Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben a helyzetben?22L

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt a párommal. Eddig egyszer vitt el a baráti társaságába, holott sokszor összejön a csapat. Már többször kérdeztem tőle, hogy mi az oka ennek, mi baj van velem, de mindig kitért a válasz alól. 2 év után kibökte, hogy azért nem visz közéjük mert túl csendes és visszafogott vagyok, nem nyitok senki felé. Ők gyerekkoruk óta ismerik egymást, idősebbek is nálam, nem tudtam hozzászólni semmilyen témához mert főleg a közös emlékeiket hozták fel. Még a saját barátai és a párjaik is szóvátették neki, hogy miért nem szokott sűrűbben magával vinni mert aranyos kedves lánynak tűnök. Nekem ez nagyon rosszul esik, úgy érzem szégyenli hogy csendes vagyok. Mit tudnék tenni hogy ez változzon és elvigyen magával? Nem akarom ráerőltetni magam de nekem ez így nem jó, szakítás is megfordult a fejemben.
2021. febr. 16. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hat ez nagyon gaz. megis hogyan varja el, hogy ‘nyiss felejuk’ ha nem is talalkozol veluk?! eleg taplo a pasid.
2021. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút támogatom a szabad teret és barátokkal eltöltött külön időt egy kapcsolatban, de ezt még én is nagyon megalázónak érezném. Szerintem teljesen jogosan esik rosszul. Mást sajnos nem tudok tanácsolni, minthogy beszélj vele erről őszintén és mondd el neki, hogy ez mennyire rosszul esik és kérd meg, hogy változtasson. Ha nem nyitott rá, akkor elgondolkodnék, hogy ilyen kapcsolatban akarok-e élni..
2021. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
De ha tényleg csendes, visszafogott vagy, akkor miért vágysz annyira oda feszengeni? Mert jó eséllyel csak az lenne belőle... Én is ilyen típus vagyok, örülnék neki, ha találnék olyan férfit, aki nem venné zokon, hogy kimaradok a baráti összeröffenésekből (is). Egy gonddal, kellemetlenséggel kevesebb.
2021. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as Attól, hogy valaki csendes és visszafogott, még vágyhat társasági életre, baráti összejövetelekre, még akár ilyenekre is. Persze, jobb lenne, ha tudnának beszélgetni, befogadóbb lenne a közösség, jobban meg tudna nyílni, lennének közös témák stb., de nem feltétlenül kell most rosszul éreznie magát és gondként, kellemetlenségként tekinteni az ilyen alkalmakra. Legalábbis én csendes-visszafogottként így is jól tudom érezni magam, szeretem hallgatni a sztorikat és elvagyok akkor is, ha még új vagyok egy társaságban.
2021. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerübb a megoldás ,mint hinnétek.

Nézzük a szitut.Sokan vannak és jól ismerik egymást.Ez ezesetben könnyeden beszélgetnek közös elményekröl,amihez te nem nagyon tudsz hozzászólni,nem élted át,így kivülállónak érzed magad.Persze lehetne kérdeseket feltenni,es bekapcsolódni.Mivel te nem vagy annyira nyitott személyiseg,ezért erthetö,hogy ez nehézkes lenne.

A megoldás az,hogy elhívjátok magatokhoz egyenként,vagy párként öket.Kit ekkor,kiket amakkor.egy vacsira pldául.Nos máris csak 3 an,max 4 en lesztek,és sokkal könnyebb lesz megismerkedni velük,nekik veled,hisz nincs sok választási lehetöseg beszélgetöpartnert keresni .Te és a barátod,akikkel beszélgethetnek.

Majd mikor ezen tul vagytok,akkor a társaság számára te sem leszel annyira idegen,és te is felszabadultabban fogsz kommunikálni olyanokkal,akikkel már jó pár órát beszelgettél,megtudtál róla ezt-azt.

Problem solved.

2021. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl "fair" viselkedés ez a barátodtól, hogy nem akar belevinni a baráti társaságába, legyél akármennyire is visszahúzódó, vagy csendes...

Még ha ritkán találkoznának, azt mondanám, hogy oké, hogy magukban akarnak lenni, és sztorizgatni, de mint írtad, gyakran összejárnak. Amúgy két dolgot tudok elképzelni: az egyik, hogy van valami titkolnivalója, amit nem szeretne, hogy kiderüljön az ilyen sztorizgatások alkalmával, a másik, hogy a jelenlétedben nem tud, vagy nem akar mondjuk kellőképpen ellazulni -vagy úgymond "lealjasodni"-, de egyik sem túl bíztató a kapcsolatotok kimenetelét illetően... Egyébként ebből a társaságból más sem viszi a párját?

2021. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

#5 már javasoltam neki ezt a lehetőséget, de nemet mondott.

#6 mindenki viszi a párját, én meg csak nézem az összejövetelek alatt készült csoportképeket egyedül itthon...

2021. febr. 16. 17:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha megint felhoznám neki a témát kiakadna. Amikor valami bánt és beszélek róla ő ideges lesz és veszekedésre alakítja a dolgot.
2021. febr. 16. 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen szabadulj meg tőle, és keress egy normális férfit, akinek számítasz is!

6-os voltam...

2021. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom a #9 -es válaszát.



Illetve az én kommentem ezzel kapcsolatban:


#8 "Amikor valami bánt és beszélek róla ő ideges lesz és veszekedésre alakítja a dolgot."


Elég szomorúan hangzik. Ha a barátnőmet bántja valami, és beszél nekem róla, akkor igyekszek segíteni neki, ahogy csak tudok, nem pedig... ideges lenni és veszekedni vele?! Szembeköpném saját magam, ott verném saját magam pofán, ha ilyet tennék.


Fordított esetben, ha a saját páromnak nem akarnám elmondani hogy valami bánt, mert ideges lesz és elkezdene veszekedni... akkor az nem az a párkapcsolat, amiben benne szeretnék lenni.

Ahogy halad előre az idő, sajnos az ember egyre több problémával találja szemben magát, egy párkapcsolatnak (szerintem, de legalábbis számomra) része kell legyen az, hogy tudunk egymás problémájával foglalkozni. Ha megoldani nem is, de legalább lelki támaszt nyújtani.

2021. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!