Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet tudni, hogy érdemes-e folytatni a kapcsolatot a férjemmel?

Figyelt kérdés

Lakást vásárolunk és előjönnek a különbségek, ráadásul a szülők sem segítenek a helyzeten.


Több, mint 8 éve vagyunk együtt és szerintem nem vagyok jó hatással a férjemre és folyamatosan aggódom, mert szerintem nagyon rossz pénzügyi döntéseket hoz.


Nem a mindennapokban, de pár hónapja már keresünk lakást, a férjem minden lakást meg akar venni. Nincs kertje a negyediken van és nincs lift? Jöhet. 53 négyzetméter, fel kell újítani 50 millióért (nem Budapest)? Jöhet. Nincs út, de szép a kilátás, bár a tető lehet, hogy leszakad? Jöhet. Akár jó vétel akár nem. Az anyósomnak is mindegyik tetszik, ami elég közel van hozzájuk. (Az igazság, hogy ők tényleg jó közlekedésű helyen laknak és a saját házuknál ez szempont volt, de a lényeg, hogy nagyon nem egyeznek a prioritásaink és folyamatos feszültség van, ha tetszik neki valami, akkor 18-szor elmondja, hogy legfeljebb néhány év alatt fogjuk felújítani, mire én 18-szor elmondom, hogy a gyerekszülés mellett nem akarok felújítani és építkezni).


Az én szüleim meg nem akarják, hogy most vegyünk lakást (vagy, hogy ne jó befektetést vegyünk) és mivel 8 éven belül el akarjuk adni/ki akarjuk adni (feltehetőleg ha lesz, akkor az ingatlanár csökkenés kellős közepén), ezért szerintem is fontos lenne az ár/érték arány (is).


Épp ma megyünk(?) szerződni egy lakásra, amiben megegyeztünk az eladókkal.


Már eddig is nagy veszekedések voltak. Anyósom találta, és konkrétan összeveszett velem azon, hogy nem 24 órán belül akarom lerakni a foglalót, hanem szeretnék belőle alkudni. Persze a férjem is ezen a véleményen volt. Én meg azon, hogy két utcával odébb (mondjuk forgalmasabb helyen) azonos áron van hirdetve fél éve egy két szobával nagyobb lakás, saját kerttel.


A megtekintés és a foglaló lerakása között kevesebb, mint 3 nap eltérés lenne, de végig azt hallgattuk (szombaton néztük, ma raknánk le a foglalót), hogy

"mert meg fogják venni előletek",

"bezzeg ők milyen gyorsan intézték onnantól kezdve, hogy eldöntötték meg akarják venni",

"ha meg akarjátok venni, akkor ne alkudozzatok, hanem vegyétek meg",

"jó, hát ha nem akarjátok megvenni, akkor mondjátok azt, de ennél jobbat úgysem fogtok találni".


Az alkudozásra a szülőket nem vittük, mert a férjem nem akarta, hogy beleszóljanak a szüleim, mert gyereknek érezné magát miatta (ez jogos, mert a szüleim tényleg azt gondolnák, hogy ez az ő felelősségük és feladatuk), de mivel nem voltunk már akkor sem egységes állásponton, ezért sokkal rosszabb alkuval álltunk fel, mint amire számítottam.


Ma mennénk aláírni a szerződést, de az előbb kiderült (mert rákérdeztem, hogy utánanézett-e), hogy a férjem felvett egy állami juttatást (ezt tudtam), és ha nem teljesülnek a feltételek, akkor vissza kell fizetni pár millió forintot. Én eddig azt hittem, hogyha bukja a feltételeket, akkor sem kell semmit visszafizetni. (Később kiderült, hogy én tudtam jól, csak ő nem nézett utána).


Ezek után a helyes dolog az lett volna, hogyha utánanézünk a feltételeknek (mondjuk ezt felvetettem, csak ugye épp munkaidő van - nekem is, mégis a hitelt intézem -, majd munka után megnézi, de lassan több, mint egy éve) helyette itt nálam eldurrant minden. Miután fél éve számoljuk, hogy mennyi pénzünk van lakást venni és ilyen árban nézegettük a lakásokat, kiderül, hogy több millióval kevesebbel kéne számolnunk, mert lehet, hogy vissza kell fizetnünk egyszer csak 5-6 milliót.


Gondoltam, hogy akkor megnézem, hogy más mennyiért csinálja meg a férjem feladatának a dokumentációját, mert még azzal is jobban járunk. Mikor a férjem ez ellen tiltakozott, akkor "közöltem" vele, hogy

- nem bízok benne, hogy befejezni a feladatot (már majdnem elkezdte, maga

a feladat két éve kész van)

- elválok, ha nem sikerül neki és nem bíz meg mást a dokumentáció megírásával,

- hogy ma este megcsinálunk egy tervet és ha nem tartja a határidőket, akkor felbérelünk valakit aki megcsinálja helyette

- vagy nem veszünk lakást

- visszamondjuk a lefoglalt nyaralást és 3 évig nem megyünk nyaralni, hogy összejöjjön a hiányzó összeg fedezete.


Persze utána kiderült, hogy nem is igaz és minden úgy van, ahogy utánanéztem. Ettől függetlenül nem tudom, hogy hogyan tegyem jóvá, jóvá tudom-e tenni, érdemes-e jóvátenni, vagy annyira idegileg instabil vagyok, hogy párkapcsolat sem kellene nekem és a férjem jobban járna, ha szakítanék.


Azt sem tudom, hogy hogyan maradjak nyugodt, amikor úgy érzem, hogy nem erősítjük, hanem gyengítjük egymást.


Ti mit tanácsolnátok mit tegyek?


Köszi!



2021. márc. 17. 12:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Első körben fel kéne nőnötök. Van rá kb.10 percetek. Úgy irányítanak mind a kettőtöket a szülők, mintha tinik lennétek. És úgy is viselkedtek, mint két civakodó tini. A közös ingatlanvásárlás előtt pár órával random idegenektől kérdezed, mit csinálj a kapcsolatoddal. Az is érthetetlen számomra, hogyhogy csak 8 év után buknak ki a különbségek. Mi a fenét csináltatok 8 évig, ha nem sikerült alaposan megismerni egymást?
2021. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%

Én sehova nem fizetnék foglalót! Évek alatt se lehet visszaperelni basszus..

Nem kell elsietni! És koccoltass le mindenkit, és dönts a te akaratodnak megfelelően, a párodnak mindegy..

2021. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%

Én saját tapasztalatból azt tudom, hogy nagyon nehéz venni, nem találni hibátlant, szóval kevés feltétellel kell nekiindulni. Amit én vettem lakás, remek vétel volt, 2 órát volt neten, leraktam a foglalót egyből, első megtekintő voltam, utánam már 1 órával később állt a sor rá. Nincs 3 napja az embernek jó vételnél, mert mindenki más is tudja, hogy az.


Másik, amit megtanultam saját káron, hogy ilyen rohadtul ritkán fordul elő, évente egyszer kell elkapni a csodát és rohadt nagy mázli kell tényleg. Egyébként vannak a tökéletlen lakások, és ha tovább vársz a csodára(én ostoba, gondoltam másodszor is ki tudom fogni), felmennek a lakásárak, elviszik a közepesen jó lakásokat is, és csak a selejt marad. Minden selejt, ami 3napnál tovább nem kel el(bocs emberek). Visszatekintve bár lett volna mellettem valaki, aki meggyőz egy közepes vételnél, hogy ne várjak a csodára, ELÉG JÓ ez, akkor most szuper házam lenne.


Mellesleg felújításra külön van most 3 millió ingyenpénz, és ennyi kellemetlenség igazán beleférhet az életedbe, ennél csak több fog jönni később. Én kisbaba mellett újítottam a lakásom.


Istenem, azok a házak, amikről lemaradtam, csak mert 500-700 ezer forinttal drágább volt, mint szerettem volna. Mi az a 700 ezer manapság -már lakáspiacon? Nevetséges, hogy ilyenekért hagytam ott, meg hogy nem egy tulajdonosa van, illetve hosszúkás a telek, meg hozzá kellene építeni, a buszmegálló túl közel van a házhoz, érted ilyen nevetséges indokaim voltak, most pedig már a ház harmadát sem tudnám megvenni annyi pénzből.


Otthagytam egy csomó elég jó lakást, ami a mostani körülmények közt már szupernek számítana. Jól eltoltam.


Ha a lakás már pár napja fentvan, nyugodtan alkudhatsz, de minek vársz?? Odamész, megnézed, lekéred a tullapot, beszélgetsz a szomszédokkal, felhívod a közös képviselőt(ha van), megnézed a vizesedést, szigetelést, gázt, villanyt, vizet, csatornás vagy ciszternás,fűtés, kéménybélelés, begooglezod a környéket, körzetes sulira-ovira, aztán egy órával később, miközben ott tanyázol a házban, nehogy tudjanak másokat is fogadni, eldöntöd hogy kell e, alkudsz rá ott helyben, az arcukból leveszed mennyit engednek, és ajánlatot teszel..

2021. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy benne biztos, hogy ezt a lakást szeretnéd, ne menj bele.
2021. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egy dolog ,hogy stresszelsz...Az meg egy másik ,hogy valakivel házasságban élsz és te neked az jár a fejedben ,hogy ott hagyd..mikor kb semmi okod nincs rá.

Szerintem jobb ha most elváltok míg nincs gyerek, mert ez egyáltalán nem egy erős kapcsolat.És ha már most ki vagy borulva meg szakítani akarsz..mit fogsz csinálni mikor ott lesznek a gyerekek ,meg jönnek a +problémák?

2021. márc. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: Nem
2021. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#9 Ezt a mondatomat éreztem én is erősnek.


#15 Nyilván nem akarok elválni. De azért azt sem mondanám, hogy ne lett volna rá okom. Ha igaz lett volna amit mond és tényleg nem fejezi be a projektet, akkor (újraszámolva) 8,6 millió forintot kellett volna visszafizetni, ami kicsit több, mint egy éves nettó bevétele.


Ebből (mivel házasság alatt közösen szerzett vagyon) a fele 4,3 milliós tartozás az enyém lett volna. Miközben 500 000 forintból meg lehetne oldani, de az neki kellemetlen lenne.


Ráadásul reális kockázatnak érzi azt, hogy másfél hónap alatt a többi munkája mellett befejez egy 200 oldalas dokumentációt, miközben amúgy lakást is vásárolunk és a bankba, ügyvédhez járkálunk.


Miközben fél év alatt azért elég szép tervünk lett arról, hogy milyen kiadásaink lesznek, milyen váratlan kiadásaink lehetnek, mennyi vésztartalék kell.

Olyan tételek vannak ezeken, hogy bőrgyógyász anyajegyvizsgálat és megnéztük, hogy kb. hány anyajegyre mondhatja azt a bőrgyógyász, hogy le kell szedni, mert az magánban 25 000 forint.

Hogy nem került fel rá egy potenciális több milliós tétel?


De én is tudom, hogy ezt a mondatot nem szabadott volna kiejtenem a számon.

2021. márc. 17. 16:07
 18/23 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mit kell fizetni?

Ki és milyen dokumentációt csinál "alatt a többi munkája mellett befejez egy 200 oldalas dokumentációt"?

Ennek mi köze az ingatlanvásárláshoz?

Hogy jön ide az anyajegy?

Konyítasz valamit a hivatalos ügyintézéshez?

Normál esetben egy lakás megvételénél max 3x kell menni ügyvédhez.

2021. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom a leírtak szerint te egy okos tanult nő vagy!Amiket te felhoztál érveket hogy ezt így meg úgy kellene az valóban úgy is volt!A férjed részéről anyósódék így beledumálnak mindenbe?A ti életetekbe?Kell ez neked?Szerintem te ettöl többet érdemelsz,ne hagyd magad!A lúzer férjedet dobjad,anyósodat kúldd el a melegebb éghajlatra!Azt hittem hogy elájulok amikor ezt a sztorit elolvastam!Ha ezt hagyod akkor akkor megérdemled!
2021. márc. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"a negyediken van és nincs lift? Jöhet."


Ez mondjuk pont nem lett volna egy rossz választás.

2021. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!