Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek milyen terveknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen terveknek kellene, hogy legyenek 20 évesen?

Figyelt kérdés

A párom és én is 20 évesek vagyunk. 5 éve alkotunk egy párt. Én már tervezném a közös életünket, a házat stb, ő rajta viszont azt látom, hogy ez távol áll tőle.


Neki fontosabb az, hogy milyen autót tud megvenni, amivel menőzni tud. Van neki egy autója, amit 2 éve saját pénzből vásárolt, viszont már most tervezi a következő megvásárlását, egy audi a6-ot és hogy hogyan tuningolja majd meg. Én ezeket hülyeségnek tartom. Szerintetek egy 20 éves férfinek milyen terveknek kellene, hogy legyenek?


Előre is köszönöm a válaszokat! 20/L



2021. jan. 2. 22:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
Ez túl komplex dolog. Alapvetően tragédia, hogy egy embernek el kell adósodnia egy életre, ha egy házat akar venni a nulláról. Alapvető dolog lenne a fedél a fejünk fölött. A legtermékenyebb időszak a huszas évek. Ott kellene párt választani, családot alapítani. Majd harmincas éveinkben, erőnk teljében a gyerekeink nevelése, ott még van energia és koncentráció. Negyvenes korunkban már éretsségizik a gyerek, főiskola, egyetem. Ötvenes körunkban már kiröppentek a fiókák, újra szabadok lehetünk, őjra megélhetjük a házasság "édes" oldalát. Ezzel szemben mi van ma? 20 éves korosztályt gyerekként kezeljük. A harmincas korosztályt párkeresőnek. A negyvenes korosztályt gyermekvállalónak... Laza 15-20 év eltolódás. Lehet erre azt mondani hogy ez a divat, vagy ez megy! Oké, csak a természet dolgait, törvényeit nem lehet figyelmen kívül hagyni. Aki fiatal ezt nem fogja úgysem megérteni, annó én sem értettem. Én 37 évesen vállaltam gyereket, de jobb lett volna 25 évesen.
2021. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

#11 De a családos élet, gyerekvállalás nem csak divatból meg kedvból tolódott ki.


Egyszerűen sok minden változott a (főleg) nyugati tarsadalmakban.

Az embereknek, nőknek is, több lehetőségük van tanulás és munka terén. Többet lehet utazni, szabadabban.


A másik oldalról meg, a magyar gazdaság körülményei nem épp ideálisak. A fizetések a béka sehge alatt, ingatlanárak az egekben. Így nehéz elindulni.


Mindenki dobalózik a mama hotellel, de ott legalább az ember többet tud félrerakni, máskülönben az embernek inge-gatyája albérletre megy el.

Testvérem 25 éves, 2 éve diplomazott mesteren, közgazdász. 2 felsőfokú nyelvvizsga. Emellé gyorsan tanul, intelligens.


Az első munkahelyén nettó 180-200 körül keresett, 8 órában. Vicc. Most már mashol van, meló is több, pénz is, de ha albiba menne a fele fizetését otthagyná és akkor még sehol nincs.


Okos dolog amit a kérdező ír, hogy koran elkezdeni gyűjteni, de az tény hogy manapság az átlag 20 éves, nem áll ezekre készen. Igen a társadalom valtozik, a srác nem akar ilyeneken gondolkodni. Nem is kötelező. Nem tart ott.

2021. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%
Mások vágytok. Szerintem a korodhoz képest te vagy túl érett, túl hamar nőttél fel és már most befásultnak tűnsz, olyan átlagembernek, aki a tipikus házasság-gyerek-halál szentháromsággal beéri az életében és nem vágyik semmi izgalmasra. A barátod 20 évesen valószínűleg még messze nem gyerekről meg “komoly felnőttes dolgokról” ábrándozik, de jól is teszi, ráér majd 10 év múlva igazán megkomolyodni. Persze azzal nem értek egyet, hogy az ember autóra szórja a pénzt, mikor most még nem az lenne a prioritás, de végülis arra költi a pénzét, amire akarja. Ha neked ez nem tetszik, akkor keress egy idősebb palit.
2021. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
#11 mindenkinek a maga döntése, hogy mikor alapít családot. Nincs jogod megmondani, hogy kinek mikor kéne. Inkább vállalok gyereket 35 évesen, de biztos anyagi háttér és önállóság mellett, mint most 24 évesen, mikor még a szülőkkel élek és nincs elég félretett pénzem. Plusz ilyen fiatalon inkább még kiélvezem a függetlenségemet, a gyerek azért elég nagy “teher”, szereted imádod, de akkor is az, nem alszol évekig, rengeteg pénz kell a felneveléséhez stb. Manapság az átlag életkor 80 év, hova kapkodjunk.
2021. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Értem én a problémákat, többel egyet is értek. Akkor is a fiatal kor alapozza meg a későbbi életet. Hát persze, ultra izgalmas és kényelmes az élet, el lehet szórakozni 40 éves korig. Majd akkor lázasan belefogni a párkeresésbe meg a család alapításba. Van az a mondás, mindennek ára van. Én azt mondom, ha már kihúztad a szórakozást 40 éves korodig, folytasd! Nem vicc, folytasd! 40 felett egy házasság és gyerek akkora kontraszt a szórakozással és szabadsággal teli élettel szemben, hogy abba sokan bele is buknak. Nem mutatják ki, de szenvednek. Majd félrelépnek, elválnak, depresszióba esnek és kínlódnak amíg élnek.


A nyugati világ értékrendje is csak szemfényvesztés. Nem az az igazi érték ami műanyag. Pontosan az életed adod cserébe, de ezt képtelenség a másik oldalról észrevenni vagy belátni. Én is azt éltem, nagykanállal ettem az életet, majd egyszer történt valami, és lehullott a lepel.


Ami szerintem az óriási gond, az a tudatosság brutális hiánya! Az egó óriási szerepe. Szinte senki sem akar áldozatot vállani, egyszerűen a nulláról akar mindenki holnapra várat. Minden kevés, vagy semmi sem elég. Tulajdonképpen a világ tökéletesen egyszerűen működik: mindenki azt kapja amit érdemel, és ez a szabály minden másodpercben érvényes! ;) A másik szabály: bármit is kapsz az élettől, az árát meg kell fizetni. Ha nem most, majd később, a számla érkezni fog! Ez is 100%. Lehet elméleteket, kifogásokat gyártani, semmit sem használ.

2021. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
44%
" 5 éve alkotunk egy párt." Szerintem te nagyon félreértesz valamit a kapcsolatotokban. (Ugy gondolom te vagy a lány.) Azt hiszed, hogy párod van. Tévedsz. Valakivel összejársz (esetleg együtt laksz) akivelbiztosan jo neked is a szex, meg jol elhülyéskedtek. Annyira mások vagytok, hogy ennél tovább nem fogtok eljutni. Te egy normális, felelösséggel gondolkozo vagy a partnered meg egy gyerek (és az is marad még legalább 10 évig, vagy tovább).
2021. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Volt 1-2 negatív, amivel nem értettem teljesen egyet. De összességében hasznosnak találtam őket. Leginkább a 11-es válaszolóval értettem egyet, neki külön köszönöm a válaszát! :)
2021. jan. 3. 00:32
 18/27 anonim ***** válasza:
Köszi. A lepontozások önképek, nem az én problémám. Én csak mosolygok, lehet nyomni ezer meg ezer "X"-et, a lényegen nem fog váltotatni. Az élet meg annyira logikus és egyszerű. A férfi és nő egy szövetséget alkot. Feladatuk az utódlás és az utódok nevelése gondozása. Két funkció van az ember életében: fajfentartás és létfentartás. Ezt a kettőt írta felül a szórakozás és az élvezetek hajhászása. Egy példa: 20 évesen ugye még mindenki gyerek. Nem kell komolyan gondolkodnia, elég az ha csak szórja a pénzét minden hülyeségre, szinte mindenki arra ösztönzi hogy nem is kell a jövőjén gondolkozni. A jövő sem más mint a szórakozás kimaxolása, csajozás/pasizás, bulik, utazások stb. Oké, 30 éves lett. Hoppácska, kell most már egy jó munkahely. Hogy 250-ért menjen dolgoszni? Az alantas. Erre nem lehet komoly kapcsolatot tervezni, marad a buli, csajozás/pasizás. Hmmmm, mit lehetne tenni? Óóó hát persze! Pozitívan gondolkodni, sportolni. Persze igazából ez nem is annyira őszinte, de legalább trendi! éves lettem. Már keresek havi 400-at, de nincs rendes nő vagy pasi. Húha, eddig még egy fillért sem tettem félre(konkrétan elk*rtál 15 évet az életedből, mire is? ja, arra a rengeteg sok élményre, amit ez a szemfényvesztő profit orientált nyugati eszmerendszer a szemedbe fújt). Hát, marad az albérlet. Na de albérletre meg hogyan tervezzek házasságot és gyereket? Jó, marad minden a régiben. 40 éves lettem. Na most aztán ide a legjobb nőt vagy pasit, mert már alig van időm! Talán most már jól keresek, és irtó jól nézek ki a koromhoz képest. Aha, csak az a baj, hogy egy 25 éves fényévekkel előtted jár. Nézzünk téged, mivé váltál: kikérgesedett napi rendi pontok szerint élsz, nem akarsz változtatni semmin, alig van már türelmed, az önképed hamis, mivel nem volt aki a valóságot letükrözte volna. 42 évesen megházasodsz. Hitel 25 évre, havi 168EFt törlesztővel. Mesés a szex, mivel annak akarod látni ha már ennyit kivártál, mesés a párod, hiszen ő az utolsó dobásod, reményed. Hitegeted magad hogy tökéletesen döntöttél, ugyanis egy 25 éves embernek 100% hogy kudarc a családi élete, hiszen a huszonévesek még gyerekek. 44 évesen megszületik az első gyereked, persze orvostól orvosig jártkáltatok, halálra izgultad maga hogy egészséges legyen. A híres nyugati propaganda szerint tökéletes a 40-es kor gyerekvállalásra, így még büszke is vagy magadra, a legjobb döntést hoztad. Aztán 48 évesen már érzed hogy derékba törte az élleted a gyerek meg a családi lét, alig van türelmetek egymásra, a gyerekre, egymástól várjátok a megváltást. A szex már alig van, háttal alszotok egymásnak. Majd jön az ugyancsak a nyugati világ legszuperebb, agyon reklámozott vívmánya a válás! A többit már a fantáziádra bízom. Pont ezért mondom én azt, hogy aki így gondolkozik, sose akarjon családot vagy gyereket.
2021. jan. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

Kereshetne egy olyan nőt, aki le tud írni magyarul egy mondatot.

"Szerintetek milyen terveknek kellene, hogy legyenek 20 évesen?"

Ez például nem sikerült.

2021. jan. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%
Milyen jogon kéred számon egy más identitástól, hogy mik a vágyai, mire költi a pénzét? Autózik-e, Iszik-e, dohányzik-e, kurvázik-e? Ő pénze, az ő élete. El akarsz valamit érni? Lakást? Szép célkitűzés. Teremtsd meg magadnak. Mi akadályoz benne? Más pénzén akarod realizálni? Ami házat én a feleségemnek hagytam, abban egy forintot nem tett. Mutassa meg egy nő, hogy nincs rászorulva a féri pénzére, tud boldogolni önnállóan.
2021. jan. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!