Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a párom?

Figyelt kérdés

A párom heti szinten többször iszik. Szinte mindennap. Hol csak egy-két sört, hol 1-2-3 felest, hol egy üveg bort, hol amit éppen kedve van inni. Szerinte ez abszolút rendben van, "hát hol van ő még a szabolcsi férfiakhoz képest" (onnan származik, ez ott természetes szerinte), szerintem viszont már bőven kimeríti a kezdődő alkoholizmus fogalmát. Nem függő, ha kell tudja azt mondani hetekre, hogy nem... ugyanakkor szerintem abszolút nem természetes, hogy napi szinten legurítok pár sört, felest, egy üveg bort, vagy bármit.

Baromi sok konfliktusunk van ebből, mert már a családomnak is feltűnt, kérdezgetnek, hogy mindig ennyit iszik-e!?

Szerintem nem normális, a párom meg hülyének néz, hogy mi kivetni való van ebben, hiszen tisztességesen, józanul dolgozik, nem a kocsmában hagyja a fizetését, az meg hogy ő így lazít este, hagy legyen neki "jutalom". Ennyi erővel pedig én se egyek csokit, mert az elhízáshoz, meg cukorbetegséghez vezet... Tagadásban él és ráadásul a közvetlen férfi felmenői között mindenkinek voltak alkohol problémái (nem véletlenül nőtt fel pl. az apukája nélkül), így szerintem jogosan féltem. Mivel én is láttam gyerekkoromban eleget, eszem ágában sincs leélni vele az életemet, ha ez komolyabbra fordul.


Én ezt komolyan nagyon nehezen bírom, úgyhogy most őszintén hozzátok fordulok, mint közvéleményhez. Számotokra ez beleférne egy kapcsolatba? Normálisnak gondoljátok ekkora alkoholmennyiség fogyasztása mondjuk heti 4-5 alkalommal?



2017. ápr. 19. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Bár itt a GYK-n majd mindenki meggyőz, hogy nem dehogy, csak lazít egy kicsit, meg 1-2 sör nem számít, de sajnos nem lesz igazuk (bár én most 0%-ot fogok kapni).


Az alkoholizmus a rendszerességgel kezdődik, nem számít, hogy napi 10 sör vagy csak 1, az számít, hogy rendszeres e.


Ez alapján pedig a párod igen, alkoholista, ez pedig általában hosszú távon fizikai, és mentális problémákhoz vezet, még akkor is, ha egyelőre mind a mennyiséget, mind a hatásokat képes valamennyire kontrollálni (mindenki így kezdi, 1-2 sör naponta, 2-3sör naponta...)

2017. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem férne bele. Ez sose fog javulni, csak romlani. Én nem maradnék vele.
2017. ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Alkesz :D

Buktad :D

2017. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Hej de 100fóríntnak 50 a fele,az ilyen férit vigye fekete fene hejj

Nemrég volt egy ilyesmi kérdés,hogy megpofozta a pasiját a tyúk és leszokott,próbáld ki.

Vagy zsarold a szexszel hehe

Egyébként semmi problémát nem latok egy üveg borban esténként 2 személyre,még kettőbe se.De ez egyéni megítélés kérdése.

2017. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

EZ IGENIS ALKOHOLIZMUS, RÁADÁSUL A LEGROSSZABB FAJTA!!!!!!


Az alkoholizmusnak is több fajtája van, a párod a legrosszabba tartozik: a periodikus ivók közé. Azért nehéz ezt felismerni, mert nem "rendszeres" olyan formában, hogy látszólag nemet tud mondani a piára hetekre. Olvass utána, ez igenis alkoholizmus, pontosabban kezdődő alkoholizmus, mert ő még nem issza le magát teljesen.


[link]

[link] (itt epszilon)

2017. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

#1, én meg pont azt látom, hogy itt GYK-n már az is halálos főbűnnek számít, ha valaki egy héten egyszer megiszik egy üveg sört munka után.


A kérdező párja meg nyilván más kategória.

2017. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

#6-os:

- 1 sör hetente nem alkoholizmus

- az sem alkoholizmus, ha valaki néha-néha keményen bekarmol (akár hányásig), sőt még az sem, ha mondjuk egy nyaralás alatt ez 2-3x is előfordul vele.


- az viszont igen, ha valaki sosem részeg, sosem hány, sosem látszik rajta, de napi rendszerességgel magához vesz az adagot, legyen az 1 sör vagy egy egész üveg pálesz.


A GYK-n volt ebből már pár vitám, mindig az "én apám is naponta megiszik 2 sört, hogy lazítson munka után, mégsem alkoholista" típusú kommentelők kerültek többségbe a végén.


Pedig a probléma pont az, hogy valakinek a napi lazításhoz szeszre van szüksége, és nélküle nem képes rá. Az már az addiktológus szerint igencsak másodlagos, hogy a konkrét mennyiség az minden este okádás, meg tántorgás (a köznyelv ezt tartja alkoholistának), vagy a tipikus "úriasszony", aki sosem részeg, de még csak nem is kapatos, de nem tud úgy elmenni a spájz mellett, hogy bele ne mártsa a nyelvét a sütőrumba.

2017. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az első válasz helyes.

Ez a kezdet. Miért kell a "lazításhoz" pia? A pia "jutalom"?

Ráadásul Ha a felmenői között alkoholisták voltak akkor ettől szenvedve vagy egy egész életre meggyűlöli az alkoholt és tudatosan odafigyel hogy semmilyen függőségbe nem megy bele vagy mivel ez egy hozott öröklött szokásrendszer és minta ugyanazt csinálja. Nem véletlen, hogy alkoholfüggőségben felnövő gyerekek maguk is alkoholisták lesznek mert ezt a függőséget tanulták. Ez tudatalatti késztetés úgyhogy ő nem is tudja hogy mi történik vele. Jogosan félted, bár én nem vergődnék vele. Tulajdonképpen nálatok már elkezdődött az alkoholista és társa játszma mert az pontosan így zajlik. A társ aggódik szenved idegeskedik a másik meg tagad és iszik.Fűszerezve a veszekedésekkel.Beindul egy ördögi kör amit nem lehet leállítani csak ha a társ kilép belőle.

Alkoholista apám volt, és borzasztóan nehéz ebből kikeveredni. Egy gyerek nem is tud, mert a szülőtől függ,ebbe születik. De egy felnőtt nőnek van választási lehetősége. Ne rontsd el az életed.

Keress olvasmányt a témában alkoholista és társa címen.

Minden jót neked.

2017. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen , alkoholista és nem látja be, sőt még veled veszekszik, ha szóba mered hozni.

Én lépnék, nem maradnék ilyen mellett.

Főleg ha a felmenői is ilyenek voltak és még így sem tanul belőle.

Én nem tudnék ilyen emberrel együtt maradni.

Ha alkalmanként nagyobb társaságban megiszik az ember 1-2 felest vagy sört, bort, az ok.

De hogy napi szinten otthon egyedül iszogasson, az igenis gáz és alkholista és jó úton jár, hogy még jobban elfajuljon.

Beszélni nem lehet vele róla.

Kínlódjon vele más, hagyd ott szerintem.

És ezt úgy írom, hogy nekem is voltak gondjaim az alkohollal, megjártam párszor a "detoxot" is.

Menekülj.. Ki lehet belőle jönni, de ahhoz neki kell akarni, neki kell észrevenni, hogy ez így nem jó.

De ő nem fogja a leírtak alapján.

2017. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Alkoholista bizony... hagyd ott, ha nem hajlandó segítséget kérni. De még most, mielőtt nagyobb lesz a baj.


Mi is hetente többször sörözünk a párommal, de egy üveg max., azt is film közben, és nem létszükséglet (plusz mindig másfajta kézműves söröket kóstolgatunk, nem benyakalunk egy üveg bort, pl.).

2017. ápr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!