Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Utazgatni, kiélni magunkat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utazgatni, kiélni magunkat megállapodás előtt?

Figyelt kérdés

Párom folyamatosan utazgatni akar, mert fiatalon nem volt lehetősége és ki szeretné élni ezeket a vágyait mielőtt gyereket vállal, megállapodik. De nekem ez kicsit ijesztő mert mi van akkor ha engem csak addig "szeret" majd amíg utazgat velem? Aztán ha már gyereket vagy családot szeretne akkor keres majd valaki jobbat, gazdagabbat, stb?


Szeretem logikusan felmérni a dolgokat és lehetséges, hogy mondjuk 2 év múlva otthagy, miután elköltöttem ezekre az utazásokra akár 1-1.5 milliót is. (felesbe fizetnénk természetesen)


Másnak is voltak ilyen aggodalmai a szerelmével kapcsolatban vagy volt olyan, hogy a párotok megtette ezt veletek?


Kicsit kettős érzésem van, mert úgy érzem megtisztel azzal hogy velem akarja ezeket az élményeket megélni, de azért van bennem egy adag félelem is ezzel kapcsolatban.


2020. dec. 23. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos, hogy ki akarja élni magát. Inkább most, ameddig nincs gyerek, minthogy legyen gyerek, aztán 5-10 év után bekattanjon és otthagyjon csapot-papot, mert ő még élni akar. A kapuzárási pánik is sokszor ebből fakad. Vagy besavanyodik, mert egy életre megbánja, hogy ezt kihagyja.


Miért keresne jobbat, gazdagabbat, ha úgymond veled boldog, és anyagilag te is megteheted, hogy vele utazz? Ez nem így működik. Főleg, hogy utazás közben gyűjtötök egy csomó közös élményt, emléket, ami plusz összetartó erő, és elmélyíti a kapcsolatotokat. Ha meg elhagy, akkor utazás nélkül is elhagy.

Amúgy meg az utazásokra elköltött pénz sem kidobott pénz. Főleg, hogy felesben fizetitek, ergo rá nem költesz, csak saját magadra. A saját élményeidre, tapasztalásodra.


Persze, ha te nem akarsz menni, az érthető, de azt meg ne erre a félelemre kend, hanem akkor valld be, hogy te nem erre vágysz, és te már most családot alapítanál. Aztán vagy juttok valamire, vagy nem. Ha meg szimplán a párodban nem bízol, akkor azt meg orvosolni kéne valahogy.

2020. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm, nagyon értékes válasz volt.
2020. dec. 23. 13:26
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Bammeg ha előtted élné ki magát, az lenne a baj, ő veled akarja, ez is baj. Szerencsétlen csak szeretné veled élvezni azokat az éveket, amikor még nincs a nyakatokon nagy felelősség, erre te nekiállsz kombinálni, meg beállítod mindenféle anyagias r%bancnak. Minek is vagy vele akkor együtt, ha csak ennyire tartod? Nem rajta kéne leverni az önértékelési problémáid, azokat a te dolgod és a te felelősséged feldolgozni, kezelni.
2020. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

En jogos félelemnek tartom.nekem nem egy exem volt aki rettegett egy komoly kapcsolattol szinte en mutattam meg nekik hogy abban semmi rossz sincs, de tartották a 3 lépèst azert, aztan szakitàs es nem az törtenik ami vàhato meg amit mondott hogy élni csajozni, stb. A kövi kapcsolatàban eljegyzés meg gyerek.


Mintha en mindig csak vmi ugrodeszka lennék!

Ez létezö jelenség. És jogos félelem is.



Én annyiban valtoztam, hogy en már kész férfit keresek es nem ilywn önmagukat keresö bizonytalan tipusokat. Hanem aki konkretan komolyat keres/akar es pont.

2020. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
*szoval a kielni magàt es megállapodni, az a ferfiaknàl NEM feltétlenül jelenti egy és ugyanazt a nöt is!
2020. dec. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
én nem mennék vele, mi van ha szakítottok, akkor az összes utazós fotódat dobhatod a kukába, minden amit láttál,eiffl toronytól kezdve a spanyol tengerpartig eszedbe fog jutni róla az exed. Amúgy meg utazni munka mellett is lehet, csak ritkábban és jól betervezve anyagilag. nem értem miért kell mindent egybe zsúfolni, gyerek előtt egy kicsit, aztán ha van gyerek pár év szünet, utána még ott az egész élet...
2020. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
4# Igen, ezt az ugródeszka jelenséget már én is láttam ismerősnél, ezért félek ettöl az erős, utazás központú dologtól. Mintha nem az lenne a lényeg hogy együtt legyünk, hanem hogy legyen vele valaki akivel utazik.
2020. dec. 23. 13:55
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze az sutazasnak a gyerekhez és a kieleshez?
2020. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Ismerösöm ezt ugy csinàltàk hogy konkretan hàzassàg elött es leszögezett gyerekvállalàs elött még elmentek kettesben hegyet màszni es hasonlok.

Azaz màr kész tények elött.


Söt terhesen is irjàk még a 2.trimesztert hogy akkor van legjobban egy nö (nincs màr hanyinger es nem még nem vizesedik stb)es ezeket az "utolso" alkalmakat is erdemes kihasznàlni a pároknak a babasiros ejszakàzos meg munka malom elött még.


De igy a fenti esetben ez még tenyleg csak vagy igen vagy nem hogy a jövöjük is egy lesz e.

2020. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek vagytok? Én mikor megismertem a páromat ő még előtte szinte nem is volt külföldön, sose látta a tengert. Az első 2 évben szinte egész Európát körbeutaztuk, dolgoztunk is külföldön. Most már őt se vonzza annyira az utazgatás, persze van még sok hely ahova el szeretnénk jutni, de most jelen pillanatban a családalapításra koncentrálunk. Persze nyilván utána is fogunk ugyanúgy utazni, mert szeretnénk ezeket az élményeket a gyerekeknek is átadni
2020. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!