Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyit kell eltűrni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kell eltűrni, ha a barátnőm feltehetőleg valamilyen mentális problémával küzd?

Figyelt kérdés
23 évesek vagyunk, 1 éve együtt élünk. Sok gond érte az utóbbi időszakban őt is és engem is, és őt abszolút kimerítette. Azt gondolom, hogy borderline személyiség zavarral küzd, persze nem vagyok orvos. Nagyon szeretem, és azt hiszem, tiszta pillanataiban ő is engem. Azonban nagyon nehéz az utóbbi időszakban vele, és olyan dolgokat mond és csinál, amik alapesetben megengedhetetlen lenne, vagy minimum a kapcsolat végét jelentené. De szeretem, és nem is akarom cserben hagyni ha tényleg beteg. A legtöbb barátunk ismer mindkettőnket, velük nem beszélhetem meg, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni. Mindenféle tanácsot meghallgatok, nem annyira tudom mit kezdjek, de ez szörnyű, csak tönkremegyünk mindketten.

2021. jan. 17. 15:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%
A borderline pont, hogy kizárólag lelki eredetű, személyiségfejlődés során csúszott félre az ilyen ember. Gyógyszerekre rezisztens kórkép, hosszú pszichoterápiával gyógyítható csak.
2021. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%
Azert orokolheto betegseg, mert kizarolag lelki eredetu. Van baj a fejekben :D
2021. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy személyiségzavar, és bizonyos külső hatásokra alakul ki, de nyilván kell hozzá egy beállítottság + bizonyos alap személyiségjegyek, amik örökölhetőek + ha valakinek a szülője ilyen, millió mintát ad tovább a nevelése által. De ez nem egy olyan betegség, mint a bipoláris zavar meg a skizofrénia, nem is olyan értelemben betegség, mint ezek.

Szerintem a te fejedben van súlyos baj, ha valaki mondjuk másképp gondolja/tanulta, akkor rögtön személyeskedéssel reagálsz. Ettől nem lesz igazad.

2021. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Este munka után megírok mindent, addig is nagyon köszönöm a válaszokat, jól esik hogy ennyien válaszoltok.
2021. jan. 17. 17:01
 15/22 anonim ***** válasza:
28%

13 as


Nekem is ez van, szerintem jobban tudom, mint te. :)

2021. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg ez a szakmám.
2021. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%

Biztos vagyok benne, hogy egy pszichologus vagy pszichiater itt tolti az idejet gyakorin es kerdeseket valaszolgat meg.

Logikus teljesen.

2021. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Kérsz esetleg egy másolatot a diplomámról?


Egyébként te veszekedni vagy segíteni vagy itt? :)

Én a második, ezért javasoltam a kérdező barátnőjének egy jó hosszú pszichoterápiát.

2021. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit kell eltűrni? Semennyit. Fogod magad elég volt és kész.
2021. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen lányba vagyok szerelmes évek óta. Teljesen rámentem.... első körben, hogy segítsek, szorgalmasan, mindenben, de csak a rosszat kaptam, kihasználást és hibáztatást, meg persze észre nem vételt. Aztán meg az élősködése hatásra teljesen ráment az egészségem és tönkre mentem :( Nem is foglalkozik vele, észre se veszi, észre se vette.
2021. jan. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!