Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudhatom, hogy szakítsa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatom, hogy szakítsak-e vagy ne? Bemutatom a kapcsolatunkat lenn. Huszonévesek vagyunk.

Figyelt kérdés
Van barátom, úgy fél éve. Megismertem, randiztunk, összejöttünk, hozzá költöztem. De most mégis az van, hogy nem tudom, jó-e ez így nekem. Attól tartok, nem szeretem a barátomat. Olyan fura érzések kavarognak bennem. Az biztos, hogy szeretem a mostani életemet, ami van, mióta randizunk, de pláne ami azóta van, hogy összeköltöztünk. De attól még, hogy az életemet mellette szeretem, nem biztos, hogy őt magát is szeretem. Például semmi kedvem szexelni vele, jó ha havi 1-2× kívánom is a szexet, egyébként csak azért van heti több szex, mert tudom, hogy ő úgyis szeretne, ezért nem mondom, hogy ne. Néha, ha nagyon nincs kedvem, mondom, hogy ma ne. De általában semleges. Meg nem tom, csak nem érzem azt a szerelmet felé, ami a könyvekben, meg a filmekben van. Szerintem totálisan naiv vagyok és tapasztalatlan a párkapcsolatok terén. De néha meg van, hogy romantikus vacsorázunk, ő süt-főz, gyertyafény és hangulatzene, és akkor totál mintha érezném a romantikát. De máskor nem. Pedig olyan aranyos, próbál a kedvemre tenni. Például most, hogy hozzá költöztem, mindent megtett azért, hogy a lehető legjobban otthon érezzem magam nála. Vett új gardróbszekrényt is, intézett nekem íróasztalt, vett éjjeli szekrényt, meg állólámpát. Sőt, volt olyan figyelmes, és még sólámpát is, mert tudja, hogy alvás előtt éjjel nálam csak sólámpa világít. De ha szakítok vele, mert mondjuk nem szeretem igazán, akkor mindez a lakberendezősdi hiába volt a részéről. Meg mi van, ha szakítok, és iszonyatosan megbánom? Nem akarok a siránkozó exbarátnő lenni, aki nem tud a szerelmével lenni saját hibájából. Az a világ egyik legrosszabb szituja lehet, kihagynám. Ő nagyon szerelmes belém, azt se tudom, mit eszik rajtam. Úgy képzeljétek, mindig mindenben segít, abban is, amiben felesleges. Már le is passzolok neki dolgokat, amiket meg tudnék oldani, mert tudom, megoldja ő helyettem. Felvettem egy ilyen nebáncsvirág, életképtelen szerepet, nem is ismerek magamra! Ha például meghallja, hogy valamit erőlködök, már kérdi, ne segítsen? Van, hogy csak említek valamit, és pár perc múlva azon kapom őt, hogy próbálja megoldani. Akár két kézzel, akár nekiáll guglizni, attól függően, miről van szó. Van, hogy csak megjegyzem, mi nincs, vagy mi kéne, és egy héttel később futár hozza, mert rendelt olyat. Nagyon durva, hogy milyen segítőkész. Ez is mutatja, hogy vakon szerelmes belém, de nem tudom, miért. Nem adtam rá okot. Azért gondolkodom a szakításon, mert félek, belelovallja magát olyasvalamibe, ami a részemről nincs. Teszem azt, megkéri a kezem egyszer, akkor rosszabb szakítani, mint most, nem? Nem tudom, szeretem-e.
2021. jan. 29. 03:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, lehet a szerelem érzésében vagy bizonytalan(?). Első kapcsolatod?

Nehéz lehet eldönteni azt is, hogy a romantikus filmekben látott "szerelmes párok" esetleg befolyásoltak -e, mint annyi mindenkit (előre megkonstruált, tökéletes jelenetek, szerelem első látásra stb).

Lehet érdemes lenne először kettesben egy szakemberrel elbeszélgetni erről, aztán pároddal is.

Szerintem sokan átélnek hasonlót életük során, csak nem beszélnek róla.

2021. jan. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: ha kétségeid vannak a válasz nem!

Nem szereted. Ha szerelmes lennél az egyértelmű mint egy pofon!

2021. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noren1989 ***** válasza:
100%

Exemmel pontosan ugyanígy voltunk...szerintem jobb neki megmondani a tutit.


Szerintem te nem őt szereted, csak az élethelyzeted.

2021. jan. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
szerintem te vagy a fiatal szép csaj, ő meg aki örül, hogy valaki összeállt vele. magasan a szintje felett gondol, idealizál és ha iylen vakon szerelmes, akkor ház bizti kívánja a szexet is mindennap. Ha nagyon fiatal vagy, akkor azért nem kívánhatod a szexet, mert nem értél meg rá lelkileg igazán, lehet neked is csak 30 felett jön majd el az a kor. Amúgy meg ha felveszed ezt a gyerekszerepet, még inkább kinyírja benned a nőt. Lehet, hogy nincs kémia, de azért tényleg a mai világban dobni egy iylen pasit elég vétek. Próbáld ki hogy titokban felébreszted a szexualitásod valami rosszfiúval, tudod aki oylan undorító személyiségű, akivel sosem járnál, mondjuk csajozós, drogos stb. ajánld fel magad pár szexre annak aki tetszik neked, hadd tanítgasson. aztán hátha tudod hasznosítani a párkapcsoaltodban:-)
2021. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Sokféle szeretet van, ne a romantikus filmek túlzásait vedd alapul.

Szereted, de ez inkább baráti, nincs benne sok testi vágy.

Ez nem feltétlenül baj. A legtöbb kapcsolatban ilyenné alakul a lángoló szerelem pár év után.

A te érzéseid is alakulni fognak, az a kérdés, hogy milyen irányba. Lehet, hogy idővel teljesen beleszeretsz. Vagy teljesen elhidegülsz.


Jelenleg nem látok akkora problémát, amin javítana egy szakítás. Te se éreznéd jobban magad, hiszen szeretsz a pároddal élni. Ő pedig fülig szerelmes, teljesen összetörné, ha előállsz azzal, hogy nem szereted.

2021. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Hány évesek vagytok? Érzed te azt, hogy nem kéne benne maradni. Nem véletlen. Oké, hogy jó ember, meg minden, de ez kevés a párkapcsolathoz.
2021. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts, látszik hogy kell még neked a tapasztalás. Idővel megtanulod, hogy egy jó kapcsolat alapja nem a lángoló szerelem. Majd meglátod, hogy mi lesz a lángoló kapcsolataidból: por és hamu.

Amire neked szükséged van, az az önismeret, mert nagyon nem vagy magaddal tisztában, és nem csak az élettapasztalat hiánya miatt. Ha elkezded magad bénának tettetni, hogy kiszolgáljanak... eléggé beszédes. Nincs kialakult személyiséged, ha lenne, azt nem tudnád úgy változtatni, mint egy kaméleon. Meg hogy most szeretem vagy nem szeretem... Vagy azért maradjak vele, mert kinyalja a sggem... Ilyen dilemmákkal, mami, nagyon igazságtalan vagy a fickóval. Nagyon kéne neked az az önismeret, hogy kifejlődjön egy önálló felnőtt személyiség.

2021. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!