Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eltérő filmes ízlés miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő filmes ízlés miatt szakítani?

Figyelt kérdés

Fél éves kapcsolatról van szó, én vagyok a lány.

Nekem világéletemben a filmek és a sorozatok volt a fő hobbim, számomra ez a kikapcsolódás, ami most a covid idején se változott, sőt...

Mikor összejöttünk tudtam, hogy eltérő az ízlésünk ebben, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, viszont mióta minden zárva van és kint hideg van, ez tenné ki a programjaink nagyrészét és lehetetlen vele nézni bármit is.


Ő nagyon szereti ezeket a romkom filmeket, a (számomra) bugyutább vígjátékokat, középsulis tinis filmeket. Fura, mert egy 30hoz közeli férfiről van szó.

Ellenben én imádom a háborús filmeket, a thrillert, horrort, a fantasyt, a krimiket.


Próbáltam sok filmet megismertetni vele, hátha rákap, de az esetek 90%ában elalszik ezeken. Ő is megnézetett velem párat és őszintén szólva kínszenvedés volt végignézni. (50 első randi, barátság extrákkal, nagyfiúk, ilyesmi) Én úgy érzem ezek a filmek semmi mondanivalóval nem rendelkeznek, hamis "ábrándokat" raknak a fiatalokba arról, hogy milyen a való élet. Tudom, a fantasy sem a való életről szól, de ott legalább tudjuk, hogy az egy teljesen kitalált világ.


Neki a háborús filmek unalmasak, "régiek", pedig sok újabbat is próbáltam megmutatni neki. A horrort hülyeségnek tartja, a thriller-krimi filmeknél nem érti sosem a végét, a fantasy neki gyerekmese.


Mivel nekem ez a fő hobbim, ő meg képtelen befogadni új dolgokat, gyakorlatilag szenvedek vele mikor nálam van. Főzök neki, szexelünk, beszélgetünk, de estére semmi közös programunk nincs így...


26L


2021. febr. 6. 13:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Nyugalom, nem fog ez sokáig tartani...
2021. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Semmi mondanivalója... nem kell ám, hogy 0/24-ben csak komolykodjunk, néha ki is kéne kapcsolni.
2021. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi meghalnank ha kozosen kellene neznunk egymas musorait. Amikor o nez valamit, en mast csinalok es forditva. Meg kell szokni persze a zaj kiszureset, ha nincs eleg hely.
2021. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ez a dedós szint.

Egy kapcsolat egymás lefogadásáról is szól, ami neked nem megy. Lehet, hogy neki se, de a leírtak alapján neked biztos nem. Éretlen vagy nagyon, és nagyon beszűkült a gondolkodásmódod. Attól, hogy neked valami nem tetszik, az attól még nem értéktelen, sőt, más számára lehet érdekes. Ezt hívják ízlésvilágnak.

Te viszont nagyon egocentrikusan nézel mindent. Ami neked tetszik, az a csúcsszuper, ami neked nem tetszik, az meg hulladék. Elvárod, hogy más is azt szeresse, amit te, és vérig vagy sértve, ha valakinek nem ugyanolyan az ízlése. Panaszkodsz, hogy ő nem képes befogadni új dolgokat (dehogynem... az "új" nem egyenlő azzal, hogy számodra érdekes), de te ugyanúgy nem vagy képes befogadni az ő ízlésvilágát. Ami persze nem lenne gond, ha te nem csinálnál belőle problémát.

De a dedósság csúcsa, hogy egy kapcsolatnak ez legyen az alfája és omagája. Ha két ember otthon nem képes jól érezni magát egymással, akkor az igazából nem is kapcsolat. Én is szeretem a filmeket, sorozatokat, és volt már olyan kapcsolatom, ahol nem csak ezen a téren, de még zeneileg is ég és föld voltunk, mégsem unatkoztunk soha. (Pedig egyikünk sem volt egy éjjel nappal bulizós, világot járó típus.) Viszont: tudtunk egymással mit kezdeni filmnézésen kívül is (nem csak a szexre gondolok), nem próbáltuk meg egymásra ráerőltetni az ízlésünket, és nem tartottuk főbenjáró bűnnek azt, ha valamit nem együtt csináltunk.

2021. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
#2: Amellett, hogy 100%-ban egyetértek, azért halkan hozzátenném, hogy a horrorfilmek 95%-ának sincs olyan érdemi mondanivalója, amit ne lehetne egy tőmondattal összefoglalni. :)
2021. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok éve együtt. Teljesen más zenei, film, könyv ízlés. Tv-t nem nézünk. Soha nem szabad a másikra erőltetni a saját f4szságunkat, bármiről is legyen szó. Max egyszer megkérdezem érdekli-e a téma, ha a válasz nem, akkor nyugtázom és kész. Én sem szeretem, ha aggitálnak bármivel. Ha érdekel a úgyis ránézek.
2021. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Lazy Lover ***** válasza:
100%
bocsi de nagyon gyerekes vagy a 4 jót írt osztom a véleményét
2021. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
99%

Hát nem tudom.. Én szeretem a romkomokat, vígjátékokat és a thirllert, fantasyt, western stb is. Horrort pl nem de mindegy.


Imádom a keresztapát, a dollár trilógiát és komolyabb filmeket, de ugyanakkor a kellékfeleséget, nagyfiúkat, stb-t is.

Én se gondolnám hogy minden filmet KELL hogy mondanivalója legyen, vannak amiknek jó a hangulata, laza, vicces, a fiatalságot, boldogságot juttatja az ember eszébe, szép helyeken játszódik stb. Ahogy az összes Bud Spencer és Terence Hill filmet is imádom, tehát a lista kb végtelen.


Mindennek megvan a maga hangulata, ideje.


Én CSAK emiatt nem szakítanék, lehet más programot is találni.

2021. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ez ekkora probléma, akkor szakíts.

A mi ízlésünk sem nagyon egyezik, én igazából alig szeretek valamit fimek meg sorozatok közül, a legtöbb nekem unalmas. Férjem meg mindenevő. Ha találunk valamit, amit mindketten szeretünk, az jó, ha nem, akkor nézi egyedül.

Az igazából nagyobb baj, hogy a tévézésen kívül más program nincs, és beszélgetni ezek szerint nem tudtok. Oké, most a korona alatt tényleg nehezebb bármit is csinálni, de azért ez árulkodó. A különböző film-ízlés csak egy tünet.

2021. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha szexen és kajálason kívül kizárólag filmnézéssel tudjátok elütni az időt az nem komoly kapcsolat. Nehezen tudom elképzelni, hogy nincs egyetlen film vagy sorozat, amit mindketten szerettek, pl Agymenők, Jóbarátok. Amelyik filmet csak egyikőtök szereti, majd megnézed külön.
2021. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!