Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis mi lenne a megoldás, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mi lenne a megoldás, mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden. Összeköltöztem a barátommal 3 hónapja. Mondhatni négy éve vagyunk együtt.

Eddig mindketten hetente hazajártunk, ha többet nem is, de egy vagy maximum 2 napot a szüleinkkel voltunk. Én részben azért, mert sajnos édesapám elhunyt szeptemberben, anyukám teljesen egyedül maradt, gondoltam, hogy legalább heti 1-2 napot azért vele lehetek, hogy éreztessem vele, hogy azért nincs mindig egyedül. Meg amúgy is, ha hazamentem, mégiscsak édesapám emléke kötődött a lakáshoz. A párom meg eleve nehezen szakadt el szerintem otthonról, viszont elég nehéz időszakban költözött el, pár hete a nagymamája halt meg, az anyukája emiatt nyilván el volt keseredve, az apukája meg szeptember óta kemoterápiára jár, mert szeptemberben daganatra műtötték. Emiatt nyilván gyengébb, több segítségre szorul.


Felvetettem a páromnak, hogy legalább egy hónapig talán választania kellene köztem és a szüleim között, főleg a járványra tekintettel. Buszozik, villamosozik mikor hazamegy, csak elmegyünk boltba, ő ugyebár találkozik az apukájával is, aki hetente jár a kórházba, ahol mégiscsak betegek vannak és különben is, azért kórházakban terjedhet jobban a vírus. Én nem akartam bunkó lenni, de emiatt felvetettem neki, hogy döntsön: vagy egy hónapig velem van és a szüleivel nem találkozik egyáltalán, vagy hazajárkál hozzájuk, de akkor engem nem lát, mert én kockázatosnak tartom.

Persze ha én akkor találkoznék anyukámmal, ő meg az ő szüleivel nem, biztos mérges lenne, de amúgy az én anyukám csak boltba megy és ennyi, nem is dolgozik, kezelésre nem jár, még a testvérének is lemondta a találkozót, tényleg sehova nem megy, ezért kevésbé tűnik kockázatosnak, mint a párom szülei. Az én anyukám fél a vírustól, nyilván az sem lenne szerencsés ha a párom szülei elkapnák, az édesapja kemoterápiát kap, nem valami erős, az édesanyja jobb állapotban van, de neki meg tüdőrákja volt évekkel ezelőtt, tudtommal kivették a fél tüdejét emiatt és azért vannak alapbetegségei. Az én anyukámnak is van, nem is egy.


Én túlzom el, amikor kockázatosnak tartom ezt a heti hazamenetelt?

Amúgy én megvagyok így, főleg, hogy apukám sincs már, szeretnék anyukámmal is néha azért találkozni, de bizonytalan vagyok.


A párom azt mondta, inkább a szüleivel lenne akkor, és nem vele, az apja betegsége miatt, hogy el tudja kísérni a kezelésekre, meg mi van ha rosszul lesz valamelyik, vagy ha kell nekik segíteni valamibe, amit egyedül nem tudnak megcsinálni. Az anyja sajnos sok mindenhez nem ért, az apja meg nincs valami jó állapotban, otthon is kilóg belőle valami cső, infúziót kap otthon is.


Azért sajnálnám is közbe, ha egy hónapig nem látnánk egymást, mert kezdek besokallni már a sok problémától, meg azért csak hiányozna a párom, mivel szeretem. Meg irigylem azokat, akik úgy tudnak együtt lenni, hogy a szüleiknek semmi baja.

Úgy vagyok vele, hogy a szüleitől sem akarom elidegeníteni a párom, de közbe rosszul is esik, hogy nem lenne velem.

Tavasszal még nem volt a közös albérletünk, külön voltunk a karantén idejére, de akkor meg az apja nem volt beteg, akkor az enyém volt beteg és az is volt az utolsó tavasz amit vele tudtam tölteni.

Ilyenkor eszembe jut, hogy az ő apjáról is, honnan tudjam, meddig él.


Szóval most mi a jó? Együtt szülők nélkül, vagy otthon a szülőkkel egymás nélkül? Vagy eleve francba a vírussal, menjünk össze-vissza?

Komolyan nem tudom.



2020. nov. 13. 14:50
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
89%
Az lenne a megoldás ha mindketten visszaköltöznétek a szülőkhöz, te pedig magadba néznél, megtanulnál tovább látni az önzőségednél és SOHA TÖBBÉ nem hoznád őt ilyen méltatlan helyzetbe.
2020. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

Az egy hónapot azért találtam ki, mert én azt olvastam és hallottam, hogy nagyjából decemberben fog növekedni a fertőzöttek száma, ott eléri a csúcsot, utána meg csökken.

Szóval ennek az egy hónapnak az lett volna az értelme, hogy legalább odáig jussunk el, hogy kevesebb a fertőzött, nincs annyi haláleset, a kórházak ne legyenek annyira túlterheltek.

A járványon belül sem mindegy, hogy 1000 vagy 5000 vagy 10.000 fertőzött van. Meg, ahogy növekszik ez a szám, annál kevésbé biztos, hogy valakit szükség esetén el tudnak látni.


Megjósolni nem tudom, hogy hogy alakul, de én azt vettem alapul, amit olvasni/hallani lehet.

2020. nov. 13. 16:15
 23/48 anonim ***** válasza:
82%
Te még nem jöttél el otthonról .
2020. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ilyen párom lenne mint te,régen kidobtalak volna.Neked van szived?Az apjának lehet hetei honapjai vannak hátra hisz sose lehet tudni,de te elvárnad hogy veled legyen helyetük.Komolyan én csodálkozom ilyen embereken mint te.Aki szintén átélt ilyent ahogy mondod,és mégsem vagy megértő.Itt meg kapod a kommenteket és még kérdőre vonod az embereket hogy magyarázzák el neked mi ebben az egészben erkölcstelen?Nem nézheted csakis a saját oldalat plane ha párkapcsolatban elsz..Komolyan szépen kérlek gondolkodj el magadon,nagyon rossz ember vagy...
2020. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim válasza:
100%

"főleg az apukájának, aki jár a kezelésekre minden héten. Ha például ő elkapná a kórházban és tőle elkapná a párom és az anyukája, akkor én is, tőlem meg esetleg anyukám."

Ez mindent elmond rólad. Egy haldokló emberről beszélsz, te ezt felfogod egyáltalán? Nem te és az anyukád vagytok nagyobb veszélyben, hanem szegény párod szülei.

2020. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Igen te.

Sok eszed van... Mi az hogy vâlasszon..?

2020. nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Savlekotő ***** válasza:
89%
Gyanítom hogy itt van más is gond is köztetek,talán exe is ott lakik közel,szar a kapcsolatotok? vagy simán a rokonok is zavarnak,zárd a pasit a pincébe, az szép hogy te mehetsz ő nem a haldokló apjához,hát nyugi,előbb utóbb talál értelmes nőt. Szakítsatok,és ebbe a hig fosba ne szülj..
2020. nov. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
95%

Te mindent elhiszel, amit olvasol? 😂😂 végül is nyáron se terjedt a vírus, karácsony előtt se fog... majd jövőre támad újra, miután kiköltekezték magukat az emberek... 🤷‍♀️🤷‍♀️

Ez úgy lenne a korrekt ha te sem találkoznál anyáddal... kisboltban is megvan a kockázat hogy elkapja. Egész egyszerűen azért, mert a kórházba tudják jobb esetben, hogy xy koronás és hogy ennyi és ennyi ember fekszik bent de akiről nem tudják éppen, azt se fogják maszk/kesztyű és óvintézkedések nélkül vizsgálni. De a boltba max maszk van az embereken aztán csá, jár a kp kézről kézre, stb.

2020. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy az nem baj ha az apja/anyja kapja el a vírust.

De ha a párom rendszeresen találkozik velük úgy, hogy velem is, akkor nemcsak ők kapják.

Ha egy hónapra hazaköltözik vagy ketten szétköltözünk vagy én megyek el, akkor legalább nekem nem adja át.

Ez nem tudom miért baj.

2020. nov. 13. 17:26
 30/48 anonim ***** válasza:
92%

Tehát te nagy emberbaráti szeretetből azon aggódsz hogy nehogy telítődjenek a kórházak mert akkor szegény covidosokat nem tudják ellátni, és úgy gondolod hogy ezt csakis úgy lehetne megelőzni ha a párod nem látogatja a rákos beteg édesapját? Neked elmentek otthonról, sajnálom a párodat.

Ha azt tippelem hogy te vagy a nő akkor nem tévedek, ugye? Ilyen gondolkodásmódja csak egy igazi irányításmániás hárpiának van, mondom ezt nőként. Egy pasi soha nem viselkedik ilyen undorító módon a párja szüleivel, a nők többségébe meg valamiért bele van kódolva mostanában hogy minél előbb el kell tüntetni a képből apóst-anyóst.

Te csak a saját érdekeidet nézed, a párod fölé helyezed saját magadat és nem látsz az önzőségtől. Lehet hogy ez neked új infó lesz, de nem te vagy a világ közepe, a kapcsolatotoknak sem kizárólag rólad és a te igényeidről kell szólnia 🤷‍♀️

2020. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!