Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2020 agusztusban volt az esküvőnk.

Tudni kell rólunk, hogy az ország másik végére költöztünk az én munka lehetőségem miatt.

Egy gyárbam dolgozom, ahol nagyon jól megfizetnek a diplomám miatt.

Párom okj-t végzett, sajnos egy éven belül 2 helyről is elküldték és most a negyedik munka helyén van. Én természetesen támogatom őt, hiszek benne és mindig ott vagyok mellette. Sajnos szülőhelyünkön nekem nem lett volna állás lehetőségem, ő pedig ugyanolyan munkákat talált volna ott, amiket itt.


Úgy látom nagyon megviseli, hogy a barátai nem élnek a közelében és főleg azt, hogy a szülei is nagyon messze vannak. A felnőtt jegy nagyon drága és nem éri meg egyszerűen gyakran utazni... :/ na meg az út idő is borzasztóan hosszú.


Megértem, hogy hiányoznak neki a szülei, de már másfél éve itt élünk és össze is házasodtunk, lakást vettünk. Babavárót is felvettük.


Azt gondoltam, hogy valóban szeret és hogy itt, velem képzeli el a jövőjét.

Azt gondoltam, hogy hamarosan szeretne családot alapítani velem. Azt hittem hamarosan édesanya leszek majd, gyerekünk lesz majd.


De ez mind álom sajnos. Nagyon szeretem őt, de nem bírok vele lenni. Szeretnék elválni, ilyen gondolataim vannak. Nem akarok elhamarkodottam dönteni.


Azért fontolom ezt, mert sajnos elkezdett inni, amióta összeházasodtunk napi 3, de van hogy 4 és 5 sört megiszik, elkezdett nagyon csúnyán beszélni.


Már többször mondtam neki, hogy így nem lehet családunk, gyerekünk, ha ő iszik és hogy én így nem tudok vele együtt élni, hagyja abba az ivást.


Próbálok hatni rá. Szép lakásban élünk, a babaváró hitellel sincs baj, szépen tudjuk törleszteni, mert én valóban jól keresek és természetesen ő is dolgozik ő is keres.

Hamar letudnánk a hitelt, simán egyenesbe jönnénk nagyon hamar. Minden rendben lenne.


Próbálok rájönni az okra. Mi változott. Mi a baj. Mit rontottam el.

Tudom, hogy szeret, mert ragaszkodik egyébként én is szeretem és ezt ki is mutatom.


Az alkoholizálását azonban nem bírom és azt sem tudom elfogadni, hogy csúnyán beszél, ha iszik.


Kérlek segítsetek nekem. El vagyok keseredve.



2020. dec. 6. 23:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem inna, ha ő hordaná a nadrágot.

'Felnőtt jegy' - ezen sikítottam fel.

Azért mert neked jó lehetőséged lett , elköltöztetek.

Megmondod neki, hogy hová mehet és hányszor.

Gyereket akarsz, már fizeted is a hitelt rá.

iszik, pedig neked nem tetszik, mert a rózsaszín világodba ez nem fér bele.

Kicsit kasztráltad.

2020. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Neki is most úgy néz ki ez már egy fix állás. Itt szereti és szeretik a munkatársai. Azt gondolnám, hogy minden rendben van, mert jókat mesél, csak a munka sajnos az elég monoton.


Azért írtam, hogy drága az út meg hosszú, mert ő így fogja fel. Én mondom neki, hogy nyugodtan haza utazhatnánk vagy ha úgy szeretne akkor egymagába is utazhat legalább havonta egyszer.

De ő csak 3-4 havonta jár haza. Szülei egy évben kétszer voltak itt.

Tehát sajnos tényleg nagyon kevés a találkozás alkalma.


De hiába mondom neki, hogy menjünk vagy menjen bátran azt mondja nem, mert kell a pénz. Pedig lenne pénzünk havi legalább egy "kiruccanásra".


Egyébként 20 ezer forint a jegy. Az út pedig kb. 7 óra. Mivel kis faluról van szó, sok csatlakozás, vonatról buszra szállás lenne. Vagy autóval is mehetnénk úgy 4 óra 30 perc kb. az út, az meg olyan 25-28 ezerbe van.


Azt gondolom ennyit legalább havi egyszer simán ki lehetne bírni, de ő nem akarja, mert hogy nem éri meg, meg egy fél nap miatt nem költ ennyit, meg nem utazik ennyit.


Pénteken 4-ig dolgozik a korlátozások miatt aznap odase érne. Szombaton, ha épp nem dolgozik tudnánk menni autóval már ha hamar indulunk odaérnénk aztán vasárnap megint hamar vissza kellene jönni már 3 körül a korlátozás miatt es számolva a dugókkal!!

És azt mondja, hogy ő ezt így nem akarja.

2020. dec. 7. 10:10
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyértelmű, hogy a munkahelyi kudarcai szerepet játszanak abban, hogy inni kezdett. A baj az, hogy ez most már fordított lehet: a mostani, jónak tűnő állást nehogy pont az ital miatt veszítse el.

Hétvégenként mozduljatok ki! A kirándulás, természetben levés, csönd, nyugalom, fizikai elfáradás jót tesz az ember lelkének. Ha január közepéig nem javul a helyzet ital terén, forduljatok pszichológushoz, párterapeutához.

Őszintén szólva nekem se lenne kedvem 7 órát utazni és 20e Ft-ot elkölteni, hogy 2 napig lássam a szüleimet és a szülőfalumat. Inkább új lakóhelyemen próbálnám fölfedezni az érdekességeket, szépségeket.

Nem látom reménytelennek a kapcsolatot. Az a fontos, hogy a pszichológus hatására megtanulja ital helyett más módon kezelni a kudarcait, lelki konfliktusait.

2020. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kiherélted a párod. Te viseled a gatyát otthon, te keresel többet te diktálod a tempót, te fizeted a hitelt mindent te csinálsz, ő meg nem férfi, hanem valami gyámoltalan izé és kínjában inkább durva veled. Másképp már nem tudja kifejezni, hogy nem jut érvényre. Mint egy tini, aki a szüleivel szemben elkezd feleselni. És hiába mondod, hogy ő is belegyezett. Abba a felállásba, hogy ő kullogjon utánad nem önszántából ment bele. Vegyél vissza ebből a helyzetből.

Ilyenkor könnyen ott találjátok magatok, hogy az első kolleganővel ágyba bújik, aki kicsit is férfiként tekint rá, meg bociszemekkel rácsodálkozik, hogy ő erős, meg okos.

32N

2020. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Kár itt véleményt kérnem úgy érzem.

Miből gondoljátok, hogy én nem tekintek rá férfiként?

Szeretem, ő a mindenem. Mindig mellette állok, segítek neki ha baj van. Most is szeretnék segíteni, de nem mondja el nekem miért kezdett inni, nem engedi, hogy megbeszéljük a problémát.


Mi már 8 éve együtt vagyunk. Ugyanannyira szeretem őt mint a legelején. Mindig is büszke voltam rá és mindig is kimutattam, hogy ügyes és hogy férfi ő.

Mindig kidomborítom, ha valamiben jó. Csak sajnos mostanában már semmihez sincs kedve, csak a tv előtt ülni és sörözni, hiába unszolom, hogy valamit csináljunk közösen, aztán az alkohol hatása alá kerül és el kezd veszekedni, hogy hol a kaja, kéri maga elé és stb. Miért nincs ez az kimosva.


Nem én fizetem a hitelt, hanem mi fizetjük.

Nem én veszem a kenyeret, hanem mi vesszük.

A kasszánk közös, nincs én és ő pénze.

Sose hangoztatom neki, hogy én többet keresek. Ez engem nem is érdekel, csak azért írtam le nektek, mert lehet valóban bántja ez, de én ezen nem tudok változtatni.

Az előző helyen, ahol éltünk egyébként fele ennyit keresett, úgyhogy a mostsni fizetése nagyon szupernek számít!



Megértem a negatív kritikát, de légyszives ne állítsatok be mindenáron engem rossznak, mivel nem ismertek engem. Nem tudjátok, hogy én hogy beszélek a párommal a mindennapok során és ő hogyan én velem.

2020. dec. 8. 01:05
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
De nem az van, hogy te nem úgytekintesz rá, hanem hogy ő már saját magára nem tekint úgy. Nincs miben férfinak lennie, mindent jobban megcsinálsz meg elintézel, többet keresel, talpraesettebb vagy.
2020. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Még ha te nem is mondod neki, hogy többet keresel, őt attól még zavarhatja belül.
2020. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!