Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek meddig lehet elmenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek meddig lehet elmenni?

Figyelt kérdés

A férjem depresszióval és szociális fóbiával küzd évek óta. 3 orvosnál volt eddig és ez a 6. fajta gyógyszere, szükség esetén nyugtatót is szed.

Az elmúlt 2-3 hétben nagyon durván mélyponton van. Ő azt mondja, hogy magával van baja, hogy sz@rnak érzi magát, hogy nem képes semmire, nem érdemli meg, hogy szeressék.

Múltkor már anyósom jött be hozzá, mert annyira kiütötte magát a sok gyógyszertől, hogy őrjöngött, magát ütötte.

Én meg a 2 picivel voltam, próbáltam a 4 éves figyelmét elterelni, beszélgetni vele.

Úgy veszem észre, hogy akkor rosszabb a helyzet mikor nyugtatót is szed be. Tegnap például kivittem a szemetet. Ő aludt volna, de odaadtam neki a picit amig összeszedem és kiviszem a kukába. Erre megszólal, hogy szeretne pihenni, csak 20 percet hagyjam. Itt volt az, hogy megfogtam a gyereket és elkezdtem csinálni vele a kezemben.

Egyébként már 3 napja könyörögtem neki, hogy vigye ki...

Nem jut mindenre idő sajnos 2 gyerek mellett.

Erre kijött, hogy hagyjam abba, majd ő megcsinálja, mondom nem kell, már megcsinálom. Erre megszorította a karomat, hogy engedjem el a zsákot. Még most is érzékeny.

Utána megbeszéltük. Csak annyit szerettem volna, hogy vigye ki a szemetet vagy vigyázzon a gyerekre, amig kiviszem. Ő meg annyit mondott, hogy felhúztam és azért csinálta.

Mostanság agresszívabb, azt hiszem a gyógyszer..remélem.

Úgy gobdolom, hogy ez még nem ok a válásra, próbálok neki segíteni, ahogy tudok. De már kezd egy kicsit nekem is sok lenni. Nem járunk sehová, én nem beszélgetek senkivel, nincs senkim.

A 2 gyerekkel vagyok egész nap, úgy érzem lassan megőrülök. Tudom, hogy ez így nem jó..jobb orvost se talál. Már vagy 10 szakemberrel felvette a kapcsolatot, mind elhajtotta, hogy nem tudja fogadni.

Mit tegyek még? Komolyan néha úgy érzem, hogy egy roh@dt nagy pofon kéne neki és észhez térne. Köztünk eddig minden oké volt, de ezek után félek tőle...és nagyon nehéz megmaradnom vele egy helyiségben. Féltem a gyerekeket is..milyen életük lesz így?

Addig tervezem vinni a házasságot amig meg nem üt. Nem fogok második esélyt adni. Nagyon reménykedem, hogysikerül kijönnie ebből, mert én kezdem feladni.



2020. nov. 12. 09:32
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
53%
Akkor maradj vele, az a célod hogy meggyozzunk erről hát akkor tedd azt.
2020. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg költözz egy időre a szüleidhez. Hagyd a retkes francba. Persze hogy nem használ a fenyegetés ha nem vagy konzekvens. Simán látja, hogy blöffölsz. Miért változna ha semmi tétje. Cuccolj el.
2020. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

#20: vizsgaidőszak??? Hány évesek vagytok ti? Az eredeti kérdés alapján azt gondoltam, hogy bőven 40 fölötti a férjed, mert ilyen lelki problémák akkor jellemzőek, nem egyetemistaként.

A sok pszichiátriai gyógyszer, főleg az egymásra való hatásuk tud okozni viselkedési zavart. Jó lenne elolvasni a betegtájékoztatót, tudni, hogy mit mire szed és miért. Az orvosoknak nincs ideje minden beteg gyógyszerezését beállítani, követni a változásokat. Ezt nektek kell megtenni; amikor az egyik tünet enyhűl, az arra kapott gyógyszer adagját is kell változtatni.

2020. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

27 évesek vagyunk.

Igen, rájöttem, hogy nincs idejük az orvosoknak.

2020. nov. 12. 11:48
 25/40 anonim ***** válasza:

#20

19-es vagyok

Nem, a gyogyszerbeallitas mellett (ami lehet a parodnak nem mukodik most- kene visszajelezni az orvosnak) van pszichoterapia altalaban csoportos formaban is amig nem stabilizálódik,ez par het is lehet. Aztan ambulansan visszajarhat. De en akkor lepnem meg ezt ha tenyleg fenyegetozik es vagy te vagy o nincs biztonságban onmagatol. Elotte megprobalnam maganutat amit leirtam. A pszichologusok kozott sokfajta van, de csak a klinikai szakpszichológus kompetens olyan esetekben mint ami a ferjednel van. Pszichiater is el tudja latni nem csak gyogyszerrel de terapiat is tud ajanlani ha pszichoterapeuta. Mivel en a kognitiv viselkedesterapias szemleletben kepzodtem en abba latok be leginkább,es tudom h az viszonylag penztarcaval is bírhato mert rovidebb terapia. Esetleg a dokinal meg lehet erdeklodni h dolgozik-e a rendeloben terapeuta.

2020. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként ha o is tudja h nagy gond van jelentkezhet onkent osztalyos ellatasra. Lakohely szerinti korhazat keressetek meg ahol van pszihiatriai osztaly. Mindenkeppen ki kell emelni hogy szuicid gondolatai vannak es van kisgyermek a csaladban. Aztan vszínűleg eldontik hogy fel tudjak-e most venni. Elonye h ingyenes az ellatas. Az is lehet h a magan is ezt javasolja majd h befekudjon valahova uh igazabol azt kell eldonteni magan vagy allami ellatas iranyaba mozdultok. A maganellatasban talan mostmar van par szempont ami alapjan el tudtok indulni.
2020. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

19-es

Köszönöm.

Már találtam egy orvost, aki foglalkozik kognitív viselkedésterápiával.

Ilyenkor én is felhívhatom vagy csak a férjem?

Nyilván, ha gáz van be kell feküdnie.

2020. nov. 12. 13:03
 28/40 anonim ***** válasza:
75%
Márpedig az emberek nem így születnek 6-os! Az ilyesmit valami kiváltja, nincs olyan, hogy "pszichés agy" -ezt a szakmaiatlan barom kifejezést se tudom hol olvastad- ezt senkin nem lehet előre látni, hogy valaki nehezebben birkózik meg pár problémával mint mások, emiatt idővel depressziós lesz, mert a te logikád szerint, akkor a társadalom kb. negyedének-ötödének "pszichés agya van és begolyóz" mert kb. ilyen arányú a depresszió, hogy átlag minden 4. 5. ember átesik rajta egyszer.
2020. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
60%

#27

Időpontegyeztetésre te is fel tudod de jobb nyilvan ha a férjed teszi. Emeld ki nala is a fo aggodalmakat hogy kisgyerek,szuicid fenyegetozes, megemelt gyogyszeradag.

Mondd el neki h szeretnetek minel hamarabb egy idopontot ha nem tud adni akkor kerj ajanlast kollégára, vagy mondjon egy helyet ahova mehettek.

2020. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Nála a sulis csesztetések váltották ki. Kicsinek duci volt, aztán meg középsuliban osztályelső. És a kedves gyerekeknek nem tetszett.

Köszönöm!

Férjem már pár ilyen körön túl van, már nem tudom hány orvos nem tudta fogadni, hiába komoly a helyzet. De próbálkozunk tovább.

2020. nov. 12. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!