Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a párom?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Először is azzal kezdeném, hogy soha nem találkoztam még hasonló emberrel mint a párom és nem is kívánhatnék jobbat mert a szívét lelkét ki teszi értem vagy még annál is többet , ha nem lenne az alkohol.

Eleinte nem vettem annyira komolyan mert akkor még nem tűnt soknak de kezd rá menni a kapcsolatunkra.

Hetente 1,2 alkalommal iszik annyit a barátjával, barátaival, hogy berúgás (nem a földön fetreng magatehetetlenül) legyen a vége , meg még mellette munka után le csúszik pár sör ha jól esik neki vagy valami más. Szinte akkor nem iszik csak amikor velem/nálam van. Egyébként részegen, becsiccsentve sincs vele semmi baj, olyan mint egyébként mosolyog, nagydumás..nem lesz agresszív vagy bármi rossz dolog. A környezetében is isznak sajnos többnyire és nyilván ez is befolyásolja és, hogy így nőtt föl ilyen környezetben.

Egyébként tisztességes munkája van minden rendben van vele az alkoholt le számítva tényleg.

Beszéltünk már róla ígérte, hogy kevesebbet iszik vagy x alkalommal csak de egyszerűen nem tud nemet mondani neki, próbáltam, hogy kössünk kompromisszumot, hogy én is változok valamiben ami zavarja de egyszerűen nincs rá hatással semmi.

Szerintetek ezt el lehet fogadni? Vagy változhat esetleg idővel?

Édesapám alkoholista volt és abból is a legrosszabb , az agresszív fajta, kihatással volt az életemre ezért is zavar ennyire.

Nem tudom mit tegyek egyszerűen csak hunyjak szemet felette hiszen úgy sincs vele probléma ha iszik?

27 éves

Köszönöm nektek előre is.


2020. dec. 15. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden nap iszik, az már alkoholizmus gyanús.

Én inkább passzolnám. Erre nem lehet egy életet építeni.

2020. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Változni fog idővel, rosszabb lesz.

Abban az esetben, ha nincs meg pia nélkül, akkor az már alkoholizmus, függetlenül a mennyiségtől.

2020. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, aki hetente kétszer reszeg és még amellett is iszik, biztos nem kéne.
2020. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért hetente részegre inni magad több alkalommal is... Hát nekem se férne bele. Pedig nem vagyok szent. 27 évesen pláne. Egyetem elején sokakkal elszalad a ló, mert végre felnőttnek hiszik magukat, és fene nagy szabadságukban buliról bulira járnak.

A legriasztóbb viszont tényleg az, hogy nem tud lemondani róla, csak ígérget. Rettenetesen tipikus függő viselkedés. Én ultimátumot adnék, és amikor megszegi (mert meg fogja), akkor kitenném.

2020. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy alkoholista barátom, egy napot nem bírt már ki ital nélkül. Nem bírtam, nagyszüleim alkoholisták voltak, talán ezért se tudtam tolerálni, én szakítottam vele. Nekem is mindig ígérgette, hogy leteszi, aztán rá két napra már tőlem könyörgött pénzt legalább egy sörre, mert ő már elitta meg elcigizte a pénzét.
2020. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az.
2020. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt nem csak a részegséggel van gond. Bármennyit is iszik, ha az rendszeresen történik, az már függés. Ezen kívül undorítóan büdös tőle a szája, amitől én undorodnék a helyedben. És akkor még nem került szóba, hogy mennyi pénzt tölt le a torkán. Innentől kezdve számomra lehetne bármennyire jó ember :(
2020. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos az.

Nehéz, mert ha úgy veszi hogy b@sz0g@tod, csak titkolni fogja előtted, vagy agresszív lesz a "támadásra".

Nincs ebben tapasztalatom, de próbálj vele beszélni az okairól, meg a következményeiről.

Szerintem ne arra utazz hogy azt érezze hogy egyáltalán nem ihat, hanem legyél egy gondos és kedves motiváló barátnő aki miatt mértékkel akar majd inni.

2020. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mióta ismered ,gondolom hosszú távon terveznél vele .

Az a baj , hogy az alkoholizmus az maga a rendszeresség , a mértéke azon belül egy másik kérdés . Apám is az, remek munkája volt, csak az alkohol tönkretette , aztán nem dolgozott . Mára sok betegsége lett, a barátairól is kiderült hogy csak ivócimborák. Az a baj hogy ez nem most gáz , de egy 5-10 év múlva , esetleg egy gyerekkel a kezedben nem biztos hogy így fogsz vélekedni , mert másképpen fogsz a párodra gondolni , így erre a hobbijára is . Ez a nyomjuk a melót ezerrel , és iszunk mint az állat nagyon sok remek embert tett már tönkre . Kezelni is nehezen lehet , mert ki tudja mit vált ki belőle ha ezt megbeszélitek ...

2020. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
27 évesen mit tegyél?Hagyd a francba!Ez a legjobb amit tehetsz.
2020. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!