Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy mióta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy mióta párkapcsolatban élek, kevesebb szabadságom van, mint kamaszként a túlféltő szüleimnél?

Figyelt kérdés
Amíg iskolába jártam, csak az ötös volt a jegy, a két felsőfokú nyelvvizsga érettségire alap volt, nem járhattam bulizni, csak ha fiú is volt a csoportban vagy minimum 4-en voltunk lányunk, akkor apa jött értem kocsival, 20 évesen is csak egy pohár italt ihattam a jelenlétükben, nem lehetett se cigizni, se tetkót nem csináltathatttam, géllakkot is alig akarták engedni, hajamba is csak melírt meg ombrét tehettem, természetes színűt. Minden nyarat nyelviskolában töltöttem, és ha nem volt meg nyár végére/szeptember elejére a nyelvvizsgám, akkor a tanárhoz/vizsgadíjra csak akkor mehettem, ha dolgoztam mellette. Viszont, amíg jó volt a bizonyítványom és elsőre meglett az összes nyelvvizsgám, mehettem amerre tetszett, azt tehettem, amit jónak láttam. Amióta párom lett, úgy érzem, mintha pórázon tartanának. Megvan a diplomám, beszélek két nyelven folyékonyan, és amióta van barátom, a szüleim nem szólnak bele az életembe. De a barátom még rosszabb, mint a szüleim. Amíg otthon laktam, mehettem spinningre, akárhányszor csak akartam, amikor párom lett el kellett "kéredzkednem" otthonról, ha menni akartam. Csajos esték kizárva, csajos mozizásra/kávézásra is el kellett kéretőznöm. A csinos, nőcis ruháimat is elhagytam, meg a magassarkúmat, csak pulcsikban, farmerben, nadrágkosztümben mászkálhatok. Amikor Prágába akartam repülni harmadmagammal egy koncertre pl., a szüleim intézték és csekkolták a szállást, és szelfit kellett küldenem a becsekollásnál, a megérkezésnél, a hostelről, meg amikor hazaértem. Amikor bécsi vidámparkba akartam menni tesómmal, a barátom nézett rám, mint borjú az új kapura, hogy ezt hogy képzelem, hogy lelépek Bécsbe egy napra csak úgy.
2020. dec. 15. 11:16
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyet választottál, és mert hagyod neki, hogy basáskodjon feletted, pedig ki is dobhatnád. Egy normális párkapcsolat nem ilyen.
2020. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%

Zalai vagy, kérdező? :) A szóhasználatról jutott eszembe.


Egyébként ez nekem egy bántalmazó kapcsolatnak tűnik, mert nem normális, hogy ellenőrizget. Az a baj, hogy számodra ez a természetes, mert a szüleid lekorlátoztak. Azonban ilyen kontrollmániás, féltékeny férfi mellett nem lesz szép jövőd.

2020. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%
Nincs önismereted, sodródsz az érzelmeiddel, nem vagy tudatos, nem foglalkoztál eleget a szar családi mintáiddal és szépen viszed őket tovább. Tányleg pórázon vagy tartva és annyira megszoktad már a gyerekkorod alatt, hogy eszedbe se jut, hogy egy kapcsolatnak baromira nem így kéne működnie. Ha érettebb lennél már leléptél volna, de sose késő elkezdeni.
2020. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%
Te választottad ez a pasit.
2020. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Az apám zalai, a szülei zalaiak, anyum szülei nem élnek. Minden második hétvégét és minden nyarat nagyszülőknél töltöttem, mert táborba nem engedtek. Második otthonom, kb.
2020. dec. 15. 11:24
 6/58 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert 1) összejöttél vele 2) mert HAGYOD
2020. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

Várj, eddig nem érezted, hogy pórázon tartanak?

Ez ilyen csöbörből vödörbe helyzet. Engem már a szüleid dolgai is zavarnának, ha még egy ilyen pasit szednék össze, úgy kidobnám, mint azt a bizonyost.

2020. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen, fokozatosan lett ilyen. Ha tudtam volna, hogy ilyen, dobtam volna. Azzal kezdődött, hogy panaszkodott, hogy aránytalanul van felosztva a házimunka, ő takarít, mert kétnaponta spinningre járok. Lecsökkentettem heti háromra. Utána az, hogy a mozi drága, ne járjak el, olcsóbb, ha letöltjük/netflixen nézünk filmet. Színházbérletem volt, oda ő is jött. Aztán a szüleimmel való találkozást is sokkalta, hogy ideje leválni. Úgy oldottuk meg, hogy kéthetente jártunk egymás szüleihez párosan. COVID idején értelemszerűen leállt az élet, nyáron jött ki ez a természete, hogy tilt dolgokat
2020. dec. 15. 11:44
 9/58 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron jött ki a természete, oké. Most viszont már akárhogy is nézzük tél van, elteltek hónapok amióta lehullott az álarc, elárulnád mi a búbánatos francra vársz még?
2020. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Egyetemen, középiskolában a tanárok dicsértek, elsőre lett nyelvvizsgám az osztályból, hogy nem is kellett dolgoznom a nyelviskoláért. Sokat sportoltam, az össze-vissza bulizás rombolta a teljesítményemet. Tetkó nem érdekelt, a színes haj nem tetszett.
2020. dec. 15. 11:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!