Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekkel boldogulni ha nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekkel boldogulni ha nincs otthon a férj szükséges az auto ugye ?

Figyelt kérdés

Megyeszékhely mellett lakunk de a közlekedés katasztrófa napi Pár busz megy....

Érvek, ellenérvek?


2020. nov. 20. 08:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/114 anonim ***** válasza:
35%

"Nem bűn a kényelem. Csak a hablatyolás.. Miért nem lehet, leírni, hogy lusta vagyok."


Mert 2020-ban ez nem lustaság. Vagy ha az, akkor MINDENKI lusta, akinek autója van. De akár az is, aki busszal megy, hisz van lába, nem? És melyik lusta disznó veszi a kész kenyeret, tésztát ahelyett, hogy otthon csinálná? Ki mos mosógéppel, fúj, mikor van két keze? Nagyfaterom a földön aludt matracon, ti meg ágyban, lusta csürhe?


...

2020. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/114 anonim ***** válasza:
46%

Nem nagyon szoktam itt kérdésekhez hozzászólni, de e mellett most nem tudok elmenni szó nélkül. Nem is a kérdező miatt, hanem a hozzászólások miatt. Elkeserítő, hogy azok a képmutató, ostoba emberek, akik ide kommentelnek, valszeg elmennek melletted az utcán. Elég kár. Fotelből könnyű az észt osztani, lefogadom, hogy pont ezek az emberek nem mennek 2 métert sem kocsi nélkül. Annyi idióta van, hogy az már fizikailag fájdalmat okoz. Miért ne lenne alap szükséglet MA már egy autó munkába járáshoz? Gyalogoljon a kérdező hóban, fagyban, csak azért, mert SZERINTETEK ő el van kényelmesedve? Azt senki nem kommentálta, hogy a férje nem engedi neki. Nem engedi, érted, mint valami keleti országban. De nyugi, a karma ezeknek a visszaüt, azért ilyen szánalmas és elkeseredett módon provokálnak másokat.


A kérdésre. Kérdező, ezek a lehetőségeid vannak:

- elválsz

- elköltöztök

- a férjedre hagyod a gyermek szállítását az óvodába/iskolába

- a tudta nélkül veszel egy autót a saját nevedre. Megteheted.

2020. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/114 anonim ***** válasza:
21%

"Mert 2020-ban ez nem lustaság."

Nem gondolnám, hogy évszámtól függ a lustaság definíciója.


"Vagy ha az, akkor MINDENKI lusta, akinek autója van. De akár az is, aki busszal megy, hisz van lába, nem?"

Ez viszont már a dolgok kisarkítása, tipikus érvelési hiba.

Az nem lustaság, ha valaminek nyomós oka van. Az, hogy mondjuk Debrecenből nem gyalog indulok egy Budapestre, az nem lustaság, hanem ésszerűség. Az, hogy a szomszéd utcába autóval megyek, az lustaság. Azon persze lehet vitatkozni, hogy milyen esetben hol a határ. De az "inkább sehová nem megyek dolgozni, ha nincs kocsim" bizony makacsság és lustaság.

A kérdező meg csak végletekben tud gondolkodni. Kompromisszumokra képtelen.


"Gyalogoljon a kérdező hóban, fagyban"

Létezik kabát, sapka, meg kesztyű. Vagy már ennyire ciki lett életképesnek lenni?

2020. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/114 A kérdező kommentje:

Az nem kompromisszum kérdése, ha a menetrend fix és a munkaido is az jobb esetben így a kompromisszumot nekem kell tennem, amit így tudok megtenni.

Minek kellene hóban fagyban mászkálni akàr nekem akár a gyereknek ha van más megoldás? Aztán gyógyszerre több elmegy 3szor...


Nekem sok hozzászólás képmutatónak tűnik, ahol én lakom egy tényleg egyszerű falu de nem tudok olyan hàzat ahol nem lenne autó.Van olyan 68 éves nagymama aki pár éve tette le a jogsit hogy mehessen unokàzni.Sajnos nekem anyukám már nem él így ez nálam nem megoldás de ez már nem az a vilàg tényleg ami anno működött ma màr nem.

2020. nov. 20. 14:19
 95/114 BeefEater ***** válasza:
74%

89 nem lustáztam le a kérdezőt, ez fel sem merült.


Senki helyzetébe nem helyezkedem bele (sőt, szerintem teljesen normális, hogy legyen mind a két félnek autója). A kérdezőnek van egy problémája, hogy nem tud bejárni dolgozni. Ezen ötleteltem és én inkább mentem biciklivel és biciklivel meg vonattal, pedig itt áll a ház előtt az autó. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem csak az autó lehet az egyetlen megoldás.

2020. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/114 anonim ***** válasza:
28%

"Miért ne lenne alap szükséglet MA már egy autó munkába járáshoz?"


Tudom, ciki a jövőre, és a környezetünkre is gondolni, mert hát zsigereljük ki az egyetlen lakható bolygót, ameddig csak lehet, majd dögöljünk meg mindenféle rákban meg éhínségben...

De én eléggé szomorúnak találnám azt a világot, ahol mihelyett valaki elkezd dolgozni, már veszi is az autót.

Nem is csak az a baj, hogy veszi, hanem hogy onnantól kezdve mindenhová azzal akar menni. Ami kényelmi szempontból érthető, csakhogy ennek idővel komoly hátulütői lesznek.

Nem tudom, hogy van-e itt soproni, vagy Sopron környéki? Egy átlagos reggel itt úgy néz ki, hogy 7:20-kor bedugul a város, és kb. 8:10-ig a főbb utakon csak lépésben lehet araszolni. Délután ugyanez történik kb. 15:30-tól 17:00-ig. A helyközi buszokon nem ritkák a 20-30 perces késések sem. Ennek pedig egy oka van: a jócskán megnövekedett járműforgalom. Nem, nem a buszok tömítik el a várost, hanem a töménytelen mennyiségű személyautó. Ez 15 éve nem volt így. Peresztegről (3. falu) 25 perc alatt Sopronba lehetett jutni. Ez ma 40-50 perc. Gyakori, hogy Nagycenk és Kópháza között áll a sor vége. (Sopron-Kópháza-Nagycenk-Pereszteg a falvak sorrendje.) Onnantól meg mehetünk lépésben. Néha kicsit megindul a sor, de így is időrabló, hogy a késés ugyanannyi, mint maga a hivatalos menetidő. Sokkal több veszik el a dugókban araszolással, mint amennyi a buszra várakozással.

Ha belegondolunk, egy buszon utazik kb. 60 ember. Ha csak a fele gondolja azt, hogy neki az autó jobban megfelel, az 30-cal növeli az autóforgalmat. És ez csak egy busz. Ha minden busz utasának a fele autóba ülne, végképp tarthatatlanná válna a munkába járás. És sajnos tényleg erre tart a világ. Mert a busz kényelmetlen, és időhőz van kötve az ember. Igen, ez így van. Jönnek a hangzatos mondatok, hogy hát az autó már alapvető. Aztán amikor mindenki beül az 「alapvető」 autójába, végső soron többet fog várakozni, mint amennyit a buszra várna.

15 éve teljesen vállalható volt a (tömeg)közlekedés a környéken. Busszal is kényelmesen be lehetett érni munkába, iskolába, szórakozni. Most, hogy midnenki felettébb öntudatos és modern lett, a helyzet elviselhetetlen. Hiába gyorsabb önmagában a kocsi, ha összességében lassítják a forgalmat.


A környezet meg egyre csak szennyeződik. Érezhetően szennyezett a levegő, amit a légszennyezettség-mérő is hűen tükrözött a 200-300%-os értékeivel, egészen ameddig le nem szerelték. Mert amit nem látunk, azzal nem kell foglalkozni.

Csodálkozunk, hogy minden második ember allergiás meg asztmás? Nem kéne. A faluban több olyan ház is van, ahol már alig fér el a 3 autó. Nem egy, nem kettő, három. Ez a trend. Aztán amikor világszinten százmilliók égetik napi szinten a szénhidrogént, akkor bámulunk, ha árvizek, meg szélviharok vannak. Most kéne tenni a Földért, és nem akkor, amikor már késő. Akkor is, ha ez némi lemondással jár.

2020. nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/114 anonim ***** válasza:
18%

De akkor a férjnek miért lehet autója?


Egyébként mennyire látszik, hogy csak a kötekedés megy, máskor nők és férfiak ugyanazt nyomják, hogy belvárosban hülyeség, amúgy jó, ha van.


Ha meg a környezet érdekel, ne csinálj gyereket. A legkörnyezetszenyezőbb.

2020. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/114 anonim ***** válasza:
55%
#97: korántsem, ha ügyela környezetére, és nem zsigereli ki azt. De most komolyan te beszélsz kötekedésről, erre elkezdesz kötekedni, meg hülyeségeket írni?
2020. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/114 anonim ***** válasza:
36%

"ha a menetrend fix és a munkaido is"

Te pedig vagy troll vagy, vagy rohadtul makacs, vagy egyszerűen buta.

Te eldöntötted, hogy bármit írunk, semmit nem fogadsz el válasznak, csak azt, hogy neked márpedig kell az autó. Kész, vége. Akármilyen más megoldásra rávágsz valamilyen bárgyú kamuérvet.

Nem tudom, hogy téged sajnáljalak-e jobban, mert egy önző tahó a férjed, vagy őt, amiért egy zsémbes kis butácska a felesége?

2020. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/114 A kérdező kommentje:

Nagyon demagóg a környezetvédelemmel jönni ilyen téren, hiszen ha emiatt nem tudok dolgozni menni mert nincs megfelelő időben busz akkor nem a Föld bolygó fizeti ki a számláimat hanem magamnak kell megoldást találnom rá. Akkoris ha ez éppen nem környezetvédelmi érdek.

Miért nem érthető hogy időben nem felel meg a busz nem feltétlenül csak a kényelem miatt.

Meg bármennyire is sportos valaki megnézném hogy oldaná meg cipelni haza a gyereket, a gyerek táskáját, a saját táskám és váltás ruhám plusz a napi bevásárlást így lazán. Ezekre a dolgokra sem gondol senki. Oké a gyerek jöjjön a lábán de ha nem akar úgy jönni sem hagyom ott az út szélén ....

2020. nov. 20. 15:16
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!