Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sok az elvárásom barátom felé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok az elvárásom barátom felé takarítást illetően? Ti mennyi házimunkát végeztek hétközben?

Figyelt kérdés

Letisztáznám, hogy én elég rendmániás / takarításmániás vagyok, anyámtól eltanult mintakép sajnos, egész gyerekkorom erről szólt, hogy még le se nyelhettük a falatot de már mosogatni kellett a tányérunkat.

Néha nem tudom eldönteni, hogy túl sokat várok el barátomtól emiatt, vagy sem.


Ketten élünk albérletben, két cicával. A macskák gondozását teljesen megosztjuk, ő is kiveszi a kakit, én is, ő is eteti őket, én is... a többivel van problémám.

Én heti 1x szeretek körbe porszívózni, ezt szinte mindig én csinálom, ő nem ennyire alapos. Ezen kívül én heti kb 2x kitakarítom a fürdőt (flóraszepttel átsikálom a wct 5perc, tükröt mosdót letörlöm 5perc). Ezt azért csinálom heti 2x mert ugye fogatmosunk, fésülködünk, pisi kaki mittudomén, koszolódnak. Zuhanykabint is néha kisúrolom, azt inkább 2 hetente.

Mosogatni felváltva szoktunk, bár nem is nagyon eszünk otthon, max hétvégén, de azt szó nélkül megcsinálja ha előző nap én csináltam.

Mosni-teregetni is felváltva szoktunk, ha már tele van a szennyes. Ez is magától eszébe szokott jutni néha.


Ami a problémám : ha én otthon vagyok mondjuk szabadnappal, kérdés nélkül megcsinálom, nekem evidens, hogy ilyenkor ez az én feladatom. Ilyenkor kb. 1 óra alatt az egész lakást kitakarítom.


Nos ő nem ilyen. Ma pl délutános műszakja van, 1 órakor kell elindulnia otthonról, fentvan 10 óta, zenét hallgat. Későn fog hazaérni, tehát ezen a héten is valószínűleg én fogok takarítani, mert én 5re haza érek és megcsinálom amíg ő hazaér 11re.


Jól esne, ha ilyenkor magától megcsinálna pár dolgot, mert mindketten ugyanúgy 8 órás műszakban dolgozunk, ezt is megkéne osztani. Ha megkérem bármit megtesz amúgy és néha látom, hogy 1-1 dolog eszébe jut, de közel sem házias annyira, mint én.


Sokat várnék el? Többet kéne mondanom neki és nem elvárnom, hogy magától tegye ezeket?

Hétvégén amúgy többnyire pihenünk, barátokhoz átmegyünk, főzünk.


Fél éve lakunk együtt, előtte otthon lakott, ahogy én is. 22 és 24 évesek vagyunk, 2 éve egy pár.


Köszi előre is mindenkinek


2021. jan. 12. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlzásba viszed, azt várod tőle, hogy úgy gondolkodjon ahogy te, azt tekintse természetesnek, amit te, ez pedig marhára nem így működik, az meg főleg nem, hogy gondolatolvasó legyen és magától így álljon hozzá, csak azért mert te is. Te ezt a mániás mintát hoztad otthonról, ő nem, szerintem így is kiveszti a részét és te vagy a túl kényszeres. Én ha szabadnapos vagyok akkor szintén inkább pihenek először, talán megcsinálok 1-2 extra dolgot, de egészeb biztos nem állok neki görcsölni a hülye takarítás miatt. Kinek mi.
2021. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Te vagy mániás, akkor csináld ha zavar téged. Attól még ő nem fog agybajt kapni.
2021. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Legyél inkább az én barátnőm, én nagyon szeretek takarítani, és tudok is. A cicák is jöhetnek. És a kényszerbetegségeddel együtt is szeretni foglak ígérem.
2021. jan. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem teljesen rendben van a takarítási rendetek (nem túl sok), de a leírásod alapján ő is kiveszi a részét ebből, tehát minden ok! Azt, hogy a szabadnapját takarításon gondolkodjon, egy pasitól sem lehet elvárni!:) Így az a megoldás, ha megkéred, pl “kicsim amíg otthon vagy, dobj be egy mosást”, vagy bármi.

Jó párod van, becsüljétek meg egymást!:)

2021. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De akkor mi lehetne itt jó megoldás? Barátom azt mondta, ha ennyire zavarnak ezek, írjak listát, hogy mikor mit csináljon meg. Én azt érzem ez ilyen óvodás kategória lenne... És igen, sokszor érzem úgy, hogy neki is látnia kellene a takarítanivaló dolgokat, ő is itt lakik és nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem tűnnek fel neki a dolgok vagy nem akarja csinálni szimplán...
2021. jan. 12. 12:15
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Nézd,bár sose dolgoztam du- s műszakban,de nem lehet könnyű.Kimerítőbb,mint a nyolctól négy.

Ő ilyenkor dolgozik nyolc órában.

Én sem állnék neki port törölgetni tíztől délig(feltételezem egy óra a készülődés,még kajál is).

Szóval igen,sokat vársz el,nőként írom.

Szerintem teljesen rendben van ilyen téren a barátod.

Már azt is elvárjátok,hogy gondolatolvasó legyen.

2021. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ő is látja, de csak téged zavar ennyire, őt nem. Szabadnapon meg hadd pihenjen már az ember, csak te görcsölsz ezen mint valami kényszeres. A megoldás tök egyszerű, azt mondta a barátod, hogy írj listát, akkor meg? Írj listát és kész. Azért elég vastag bőr kell hogy legyen valaki képén ahhoz hogy a másiktól elvárja a gondolatolvasást, kicsit vegyél vissza az arcodból, mert a te módszered se tökéletes, sőt.
2021. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is az a baj, hogy nem írsz listát. nincs szép áttekinthető rendszeres takarítási rutinotok. Ilyet kell vezetni, ha lesznek gyerekek, őket is be kell majd vonni és mindenki tudni fogja a dolgát. Ha van rutin, neked sem kell állandóan azon agyalni hol van még kosz.
2021. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Dacára annak, hogy kéri a listát, mit tegyen med, én ezt nem ajánlom.

Inkább meg kellene beszélni azt, hogy mindketten lássátok meg, hogy mit kell elvégezni.

Több évtizede tart a házasságunk, de nincs kiosztva, ki mit csináljon, de kialakult, hogy csak ő főz, tűvel dolgozik (de néha én is), kézimunkázik, de csak én takarítok, szemetet leviszem a 10. emeletről (van lift), minden műszaki dolgot én végzek, javítok, mosógéppel mosok, teregetek, leszedem, elrakom. Sok egyéb dolog van, amit felváltva teszünk (de nem sorrenden én-ő-én-ő, hanem ahogy adja a helyzet: ágybontás, bevetés, üzlet...). Működik.

2021. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Mi hétköznap csak mosogatunk főzés közben (2-3 naponta) meg kutyát sétáltatunk napi 2-3x. Mosás, teregetés, porszívózás, felmosás, rendrakás mindig pénteken szokott lenni, a nagy bevásárlás után. Párhuzamosan csináljuk ezeket a dolgokat, együtt. Hétköznap két nagyobb adagot főzök, azt esszük. Nem fogok szórakozni ilyen szarokkal egy teljes munkaidős állás, edzés meg tanulás mellett, van elég hobbim ahelyett, hogy a háztartással szórakoztassam magam. Értelemszerűen a páromtól sem várom el. Nem hat meg, ha áll pár napot a mosatlan, egy füst alatt el lehet mosogatni ugyanúgy, miközben készül a kaja, aztán puszi.
2021. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!