Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan beszéljem meg a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

MagyarEmber18 kérdése:

Hogyan beszéljem meg a barátnőmmel, hogy zavar ha sokat beszél egy másik srácról?

Figyelt kérdés

Már egy ideje zavar, hogy barátnőm sokat beszél nekem egy srácról,akit nem rég ismert meg. Eleinte sokszor beszélgettek Facebookon, azóta más platformot használnak. Egyszer meghagyta nekem barátnőm, hogy jól elbeszélgetnek, jól elvannak, mindig hülyéskednek. Úgy, hogy barátnőm közben elvileg velem beszélgetett, de mást sem láttam, csak hogy a telefont nyomkodja. Egyszer meghagyta, hogy a srácnak rossz tapasztalatai vannak a lányokkal, és hogy nem érti miért, mert amúgy nem néz ki rosszul. Hozzátette gyorsan, hogy nem az esete, de nem néz ki rosszul. Én itt kicsit ideges lettem, mert nem hogy majdnem minden nap, vagy második nap eszébe jut a srác valamiről, de még ez is. Sokszor bármit csinálunk, vagy történik, meghagyja hogy a srácnak erről ez volt a véleménye, vagy ő ezt mondta, azt mondta. Eleinte nem zavart, de lassan 3 hét után igenis zavar, és meg szeretném beszélni. Nekem is vannak lánybarátaim, de tiszteletben tartom annyira a barátnőmet, hogy nem beszélgetek velük éjjel nappal, de pláne nem hagyom meg neki róluk, hogy nem rossz nők.

Azt észrevettem, hogy barátnőm sokszor féltékeny rám ha valaki ír. Sok esetben csak a messengert hallja, és kérdi hogy ki az?

Vagy ha bármi ilyen esetben, érezteti hogy féltékeny.


Vagy sok esetben ha egy lánnyal beszélgetek, érezteti hogy én az övé vagyok, egyszer meg is hagyta. Sőt kapcsolatunk elején 2 hónapig azt kellett hallgatnom, hogy nem érti hogy érdemelt ki engem stb.


Ez őszintén tetszett, és az elején úgy éreztem mindig foglalkozik azzal mit gondolok, vagy hogy ha valami nem tetszik.


De az utóbbi időkben azt érzem, nem tisztel eléggé.


Hogy kéne vele megbeszélnem? Szeretem őt nagyon, de úgy érzem nem tudok úgy egy kapcsolatban élni, hogy minden nap, vagy minden második nap egy másik srácról kelljen hallanom, ráadásul mindig valami pozitív kontextusban.


Köszönöm előre is



2021. jan. 13. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha a tisztelet megszűnt, szakítani kell, ez a legrosszabb.
2021. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én ezt így érzem legalábbis. Vagy én gondolnám túl? Mindenesetre szerintem nem csak engem zavarna.

Sokszor előfordul, hogy többet telefonozik, mint velem foglalkozna amikor együtt vagyunk. Ugyanakkor ha ezt éreztetem, vagy úgy viselkedek hogy ez látszik rajtam, akkor folyamatosan meghagyja hogy szeret engem.

Midig elmondja hogy hiányzom ha nem vagyok vele, és hasonlók. De valami miatt mégis azt érzem, hogy itt több van a dologban

Én vagyok paranoiás.

2021. jan. 13. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne tisztelne?
2021. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer üljetek le és nyugodt hangnemben add elő mindazt, amit ide leírtál. Ha pöffeszkedni kezd - hagyjátok abba, de hozd fel később. Ha megint fennhéjázik, akkor jelentsd be neki, hogy köztetek mindennek vége.

Óriási tapintatlanság a barátom (barátnőm) előtt dicsérni egy harmadik személyt abban az értelemben, ahogyan leírtad.

Ami azt illeti, hogy érdeklődik afelől, hogy ki hívott (tehát a féltékenység jeleit mutatja), akkor csak azt tudom írni, amit szegény édesanyám szokott a féltékeny emberekre mondani. Azaz: "Ki mint él - úgy ítél." Tehát az féltékenykedik, aki magából indul ki és eszerint gyanakszik.

Ffi.

2021. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

be is baszna ha velem van a nőm és közben más kannal dumálgatna.

mindennek van 1 határa.

ilyen szintű tiszteletlenséget 1 percig sem tűrnék kapcsolatban.


ha szeretői viszony,akkor vágnám,hogy játszma és másképp kezelem a szitut.

de kapcsolatban ilyesmi tűrhetetlen.

1 figyelmeztetés és utána szakítás.

2021. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az egyik exem mesélte mindig az adott helyhez kötödő emlékeit. Amikor mondtam, hogy engem egy kicsit zavar, hogy itt vagyunk és pl. Jánosról kell sztorikat hallgatnom. A válasz persze az volt, hogy ő már nem jelent semmit, miért nem mesélhetne...

Legközelebb, amikor máshol megint elkezdett mesélni egy másik ex-es történetet, akkor az elmúlt napokban hány helyen mesélhettem volna Krisztiről, Kingáról, Móniról és Ágiról. És hozzátettem, hogy mivel szerinte ezzel nincs semmi gond, ezentúl mesélni fogok az ilyen helyeken.

Soha többé nem hozta elő az exeit.

Tehát beszéld meg vele, hogy hallani sem akarsz a srácról. Aztán amikor ezzel semmit sem érsz el, akkor vagy kidobod vagy te is ugyenezt csinálod.

2021. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szia, szerintem nem gondoltad túl, igazad van a dolgokban, nekem ami egyből eszembe jutott az az érzelmi megcsalás. Lehet hogy érzelmet táplál a fiú iránt de téged is szeret. Remélem nem így lesz, de nekem ez a tapasztalatom
2021. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha már mással beszélget és még melletted is, akkor már nem szeret téged igazán. Akár mennyire is mondja, hogy pedig de. Szerintem engedd el. Belezúgott.
2021. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fentebb írtam, hogy nyugodt helyzetben beszélgessetek erről.

Ha nem tudja abbahagyni, hogy az exét emlegesse előtted, akkor egész életedben vagy az exét fogja emlegetni, vagy a szomszéd urat(főnökét, kalauzt...).

2021. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!