Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire jogos, hogy zavar a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jogos, hogy zavar a barátom egy korábbi kapcsolata?

Figyelt kérdés

Véletlenül kiderült, hogy a kedvesem eljegyezte az előző hosszabb kapcsolatát (nem is gondoltam erre, mivel bevallása szerint nem szerette a lányt, és a kapcsolat nem is nagyon működött a vége felé). Engem ez nagyon zavar - nem feltétlenül, mert minden vágyam, hogy eljegyezzen (bár régebb óta vagyunk együtt, mint azzal a lánnyal), csak valahogy rossz érzésem van, hogy azt a lányt, akit _elvileg_ (na persze) nem szeretett, képes lett volna elvenni feleségül, engem, akit állítólag szeret, nem (hangsúlyozom, nem az az életcélom, hogy elvegyen, csak a dolog elvét nem értem - ezek szerint mégsem szeret, vagy még annyira se?).

Nem tudom, mennyire jogos, hogy ez zavar, vagy kéne-e emiatt rosszul éreznem magam (gondolom nem). Volt valaki hasonló helyzetben? Próbáltam neki elmagyarzáni a problémám, de nem teljesen értette meg, így azt sem bánnám, ha valaki be tudná mutatni a dolgot az ő szemszögéből :)


2008. dec. 4. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy még fiatal volt, forrófejű, rossz emléke van az eljegyzésről, vagy csak nem akarja elmondani, hogy szerette a lányt, hogy ne bántson meg. Változtatni nem tudsz azon a tényen, hogy a másik lányt eljegyezte, de mint utóbb kiderült, nem működött a kapcsolat. Téged lehet hogy azért nem akar még eljegyezni, mert fél, hogy utána megrolmlik valami.
2008. dec. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. És én is beleestem már néhányszor ebbe a hibába, de leszoktam róla, mert nem szabad összehasonlítgani magunkat a korábbi barátnőkkel. Egyszerűen nincs értelme, mert minden kapcsolat más, sőt, az emberek is sokat változnak időközben... És sokszor tényleg épp azért fékeznek be a pasik (ami miatt aztán azoknak a lányoknak fáj a feje, akik pedig megérdemelnék akár a gyűrűt), mert olyan lánnyal játszották el elsőre az eljegyzési gyűrűt, vagy a nagy szerelmet, aki nem bizonyult arra érdemesnek... Ilynekor természetes, hogy kicsit visszavesznek, nem akarják még egyszer ugyanazt a hibát elkövetni, de idővel úgyis kiderül, hogyha Veled nem lenne hiba eljegyeznie magát, csak lény türelmes.

Nekem is azt mondta a párom még az elején, hogy ne haragudjak, nem fog nekem gyűrűt venni (nem feltétlenül eljegyzésit, semmilyet), mert idáig akárhány barátnőjének gyűrűt vett (bár konkrétan csak egyiküket jegyezte el, de én is voltam már menyasszony, úgyhogy ez nem is zavar), mindegyik kapcsolata rosszul alakult utána, és valahogy már "babonás" lett, félne gyűrűt venni, félne, hogy utána elromlik... Hát, ha ez Őt tényleg megnyugtatja, hogy nem vesz gyűrűt... vagy majd csak valamikor később... akkor igazán nem sok múlik ezen szerintem :)

Próbáld meg elfogadni, hogy ez is a múltjához tartozik, de a jelene, és remélhetőleg a jövője is Te vagy :) És minden rendben lesz :)

2008. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben már nem tartja a kapcsolatot a kedves ex-szel, semmi oka nincs az aggódásra.

Az ember tanul a hibáiból, gondol a jövőre, visszanézve tudja, hogy mit rontott el, mit nem kellett volna, véleményem szerint a párja megfontoltabb, mint régebben.

Másrészről nem egy papír jelenti a boldogságot.

Tisztelettel:

-Sallay Doktor úr

2008. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sallay doktor úr néha nagyon szórakoztató válaszokat ír, de most kivételesen egyetértek vele. :) Valószínűleg rájött, hogy ott elkapkodta a dolgot, és még rosszul is döntött. Szerintem próbáld úgy felfogni a dolgot, hogy te nem csak szavakat kapsz tőle, hanem megfontoltan és felelősségteljesebben gondolkozik, mint pár éve.
2008. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit tudok írni,hogy tök 8,hogy eljegyezte-e vagy sem, valamiért szakítottak,és ez a lényeg!De ne hozd fel neki a dolgot,mert a végén úgy fogja érezni,hogy "muszáj" eljegyeznie,hogy ne sértődj meg!Az Ő kapcsolatuk nem működött, a tiétek igen!Ne aggódj,mindennek eljön az ideje,és semmit nem kell elkapkodni!
2008. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat (különösen a másodikat), sikerült megnyugodnom. Próbálom ezután valahogy az ügy előttről folytatni, aztán egyszer vagy eljön az én időm, vagy nem :)


Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2008. dec. 4. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!