Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korlátozó kapcsolat?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam, hogy valakit nem enged el a párja barátokkal találkozni, bulizni, nézegeti a lány telefonját. Egy idő után dolgozni sem engedi el, és egyedül ki sem léphet a házból. Ezek a férfiak miért csinálják ezt? És miért hagyják a nők? Egyik barátnőmet elhívtam kávézni, akivel gimiben nagyon jóban voltunk, és az volt a válasza, hogy megkérdezi a pasiját, elengedi-e... Pedig még csak járnak, 23-24 évesek vagyunk, és úgy viselkedik, mintha a pasija tulajdona lenne.

2021. márc. 31. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Fiatal, tapasztalatlan és komoly önértékelési problémákkal tele fiatalként voltam ilyen kapcsolatban. Alapból nem voltam rendben, borzasztó családi hátterem volt, rettenetesen ki voltam élhezve a szeretetre, bármit megtettem volna érte. Szóval egyrészt ez volt a gond, hogy én voltam sérült.

A másik meg hogy ezek soha nem kezdődnek ám így - az elején hónapokig (nálunk több mint egy évig) minden csodálatos, a tenyerén hordoz, én is úgy éreztem hogy életemben először szeret valaki. Fogalmam se volt, hogy néz ki egy egészséges kapcsolat, nem volt előttem jó minta, ő meg annyira magabiztos volt, felnéztem rá. Szép fokozatosan kezdődött a konrtolláló viselkedés, először passzívan, megjegyzésekkel, aztán átcsapott érzelmi zsarolásba, fokozatosan lett egyre durvább a helyzet - ez meg olyan, mint amikor a békát beteszed hideg vízbe és úgy forralod fel, le se esik, hogy miben vagy benne, hiszen racionalizálsz mindent, szereted a másikat, nem akarod elhinni, hogy a rossz szándék vezérli, benned van az, hogy az első időszak milyen csodás volt, rettegsz, hogy egyedül maradsz.. Szép lassan durvul el a helyzet, mire az áldozat észbe kap sokszor már teljesen ki van szolgáltatba a másiknak és akkor se tud lépni, ha akar.

Én megembereltem magam és otthagytam őt, mert szerencsére volt két normális barátnőm aki észhez térített, tanultam belőle és soha többet nem hagytam magam ilyen helyzetbe kerülni, meg terápiára is elmentem, hogy saját magam rendbe rakhassam, de sokaknak nem megy ez így.

A miértek meg.. nem tudom, nem is akarom megérteni mi viszi rá őket erre. Van, aki ezzel fedi le a saját önértékelési nyomorát, van, aki nárcisztikus, sok oka lehet. Nincs rá mentség, szóval nem érdekel miért ilyen valaki, ha halvány jelét látom ennek a hajlamnak akkor azonnal kirúgom az életemből.

2021. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is furcsa az ilyen mértékű birtoklás.


Egyik barátnőm nagyon önbizalom hiányos, idősebb a párja, nemrég mesélte, hogy azért csak Gyest kap, mert a munkahelyéről "kivette" (ezt a szót használta) a párja, mivel 2 műszakban kellett járni meg néha hétvégén is, és hogy ez így nem élet 🤷‍♀️


Persze azért egy házasságban az ember megbeszéli a döntéseket, alkalmazkodik, de egy szinteb túl nem normális.


A mai 30-40es pasik azért még elég gyakran látták ezt otthon. A nő csak legyen haztartasbeli, ne ismerkedjen, ne baratkozuon, ne legyen sikeres, nehogy rajojjon, hogy máshol jobb neki.

2021. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hellmano ***** válasza:
78%
Úgy állítod be, mintha csak a férfiak korlátoznák a párjaikat... holott szerintem jóval több, ahol a nő nem engedi sehová a párját/férjét. Bár mondjuk te fiatalabb korosztály vagy ott lehet több a férfiak általi korlátozás egy kapcsolatban. De pl. az én korosztályomban 42 itt csak olyant tapasztalok, ahol a nők nem engedik már sehová az embert (több ilyen barátom is van, akit alig enged el bárhová az asszonya :D).
2021. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Van olyan nő, akinek ez jó. Hogy a többi miért tűri, azt nem tudom.
2021. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, sokszor van olyan is, hogy a nők nem engedik el a pasikat haverozni, meccset nézni, hívogatják őket, megy a gyerekkel, szexszel, elhagyással való zsarolás, ez tény. Igazából az én korosztályomban lányoktól hallottam több ilyen sztorit, de az sokszor fajult odáig, hogy kivetették őket a munkahelyükről, meg nem mehettek haza.
2021. márc. 31. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!