Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet boldogtalanságban élni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet boldogtalanságban élni? Hogy lehet kilépni?

Figyelt kérdés

30-as éveink elején járunk mindketten, egy közös gyerekkel. Közös döntés volt a gyerek, de onnantól minden megváltozott. 6 éve élünk együtt. A párom sokat dolgozik, de már csak magának teper. Én itthon vagyok gyesen, a saját pénzemből élek (részmunkaidőben dolgozom).

Igazából ami bánt, hogy azt érzem, hogy nem ilyen a normális kapcsolat. Bele vagyok fásulva a gyereknevelésbe, nincs időm magamra, mert apa heti 6 napot dolgozik. Ha itthon van, nem beszélgetünk. Annyi a napi kommunikáció, hogy mi az ebéd/vacsi, és hogy mi újság a gyerekkel.

Elmaradnak a beszélgetések, nincsenek már közös célok, tervek. Vagy ha van is valami, akkor ő eldönti, én meg rábólintok.

Keresztülhúzza a terveinket, ha valahova el akarunk menni, neki biztos kell aznap az autó, vagy ha nekem van programom, akkor ő nem ér rá a gyerekre vigyázni.

Engem már teljesen ignorál, a gyereket körbeugrálja, de neki is kevés az idő, amit az apjával tölt.

Szerintetek megéri így élni? Bohócnak érzem magam a saját életemben. Nincsenek barátaim, egy kis faluban élünk, ahol már mindenki családot akapított és nincs igény a barátnőzésre.

Úgy érzem teljesen befordultam. Hiányzik a társ. Nagyon sokszor elképzeltem már, hogy milyen lenne a gyerekkel kettesben. Végtére is úgy élünk, csak anyagilag jobban kijövünk, ha az apjával maradunk.

Nem tudom mitévő legyek. Teljesen beszippant ez az önsajnálat.

A párom szerint minden jó így (neki), itthon nem segít, mert én vagyok itthon, de nekem is ennyi jár?A gyereknek jobb egy ilyen családban, mint egyik szülő mellett?

Totális magányban élek, van párom, de mintha nem is lenne.


2021. jan. 23. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
ez nem élet,kapcsolat.lépj ki,válj el....
2021. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Mint a példa mutatja, lehet. Az más kérdés, hogy én például nem élnék, te meg igen. Döntsd el, mi a fontosabb, a pénz, vagy a boldogságod? De hosszú távra gondolj! Szerinted jobb így felnőni a gyereknek? Szerintem nagyon nem, főleg, hogy idővel csak rosszabb lesz. Te bírnád még 18-20 évig így? Ha a válasz nem, akkor a gyereknek is, neked is, az a jobb, ha minél előbb lezárod.
2021. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem magáért teper, hanem értetek. A családjáért.

Ti elfelejtettetek egymásra figyelni.

Én a helyedben egyszer meglepném.

Amikor hazamegy mond azt neki, hogy köszönöm.

Köszönöm, hogy ilyen sokat dolgozol értünk. Örülök amikor hazatérsz. Hiányzol.

Ha látja, hogy értékeled, figyelsz rá, és még fontos neked, értékelni fogja.

Egy próbát megér. Valamit lépned kell, hogy vissza találjatok egymáshoz.

Egy kapcsolatért mindig dolgozni kell.

2021. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Es o nem maganyos? Mi lenne, ha beszelni probalnatok? Nem akar otthon lenni, vagy csak magyar valosag, kell a penz? Bar az biztos, hogy ha a fedel, a biztonsag adva volna, nem vagynek tobbre, csak kozos idore.

Azt nem ertem, masok csaladosok, nincs baratno.

Most a Covid van, ez valo igaz. De ha nem lenne, szoktak emberek baratkozni, sot csaladok is. Kozos program, kirandulas, penz se kell hozza. Ez olyan onbuntetes igy. Vagy nagyon begyepesedett falusi emberek?

Szulok gyerekekkel is baratkoznak, vagy apukak es anyukak kulon. Vagy Magyarorszag ennyire depresszios hely?

2021. jan. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lettetek egy család. Vagy te és a gyereked, és ő. Nem vagytok "mi". Ami így is marad, ha nincs közös élmény hármasban.

Ahol a válás gondolata felmerül, ott válni is fognak. Csak az kérdés, hogy mikor.

2021. jan. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben mond el neki is mit érzel, és próbáljatok változtatni, megmenteni a kapcsolatotokat.


Ha nem megy akkor persze lehet jobb lépni, de azért a leírtakból semmi olyan jóvátehetetlen dolgot nem látok, szerintem ezt a kapcsolatot meg lehetne menteni ha komminikáltok és akarjátok.

2021. jan. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet. Pl áldozat tétellel. Vagy szerinted jézus talált magának szellemileg kielégítő partnert? Nem, de együtt volt emberekkel a nagyobb jóért.
2021. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!