Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék, hogy végre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, hogy végre rendbe jöjjön minden?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni: 1 éve vagyunk együtt a párommal, nekem ő az első kapcsolatom, viszont ő már tapasztalt ilyen téren.

A kapcsolatunk elején volt egy probléma (1 hónapja voltunk együtt ekkor), mégpedig az hogy a párom úgy érezte hogy rá vagyok ragadva, kapcsolatfüggőnek nevezett. Emiatt dobott, majd 1 hét után "tisztáztuk" ami történt. Megbeszéltük, hogy több időt fogunk külön tölteni. Ez azóta működik, szépen kialakult a rutin, nem lógunk egymás nyakán.

Bennem viszont sajnos nagyon megmaradt ez a dolog. Egyrészt nem értem, miért nem próbálta először megbeszélni velem hogy neki ez így nem jó, miért dobott egyből. Sajnos erre akkor nem kérdeztem rá, 1 év után meg szerintem jogosan gondolom, hogy ha felhoznám az lenne a baja, hogy miért rágódom még mindig ezen. Azóta sajnos szorongok a kapcsolatban, mondhatni megfelelési kényszerem van, mert félek hogy bármi probléma adódik, egyből szakítani fog velem. Ez abban nyilvánul meg, hogy sosem mutatom ki ha rossz kedvem van, sosem sírok előtte, nem számolok be a problémáimról, csak a sikerélményekről. Úgy érzem fent kell tartanom a tökéletesség látszatát, mert ha kimerem mutatni hogy én is emberből vagyok akkor dobni fog egyből.

Ami egyébként nem baj, mert megtudok állni a saját lábamon, nem dőlne össze a világ, de szeretem őt és eltudnám kepzelni vele a jövőmet.

Tudom, érzem hogy ez így nem egészséges, de akármilyen szempontból közelítem meg ezt, nem tudok dűlőre jutni, nem tudom lezárni ami történt.

Mit tehetnék? Tudom hogy az a megoldás hogy beszéljem meg vele, de nem akarom, hogy megint szakítson velem. Egyébként ez valószínűleg nem történne meg, mert sokat fejlődött ő is a kapcsolatunk alatt. Nem tudom, hogy hozzam fel ezt a témát anélkül, hogy rájöjjön, hogy még mindig a múltban élek.


2021. jan. 19. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

"Tudom, érzem hogy ez így nem egészséges"

Nem bizony! Egy párkapcsolatban nem lehet kínos téma, bármiről tudnotok kell beszélni. Lehet, hogy nem illetek egymáshoz, de akkor az inkább most derüljön ki, mint 10 év múlva, mikor már van 2 gyerek.

2021. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Ez így nem jó! Jóban-rosszban! Egyszer be fog telni nálad is a pohár de sokkal nehezebb lesz házasan, esetleg gyerekekkel!
2021. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üljetek le és mond el neki amit érzel. Azt is, hogy nem vagy önmagad mellette.

Ha azt mondja, hogy akkor szakit, engedd el. Nem élhetsz szorongásban. S olyat keress, aki nem sokall be tőled, hanem imád o is veled lenni annyiszor, mint Te.

Ne hagyd elnyomni magad.

Kitartást! <3

2021. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Ha màr igy beszél egy férfi, az màr nem jò! Nem tökéletes a kapcsolatotok, ezért nem javaslom, hogy Csakàdot tervezzél vele! Minden jòt!
2021. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!