Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen párkapcsolati mintákat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen párkapcsolati mintákat ismételsz?

Figyelt kérdés
Főleg negatívakra gondolok, olyan helyzetekre amik többször előfordultak veled különböző emberekkel. Ne adj isten hogy mindig ugyan azt a típust fogtad ki úgy hogy észre se vetted pl az elején.
2021. márc. 12. 00:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Igazából nem tudom, hogy ilyesmire gondoltál-e vagy sem, de velem a következő eseménysorozat sokszor megtörtént.


Megismerek valakit. ---> Kezd alakulni közöttünk valami. ---> Nem merem kimutatni az érzéseim és nem merek teljesen őszinte lenni és megnyílni. ---> A másik fél valahogy mégis eléri, hogy ez megtörténjen idővel és kezdek szerelmes lenni. ---> Rájön, hogy mégsem kellek neki, mert megtudja, hogy milyen roncs vagyok és milyen vagyok valójában. ---> Vége lesz a kapcsolatnak már az előtt, hogy kialakult volna.



---> Ő él tovább boldogan.


---> Én, reményvesztetten zuhanok mélyebbre.



Ez velem megtörtént kb 3-4 alkalommal.



Legutóbb éppen egy olyat vágtak hozzám, hogy "Nem az a baj, ha őszinte vagy, hanem az, ha az őszinteség úgy néz ki, ahogy pl nálad kinéz. Mert a te valódi lényed keserű."

2021. márc. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Remek kérdés. Egy időben kizárólag 160 magas, lelkisérült, problémás, kötődésképtelen nőket fogtam ki, aztán végelett. Felismertem h abba kell hagynom a megmentő mr. Fix it szerepét.
2021. márc. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
nem szereti az anált.
2021. márc. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
És te?
2021. márc. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
én szeretem.
2021. márc. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem nem vagyok elég jó, és ha neadjisten olyan párt találok aki jól bánik velem és akár értékesnek is érezhetném magam mellette (mint például a mostani), akkor sem kiélvezem a boldogságom, hanem önigazolást keresek hogy miért nem vagyok elég jó...
2021. márc. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

En semmilyet, de eszrevettem mar, hogy a ferjem a szulei mintajat probalja kovetni.

Eloszor nem ertettem, miert szolgal ki, vagy szeretne teljesen kiszolgalni, mintha egy fogyatekos, vagy kisgyerek, vagy kiralyno lennek.

Aztan lattam, a szuleinel ez hogy van. Apukaja egy nagyon jo, de sajnos martir ember volt. Anyukaja pedig egy butuska, onallotlan, szinte magatol a mosogep hasznalatara sem kepes, de nagyon makacs, akaratos no.

En meg akaratos vagyok, de tudnam, szeretnem magamtol csinalni. Es a parom mint papa a mamat, folyton probalna kiszolgalni mindenben. Mikozben senki nem mondana meg, hogy papucskodik onkent, mert egy nagyon hatarozott ember.

2021. márc. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy minta-e vagy csak pech, de olyan férjet fogtam ki, aki mellett rám marad a házimunka 90%-a. Ahogy otthon is a házimunka nagyrészét anyám végzi, bár ott félidôtôl anyám csak papíron dolgozott, a gyakorlatban háztartásbeli lett.

Nálunk viszont mindketten dolgozunk teljes állásban, a házimunka mégis nagyrészt rám szakad.

2021. márc. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Több alkalommal megtörtént az, hogy megismertem valakit, távolságtartóbb voltam vele mert féltem, hogy sok lennék... ő próbálta leküzdeni ezt a falat, tényleg odatette magát, elérte, hogy kezdjek megnyílni... aztán ahogy megnyíltam és rájött, hogy mennyire ragaszkodó, szeretetéhes lány vagyok, szép lassan eltűnt az életemből, mert ez neki sok... :)

Párommal 3 éve vagyunk együtt és a mai napig bennem van ez az érzés, hogy sok vagyok néha és olyankor próbálok visszább venni. Sajnos tény, hogy baromi szeretet és figyelemhiányom van, kiskorom óta. Hála égnek őt ez nem zavarja, ha picit kezdek rátelepedni, finoman jelzi és teljesen igaza van. Kell a magánszféra, a "külön tér" egy jó kapcsolatban is. Hála neki, visszatértem amúgy egy rég elfeledett hobbimhoz és mikor pl. éjszakás műszakja van, tök jól elvagyok egyedül is. :) Tudom ezek apróságak hangzanak, de higyjétek el, nálam óriási dolognak számít.

22N

2021. márc. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyám világ életében háztartásbeli volt, még akkor is mikor mi gyerekek még a kanyarban sem voltunk. Apám eltartotta, kiszolgálta, házimunkát sem végzett. Mit ad isten kifogtam egy ilyen férjet. Nem engedett dolgozni, nem engedett házimunkát végezni ( mert hercegnőnek hívott, a múzsájának stb.) . Egy ideig nem ismertem fel, hogy anyám életét élem és a férjem tulajdonképpen a saját apám. Aztán eldurvult a helyzet. Féltékeny lett, gyerekeket szeretett volna hogy sehova se mehessek el. Bevoltam zárva az aranykalitkába. Férfival nem beszélhettem, nem találkozhattam senkivel szinte, mindent ellenőrzött az életemben. A mosdóba is követett, hívogatott folyamatosan. Majd eldurvult a helyzet és bántalmazni kezdett mondván, hogy szeret és nem akar elveszíteni, legyek jó asszony. Egyszer csak fogtam a cuccomat és elmenekültem tőle. Leléptem mint a villám, telefonszám csere stb. Ismerősömnél bújkáltam. Beadtam a válókeresetet. Mindent megtettem, hogy szabaduljak. Eközben ha mégis feltudott valami úton módon keresni és beszélt velem, akkor ment a lelkiterror. Zokogott, üvöltött, öngyilkos akart lenni. Majd megkaptam, hogy ő mindent megadott nekem, gazdagságban éltem stb. Utána jött az, hogy kihasználtam. Végül az évek alatt, nagy nehezen leszakadt rólam. Elkezdtem gondolkodni, hogy mit láthattam benne anno. Miért nem vettem észre? Majd rájöttem, hogy én én vagyok. Még ha a szülői mintáimat is követtem tudattalanul, akkor is kijött az az érzés, hogy eddig és ne tovább. Ha az anyukám lennék, élveztem volna. De nem ő vagyok, rájöttem hogy legbelül nem erre vágyom. Elkezdtek tudatosulni a dolgok, jártam pszichiáterhez is. Elkezdtem fejleszteni magamat, és most már van egy kép a fejemben, hogy mire vágyom igazán.
2021. márc. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!