Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem segít a házimunkáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem segít a házimunkában, teendő ?

Figyelt kérdés

A barátom és én majdnem 3 éve vagyunk együtt, ő 25, én 21 éves vagyok, még nem élünk együtt de tervben van...

A helyzet a következő: ha eljön hozzánk (szüleimmel élek), és a szüleim nincsenek itthon délelőttönként, akkor rám marad a házimunka (mosogatás, mosás, beágyazás, szemét, főzés stb stb.). Olykor olykor ez beletelik pár órába, nagyjából a fél délelőtt eltelik vele. Újfent ha a barátom épp nálunk van, ő szépen csendbe a telefonját nyomkodva végigüli azt a néhány órát amíg én mindezt megcsinalom és nekem ez nagyon nem tetszik, hogy meg sem kérdezi miben tudna esetleg segíteni, de azért még képes unott fejjel várni és engem kérdőre vonni, hogy mikor végzek már, meg hogy mennyit várjon még stb... Számomra ez felháborító,amit közöltem is ma vele, hogy legközelebb igazán segíthetne és akkor feleannyi idő alatt végzek és több idő jut egymásra. Erre az első reakciója az volt, hogy kiakadt és neki állt feljebb, hogy nem azért jön el hozzánk hogy ő mosogasson meg takarítson és hogy inkább akkor vár akár 3 órát is amíg a telefonját nyomkodja, de ő ha takarítani akarna akkor otthon kezdené, nem nálunk (otthon sem szokott, sőt még ha én megyek hozzájuk akkor is én ágyazok be, én rakok rendet a szobájába mert akkora kupi van stb, ráadásul máskor én segítettem neki felmosni meg takarítani otthon amikor a szülei elutaztak,ja de az bezzeg nem probléma, csak ha neki kéne segitenie nekem...)


Igazság szerint már jó ideje látom, illetve sejtettem, hogy ha összeköltözünk egy nap, akkor rám maradna minden és én ezt nagyon nem szeretném, én nem ilyennek kepzelem a jövőmet.

Már sokszor elmondtam neki, hogy tőlem ne várja a kiszolgálást, én nem leszek a cselédje soha, nem az anyja vagyok, hanem a barátnője stb.


Ha náluk vagyok akkor "kiszolgál", ami a kaját stb illeti, de ő legalább ugyanezt megkapja nálunk, hiszen "vendég", de az hogy a házimunkában nem szamithatok ra mar most sem, akkor félek mi lenne később, nem hiszem hogy akkor kezdené el... Arra mar rávettem hogy a ruháit elpakolja meg összehajtogassa mert azt szándékosan nem csináltam helyette sosem, de úgy látszik többet hiaba is várok el tőle,a mai rá a bizonyíték hogy ha megkérem valamire még neki áll feljebb és azzal érvel hogy ő nem ezért jön el hozzánk meg hogy ő se várja el tőlem h mosogassak náluk (megjegyzem, hogy az ő szülei többnyire otthon vannak és a barátomnak alapjaraton szinte sosem kell házimunkákat csinalnia, ellenben nálunk ezeket en csinalom meg, mivel a szüleim dolgoznak, így én örülnék már annak is ha a barátom felajánlaná h segítsen-e, de semmi ilyesmi, és roppant csalódott es dühös vagyok hogy kérés ellenére sem hajlandó segíteni...


Ugyanez igaz a háziállatokra, gyerekre is a későbbiekben: biztos vagyok benne hogy abban sem segítene semmit, csak amennyire most is... Úgy érzem nem szamithatok rá ebben se most se később, de kíváncsi lennék mások tapasztalataira is, illetve arra, hogy ez szakító ok-e?!


Nem akarok cseledkent elni es ugy erzem még nem keso tovabblepnem, annak ellenere, hogy vele tervez(t)em a jövőm és mindent...



2020. okt. 21. 14:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
10%
Ötvenes Férfi vagyok egyedül élek. 1 éve járt utoljára nő a lakásomban. Ha eljössz hozzám csinálhatjuk felesben.
2020. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Amúgy én egy pörgős, korán kelős lány vagyok, akinek nem derogál a kétkezi munka, később szeretnék egy kisebb farmot is, ez régi álmom, ő meg totál az ellentétem ilyen szempontból, a farmon se segítene, ezt is kijelentette... Hát, nem tudom most, hogy mennyi esély van a közös jövőre,talán másoknak ez nem nagy dolog, de én társat szeretnék, akire szamithatok MINDENBEN, és olyanra, aki nem titulálja a házimunkát női munkának. Én őszintén szólva rosszul vagyok ezektől a beidegződésektől és már csak dacból és elvből sem vagyok hajlandó kiszolgálni meg megtenni ezt azt olyan embernek, aki tőlem ezeket gőgösen elvárja.


Már ha csak valaki megkérdezné, hogy segíthet-e, szívesen megcsinalja vagy bármi hajlandóságot mutatna, na már akkor lehet azt mondanám hogy ugyan hagyd csak, majd én... Rögtön szívesebben megcsinalnam, de nem így...

2020. okt. 21. 14:09
 3/41 anonim ***** válasza:
94%

Azért szerintem más a sztori amikor anyóséknál van, meg más amikor egy saját háztartásban. Másnál én se szívesen takarítgatnék, bőven elég itthon pakolni magam után.

Amúgy ha ez téged ennyire zavar(egyébként jogosan), akkor ültesd le szépen, és normál hangvételben mond el neki egy az egyben amit ide leírtál. Aggódsz azért, hogyha összeköltöztök akkor ezt a mentalitást viszi magával, és neked ez így nem kóser. Szóval vagy szedje össze magát, és vállalja be a rá eső részt, vagy felejtsétek el egymást.

A legrövidebb út mindig az egyenes. Felnőtt emberek vagytok, ha nem tudjátok az ilyen problémákat se megbeszélni ennek méltóan, akkor lesznek ott még sokkal komolyabb gondok a jövőben.

2020. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, már leultem vele többször, és mindezt amit ide leirtam elmondtam, de csak azt hajtogatja hogy majd azért segit ha osszekoltozunk, olyan 80 - 20 arányban az en javamra persze.. A mai után meg elég csalódott vagyok, arra számítottam, hogy csak nem veszi észre hogy örülnék a segitsegnek, biztos voltam benne hogy ha konkrét dolgot kérek akkor megteszo, de nem.
2020. okt. 21. 14:14
 5/41 A kérdező kommentje:
Ja és OTTHON SWM CSINÁL HÁZIMUNKÁT, ezt is leírtam, csak akkor csinál évente 1x amikor a szülei elutaznak és kénytelen, de akkor is az utolsó utáni napra hagy mindent.
2020. okt. 21. 14:15
 6/41 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk ebben kivetelesen a paroddal ertenek egyet. Nem eltek egyutt,a takaritast te valasztod meg mikor intezed. Hs zavar hogy ott ül akkor akkor hivd at amikor mar vegeztel. En sem akarom azzal a szabadidomet tölteni hogy mas utan takaritok. Ha egy hetig ott lenne akkor igen, pakoljon el maga utan meg segitsen de igy en sem ertem mire fel kered ezt tole. Ha meg olyan luke vagy hogy amikor atmesz nekiallsz naluk pakolni meg takaritani akkor nem csoda ha cselednek kezd nezni. Mielott osszekoltoztok persze into jel lehet hogy mennyire tart rendet a mindennapokban de a tényleges munkafelosztast majd akkor kell megbeszelni.
2020. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Amikor átjöm, olyankor nem néhány órát, hanem 2-3 napig van itt. Nem egy városban élünk, tehát azt gondolom, hogy ha 3 napig itt van, akkor nem tudom 3 napig elhanyagolni a háztartást, ergo az sem állja meg a helyét, hogy hívjam át akkor amikor végeztem
2020. okt. 21. 14:21
 8/41 A kérdező kommentje:
Ja, és nem kezdek el náluk takarítani, szerintem egy beágyazás meg az, hogy csinálok helyet az en cuccaimnak (1 szabad polcot) amig ott vagyok, azt nem nevezném takaritasnak.
2020. okt. 21. 14:22
 9/41 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi, nem olvastam el betűről betűre, mert nagyon hosszú. De ebben az esetben, igazából mit van mit tenni?

Te egy olyan férfival szeretnél együtt élni, aki igényes a környezetére, és nem a párjától várja el hogy a segge alá toljon mindent. Akivel vagy, az szemmel láthatóan nem egy ilyen férfi. Ha többször próbáltál vele beszélni, de nem hallja meg, nem vesz komolyan, meg 80/20 arányban akar a jövőben segíteni, aminek jelenleg semmi látszatát nem mutatja, abból 100/0 lesz úgyis.

3 év ide vagy oda, szerintem pontosan tudod mit kell tenned. 21 évesen még messze nem kell az első komoly kapcsolatodba belenyugodni, ha az nem olyan amilyet te szeretnél.

2020. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom felfogni, hogy neki miért jobb az, ha órákig rám vár és felkérdez, hogy mikor végzek, ja meg lebasz, hogy még az arcát sem kentem be krémmel pedig azt mondtam lekenem (bakker, van 2 keze, ráadásul volt elég dolgom, de még az arcát is én kenegessem 25 éves létére..) akkor azt hiszem, hogy igen, sokkal kifizetodobb lenne ha felemelné a fenekét és besegitene, asszem nem szakadna le a keze bár nem biztos:)
2020. okt. 21. 14:24
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!