Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekkel boldogulni ha nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekkel boldogulni ha nincs otthon a férj szükséges az auto ugye ?

Figyelt kérdés

Megyeszékhely mellett lakunk de a közlekedés katasztrófa napi Pár busz megy....

Érvek, ellenérvek?


2020. nov. 20. 08:42
 61/114 anonim ***** válasza:
95%

Te, figyelj, nekem itt egy olyan kapcsolat bontakozik ki, hogy téged szándékosan bezárva tart.

No nem fizikailag, csak épp megakadályozza, hogy önálló jövedelmed legyen, hogy emberek közé járhass. Akinek nincs jövedelme, az kiszolgáltatott annak, aki eltartja. Bármit megtehetnek vele, nem tud hova menni. A gyereket se neki ítélnék, ha nincs saját jövedelme - és a legtöbb anyát ezzel kőkeményen lehet zsarolni.

Téged is most sakkban tart a férjed, és ez csak rosszabb lesz.

2020. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/114 A kérdező kommentje:

Az a baj ő szerinte örüljek h nem kell mennem meg ráérek ...

Nem rosszindulatbol mondja de én Felrobbanok ezen.

2020. nov. 20. 11:16
 63/114 anonim ***** válasza:
65%

Ja, örülj, hogy aranykalitkában tart téged. Ez az ő logikája.


Sok feleség ezen ponton bemondaná az unalmast, és a gyerekkel együtt költözne a szüleihez. És utána keresne állást, a gyerekért meg szükség esetén tudna menni a nagymama. És akkor már tényleg nem kell annyira az autó. :-))))

2020. nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/114 A kérdező kommentje:
63 Nem élnek a szüleim, nemtudok hovà költözni. Ennek a hàznak a fele az enyém csak más tulajdonom nincs. De elválni csak emiatt nem szeretnék, más terén rendben van a kapcsolatunk de ebben mintha nem is akarna megérteni.
2020. nov. 20. 11:25
 65/114 anonim ***** válasza:
91%
Hat lehet hogy valami modon a ferfiassagaban serti ez vagy feltekeny. Semelyik nincs rendben es nem elengedo indok. Szerintem ha elmondod neki a te oldaladat lehet o is megnyílik h mi zavarja a te munkavallalasodban
2020. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/114 BeefEater ***** válasza:
59%

Kérdező, én úgy érzem, hogy neked azért kell autó, hogy legyen, de nem győztél meg arról, hogy szükséges is.

Azt írod, hogy busz van, de nem érsz be vele munkakezdésre. De ha jól látom, akkor még munkahelyed sincs és anyagilag nem is égetően sürgős, hogy legyen. Tehát kereshetsz olyan munkahelyet, ahol olyan a munkarend, hogy a tömegközlekedés is megoldható legyen.

Azt is írtad, hogy a vonat jó lenne, de a vasútállomás 3 km -re van. 3 km-re viszont nem autó kell, hanem bicikli. 10-15 perc alatt ott tudsz lenni attól függően, hogy a gyereked gyerekülésben viszed-e vagy kis biciklivel ő is megy. Igen, tudom, hogy tél van, de nagyon kevés az olyan napok száma, amikor tényleg nem lehet biciklizni azon a 3 km-en, akkor menj taxival (az autón megtakarított pénzbe simán belefér 5-10 oda-vissza út évente)

Nyáron meg lehet közvetlenül a városba tekerni.


A másik részről nyugodtan tedd fel a férjednek a kérdést, hogy neki miért szükséges autóval járnia.

2020. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/114 A kérdező kommentje:

66 Hozzászólások között Leirtam akkor robbant ki ez a vita lett volna egy hely a volt osztálytársam segítségével de emiatt nem tudtam elvállalni.

Mi nem szükséges ??! Ha munkát szeretnék kell hozzá. Ennyire nem vagyok egyedi és specifikus hogy a munkahelyek én hozzam alkalmazkodjanak mert nekem a busz menetrend fix... nekem kell alkalmazkodni és a gyerekért menni is időre.


Faluban taxival?? Ha rendelek elkéri a 30kmt amíg kijön a városból oda vissza...eszement dolog lenne és anyagilag is nagyon drága.


Nem tud biciklizni a gyerek hosszú tàvon,óvodába is gyalog járunk mert legtöbbször cipeltem őt is a biciklit is, ez egy rohanós reggelen nem megoldás. A városba tekerni nem lehet , mert kierek a faluból egy hosszabb bekötőút után többsávos főútvonal! Következik ahol életveszélyes lenne.

2020. nov. 20. 11:51
 68/114 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan kardoskodnak a bicikli mellett, ők tényleg ezzel járnak vagy csak másokat jó cikizni?

Ezen a vonalon kb senkit nem látok biciklivel közlekedni.Falun belül igen , az más kategória.

2020. nov. 20. 11:54
 69/114 anonim ***** válasza:
32%

Az autó-témára nem reagálnék többet, én elmondtam a véleményemet, a te egyéni jogod, hogy mennyire értesz vele egyet, vagy sem. Részemről ez lezárva.

De!

Főleg, hogy párkapcsolati témakörben nyitottad a kérdést, itt tényleg komoly bajok vannak.

Nem kioktatni akarlak, félre ne értsd, meg tudom, hogy az ember idővel változik, és előre nem mindig tudhatja, hogy mit hoz a jövő. De ahogy férjed kezel téged, az nem összeegyeztethető azzal, amit én PÁRkapcsolatnak hívok. Mert ez nem az. Nem tudom, hogy régebben is ilyen volt-e de igazából nem is lényeg. Felesleges a múlton rágódni, megváltoztatni már nem lehet.

A helyzet az, hogy a férjed téged kb. cselédként kezel. Ezzel több probléma is van. Egyrészt gondolom, ez nem tetszik neked, nem egy olyan házasságra vágytál, ahol a te személyes dolgaidat is ő dönti el. Attól, mert valaki házas, még nem lesz fogoly, vagy alárendelt. A házasság nem erről szól. Az két ember szerelmen és megbecsülésen alapuló közössége, nem pedig valami uralkodói-alattvalói viszony.

Másrészt: függni valakitől veszélyes dolog. Ha nincs munkád, akkor gyakorlatilag tőle függsz. Ez a későbbiekben komoly fegyvertény lehet a kezében az elnyomásodra, hiszen bármikor mondhatja, hogy "de hát én tartalak el, ne akarj te semmit". Egyébként nem lenne igaza, de attól még mondhatja. Veszekedéskor gyakran borulnak a logikus vita szabályai.

Harmadrészt: elpazarlod a tehetségedet és képességeidet. Normál esetben az ember folyamatosan fejlődik a munkájában, idővel esetleg magasabb pozícióba, vagy jobb munkakörbe is kerülhet. Ha te eltartottként éldegélsz mondjuk 40 éves korodig, és netán elváltok, vagy ő rokkan le, vagy akármi miatt muszáj lesz dolgoznod, hogy fogsz munkát találni? Néhány aljamunka kivételével semmire nem lesz esélyed, mert egy 40 éves ember, aki abszolúte tök pályakezdő, senkinek sem kell. Vagy ha netán mégis, akkor ennyi idősen fogsz ott tartani, ahol egy kezdő. De továbbmegyek: nyugdíjad miből lesz? Lehet, hogy most nincsenek anyagi gondjaitok, de nem alapozhatsz arra, hogy majd életed végéig ő eltart.

Erről kellene vele komolyan elbeszélgetni. Akár szakember közbevonásával is, mert láthatóan téged semmibe vesz.

Ha pedig nem hajlandó változtatni a hozzáállásán, akkor adott a döntés: vagy lehúzol egy életet egy nem műköüdő házasságban, vagy kilépsz belőle. Igen, persze, ez egy nehéz dolog, de hidd el, 60 évet lehúzni marakodásban még nehezebb. Életed meg csak egy van.

A munkát illetően pedig: nem fogok többet kötözködni azzal, hogy neked nem megy buszozás mellett, ha te így gondolod, akkor legyen. Viszont létezik részmunkaidő is! Lehet napi 4, vagy 6 órát dolgozni, igaz, nem ugyanannyiért, de a semminél ez is több. Sok anyuka dolgozik ám 6 órában, pont azért, hogy legyen ideje a gyermeket óviba kísérni.

2020. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/114 anonim ***** válasza:
90%
El kellett volna fogadnod azt az állást, hidd el. Aztán akkor lenne már autó is. Az átmeneti helyzetben meg tényleg vagy taxizol, vagy autót bérelsz (ezzel foglalkozó cégtől). Még akkor is, ha a fizetésedet teljesen elviszi. A lényeg, hogy meglegyen a kitörési pontod. Egy bő hónap alatt meg lehet találni a megfelelő autót. Másfél hónapnál tovább nem lett volna ez a bérlős vagy taxizós állapot.
2020. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!