Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tulajdonképpen sok kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen sok kapcsolat, azért megy tönkre mert a párok nem mernek beszélgetni?

Figyelt kérdés

Csak én látom így vagy nagyon buta vagyok?

Azt vettem észre, hogy legtöbb esetben ahelyett, hogy leülnének és megbeszélnék a dolgokat, inkább fölösleges köröket futnak az emberek. Nem értem igazából. Nem mernek egymáshoz szólni??

Nem jó a szex? Elhanyagol a párod?- nem, nem beszélik meg, megcsalják a másikat.

Lapos a kapcsolat? - nem beszélik meg, fel lehetne-e dobni, mit kéne csinálni.

Itt is néha olyan kérdések vannak, hogy kb. csak oda kéne fordulni a másikhoz, hogy "Te, szerintem ez, meg az van..."


Ne vegyétek provokációnak, csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy csak szerintem lenne-e megoldás, ha normálisan kommunikálnának egymással a párok, ahelyett, hogy tönkre teszik magukat.

Például ha gyanakszol, hogy megcsal a másik... Beszéld meg vele.

Saját sztori: Csaj+ pasi házasság. Pasin kb. lesír minden mozzanatban, hogy nem szereti szegény lányt, nem akar vele lenni, konkrétan tudom kihez jár el inkább.

A csaj is gyanakszik.

Erre mit csinál? Felhív, hogy szerintem megcsalják-e?

Otthon nem beszéltek róla, azóta is megy minden ugyanúgy boldogtalanul.



2021. febr. 17. 17:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

#1, #7: ezekben a kapcsolatokban ti maradtok benne.


Ha nincs változás, nincs együtt haladás, nincs kommunikáció, akkor azért nem a másik ember a bűnös. Ti legalább annyira részesei vagytok annak a kapcsolatnak, nektek ugyanúgy megfelel a langyos víz.


A másik ember tetteiért senki nem felelős, de az a saját döntésed, hogy kitartasz mellette.

2021. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

11. Így van.

Tudom vannak bonyolult dolgok, ami miatt nem egyszerű csakúgy otthagyni valakit, de azért én nem élnék örökre valakivel, aki rám se bagózik, csak azért, mert nem merek elindulni egyedül.

Mondhatjátok, hogy könnyű ezt mondani, de nekem is sikerült kilépnem olyan bonyolult körülményekkel teli kapcsolatból, ahol a másik fél egyszerűen semmit nem volt képes megbeszélni, és minden úgy ment, ahogy ő akarta...

2021. febr. 17. 18:41
 13/34 anonim ***** válasza:

12: én azt tapasztalom, hogy az esetek nagy részében nem az történik, hogy a kapcsolat elején mindent megbeszélnek, azátn 40 év házasság után kifogynak a témából, és csak élnek egymás mellett.


Sokszor látom, hogy bizony már az első hetekben sem megy a beszéd, hogy nincs miről kommunikálni, ha mégis, akkor nem teszik meg, a problémákat a szőnyeg alá söprik...


Sosem értem, hogy az ilyen emberek mire számítanak, mit remélnek egy ilyen kapcsolattól. A nagy mellek, vagy a hatalmas bicepsz persze egy darabig jó mókának tűnik, de el sem tudom képzelni, hogy kapcsolatban legyek egy olyan emberrel, akivel nem tudok beszélni akár hétköznapi témákról, akár párkapcsolati problémákról.



(igen, nyilván én is van, hogy úgy reagálok, hogy bocs, mostnem, most nem akarok erről beszélni, most hagyj békén ezzel, én sem vagyok tökéletes, de ez 1-1 pillanat, 1-1 téma, és később ezeket is át lehet beszélni, ha ott akkor éppen nem is jön össze)

2021. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
94%
Vannak emberek,akikkel nem lehet beszélgetni sem kompromisszumot kötni.Én beszélgetnék mindenről,de vagy félreérti,vagy meg sem hallja és csak veszekedés lesz belőle általában (ha komolyabb problémáról van szó).De amúgy részben igazad van
2021. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Az én exem nem értette a vita és a veszekedés közötti különbséget.

Ha meg akartam beszélni egy problémát, nála automatikusan az veszekedésnek minősült. Így inkább igazat adott és rám hagyta, de így a probléma nem oldódott meg. Nem mondta el, neki mi a véleménye a problémáról, így nem tudtunk közös nevezőre jutni.

Szakításkor meg persze jött, hogy én túl hisztis vagyok. Hát, nézőpont kérdése, szerintem meg ő volt süket és ostoba, értetlen.

Így baromi nehéz 1-ről a 2-re jutni.

2021. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

"Vannak emberek,akikkel nem lehet beszélgetni sem kompromisszumot kötni."


Igen, vannak ilyen emberek. Ők azok, akiket lehetőség szerint kerülök. Nem csak párkapcsolatot nem létesítek velük, de barátkozni sem barátkozom, nem veszem fel őket a csapatomba a munkahelyen...


Semmi baj azzal, hogy ők ilyenek, de én köszönöm, nem kérek ebből.

2021. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

"Az én exem nem értette a vita és a veszekedés közötti különbséget."


Ilyen ember is van. De látom, hogy úgy kezdted a mondatod, hogy az "exem". Te nem maradtál benne az ilyen kapcsolatban, rengetegen viszont 10 év után is csak nyafognak, hogy nem lehet vele semmit megbeszélni, pedig a megoldás már az első fél évben ott lett volna.

2021. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

17:

Nálunk csak a végefelé voltak ilyen kommunikációs problémák. Már nem sokáig bírtam volna, az tény.

Ő viszont szerencsére talált megoldást, és megcsalt, mert hisztis vagyok. :)

Így már az exem, igen. De nembaj, majd szenved vele más. Gondolom a másik ember sem egy főnyeremény, mert azóta jött volna vissza. De isten őrizzen, hogy tovább terheljem őt a hisztijeimmel. :)

2021. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
#11 Oka van annak, miért vagyok vele. Az nem tartozik senkire, csak kettőnkre. Mindennek van oka.
2021. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megismerkedtem egy lánnyal (olyan 22-23 éves volt). Zseniálisan éreztük magunkat egymás társaságában, az első pillanattól megvolt az összhang, azonos érdeklődés, rengeteg téma, izgalmas beszélgetések, könyvekről, a világ dolgairól.


Sajnos gyorsan kiderült, hogy van valakije. Mindig panaszkodott a pasasra, hogy mennyire unatkozik, hogy a pasiját semmi nem érdekli, hogy a haverokkal lóg csak, és a foci az egyetlen témája.


Akkor még tapasztalatlan kissrác voltam, azt hittem, hogy van esélyem nála, ha látja, hogy velem mennyire összeillik, azzal a pasival meg semmi.


A sztori vége röviden, hogy egy évvel később hozzáment feleségül, szült neki egy gyereket, aztán még egyet.


Jópár év múlva találkoztunk, leültünk egy kávéra, megint panaszolta, hogy semmi nem jó az életében, hogy társas magányban él, hogy nincs miről beszélnie.


Kifizettem a kávéját, és eljöttem. Maga választotta ezt az életet, maga keresett olyan párt, akivel nem volt miről beszélnie.

2021. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!