megvisel, mikor így viselkedik azokkal az emberekkel, akiket szeretek és akik amúgy jó emberek. Ő a fő oka, amiért 1,5-2 havonta járok csak haza, akkor is szigorúan 2 napra. Mindenbe beleszól, okoskodik, kötözködik. Nekem ehhez nincs sem kedvem, sem erőm már.


Viszont 230 km-re laknak a szüleim, ami azért nem az a távolság, hogy beugrunk egy kávéra, beszélgetünk és jövünk haza. Az anyám ezt nehezményezi, hogy sosem volt még náluk a barátom és most karácsonykor sem lesz ott. De nálunk a karácsony a veszekedésekről szól, mindenki ideges és alig várjuk a végét... Most azért nem fogom Őt hazavinni, hogy kellemetlenül érezze magát és hallgassa az ordítást. Meg felnőtt emberek vagyunk, nincs előttem a kép, hogy a régi gyerekszobámba elvonulunk és romantikázunk... Mert nálunk ha otthon is van mindenki, akkor mindenki külön-külön, a vasárnapi ebéden kívül régen sem volt soha együtt a család.

A párom családja meg ennek az ellentéte, ott mindig csinálunk valamit közösen, társasozunk, beszélgetünk, stb. Meg ott a légkör is más, már mikor először voltam ott, teljesen oldott volt a hangulat. Ha hazamegyek, már az úton gyomoridegem van, végig feszült vagyok és kb azt várom, hogy ülhessek be a kocsiba és induljak onnan.


Így nem érthető, ha nem akarom minden hónapban hazavinni a barátomat magammal?


2020. nov. 8. 21:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Anyámmal az a gond, hogy fél a váltástól. Kértem már ezerszer, hogy váljon el. Régen erre az volt a kifogása, hogy egyedül hogy tartana el, mi lenne velünk úgy. Most az, hogy közel 50 évesen már hova váljon és ne gondoljam, hogy akár egyedül, akár mással jobb. Mindig ezzel jön, hogy másnak is vannak hibái, meg hogy van, aki veri a családját minden este.

Pedig szinte cselédnek van tartva, teljesen külön kasszán vannak, a házunk anya nevén van, szóval még az sem kifogás, hogy "utcára kerülne". Ő inkább attól fél szerintem, hogy egyedül maradna.

2020. nov. 8. 21:56
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#10 +1


én is brutálisan őszinte lennék anyáddal. ha nem javul a helyzet, én a kapcsolatot is megszakítanám vele és a férjével. gondolj bele, ez az állat egyszer rászabadulhat a gyerekeidre.

2020. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hívd meg te anyukádat (fizeted az utazását), de csak egyedül, a psycho párja nélkül.


Én se mutatnám be egyetlen barátnőmet sem apámnak. Úgyis csak kigúnyolná, esetleg nekiállna a szokásos manipulációinak és valahogy beleültetné a bogarat a lány fülébe, hogy "miért vagy ezzel a vesztessel" (és nagyot kortyolna a lóbányaiból mellé) és aztán kigúnyolná a lány családját is - mindegy milyenek, apám szemében csak rosszak lehetnek és kigúnyolandóak, anyám családját is mindig sértegette, ha nem voltak ott meg ilyesmik. Egy rosszindulatú, gonosz vén trotty, annak ellenére, hogy még nem időskorú.


Szóval megtudlak érteni.

2020. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Savlekotő ***** válasza:
35%
Mi az hogy egy felnőtt nő nem mehet? Retteg tőle Anyád nem tűnik fel,gyanítom veri de fogalmad nincs mert évi 3 xor mész haza,csak abból indulok ki h simán eltörte volna egy 90 éves néni kezét mert nem arra szavaz akire ő gondolta... Mentsétek ki őket onnan és végre hazajárhatsz..
2020. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem veri, meg az anyámnak olyan a temperamentuma, hogy szerintem az első pofonnál beleállítaná a kést rögtön.
2020. nov. 8. 22:39
 16/19 Savlekotő ***** válasza:
100%
Ezek után zsák a foltját te minek jársz oda ilyen közegbe,oda ne vidd a párod mert meglátja ezt és ott hagy mint eb a szaharát..
2020. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok ilyen jó fej mint itt a legtöbben. Elvinném a párom karácsonykor. Előre felkészíteném a dologra aztán, ha elkezdi felemelni a hangját az öreg, akkor én is elkezdeném. Ha elkezd üvölteni, én túl üvölteném. Ha elkezd káromkodni, akkor mint a kocsmáros úgy beszélnék vele.

A végén pedig azt mondanám hogy: Tetszik a stílusom, öreg? Mert végig téged utánoztalak. Felőlem üvöltözhetünk tovább én ráérek, de ha rám hallgatsz akkor velem szemben ezt nem csinálod, ha kib@@zott boldog és békés karácsonyt akarsz, mert bármikor így beszélsz velem, én bele fogok állni.


Én azt a tanulságot vontam le az évek alatt, hogy a legnagyobb hibát azzal követed el, ha nem jelölöd körbe a határokat veled szemben az ilyen alakoknál. Ha állandóan ráhagyod azzal csak rontasz a helyzeten. Kő keményen bele kell állni és hidd el meg fogja unni az üvöltözést és hátra fog lépni 1et.

2020. nov. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ne hogy már te kerüld el a saját családod egy fasz miatt. Alkalmazkodjon ő hozzád. Nem attól leszel jó ember ha senkivel sem üvöltözöl.
2020. nov. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát én ezt teljesen átérzem, nekem is komplett bolondok háza a családom, már ha ezt lehet annak nevezni, ami nekem van...mindenki alkoholista, igénytelenek is a környezetükre, hangosak és idegbajosak...szerencsére eddig minden pasim elfogadta a helyzetet, a mostani párom is. Nekem is kb. Ilyen távolságra laknak, mi akkor is megoldjuk úgy, hogy csak pár órára megyünk, és jövünk haza, vagy szállást foglalunk a környéken, vagy kibírunk egy estét ottalvással. De neked legalább anyud normális, te megteheted, hogy elhívod magatokhoz, ha vele többet szeretnél találkozni.
2020. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!