Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekvállaláson veszekszünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállaláson veszekszünk, a párom nem érti meg, hogy még várjunk pár évet, tanácsok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk mindketten gyereket, azonban szerintem még korai. 2 éve vagyunk csak együtt, valamint anyagilag sem állunk kellően stabilan. Nincs saját lakásunk, albérletben élünk, megtakarításunk is csak 2 millió Ft. Ha valami történne vele és munkaképtelenné válna vagy meghalna, akkor az egyedüli keresetemből nehezen jönnék ki úgy, hogy a gyerek is mindent megkapjon, főleg ha itthon maradok vele az első pár évben.

2021. máj. 27. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Én nem akarok esküvőt sosem, neki mindegy.
2021. máj. 27. 13:43
 12/69 anonim ***** válasza:
57%

Te tudod. Én szültem 25 évesen, meg 32 évesen is. És a 32 későn van. 18 lesz mire én 50. Hol lesz még akkor ahhoz hogy kirepüljön.


Őszintén mond el ezt neki, mert nem biztos hogy éveket fog várni veled, annyira már nem fiatal. Meg 5 év múlva még mindig mondható hogy na még 3 év.. Stb.

2021. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
59%
Miert vagytok ennyire a hazassag ellen? Babavaro megoldana a problemat
2021. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
75%

bakker egy gyerek jobban összeköt mit a házasság, és adnak jó áron 10 millát.

te nem akarsz gyereket, csak nem vallod be.

40+ nehezebb teherbeesni.

2021. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked még nem jó az idő rá akkor kénytelen lesz elfogadni vagy keres mást. Ez a 2 opció van. Beszéld meg vele.
2021. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
37%

Valahol téged is megértelek és őt is. Nem vagytok "lekésve" semmiről, de az is megérthető, ha ő meg nem akarja még ~5 évig halogatni és minél tovább szeretne a gyereke életének aktív része lenni. Az se mindegy, tervezték-e esetleg majd második gyereket is. Amúgy miért zárkózol el a házasságtól?


Ha nem vagy még kész a gyerekvállalásra és az anyaságra, az egy dolog. De ha csak a felsorolt külső körülmények miatt nem akarod még, szerintem gondold át még, érdemes-e még évekkel kitolni.

2021. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:
De, nagyon is szeretnék gyereket, de még nincs itt az ideje az anyagi helyzetünk miatt. Hosszasan sorolhatnám miért nem szeretnék esküvőt, röviden nem változtat az érzelmi köteléken, ha azt szeretném, hogy a párom örököljön utánam, akkor meg tudom tenni végrendeletben is. Legtöbb házas ismerősön elvált. Csak a babaváró hitel miatt biztos nem házasodnék senkivel.
2021. máj. 27. 13:49
 18/69 anonim ***** válasza:
92%

Én is arra tippelnék hogy a kérdező nem akar gyereket.

Én se akarok, ne érts félre, nem bántásként írom.

Csak nem értem, hogy akkor miért kell halogatni meg sunnyogni, miért nem lehet felvállalni, hogy "nem akarok elköteleződni senki mellett" és kész, nincs ebben semmi szégyen. De így meg csak hitegeted a párod...

2021. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 A kérdező kommentje:
Félreértetek teljesen, pontosan azért várnék még pár évet, hogy ne csak érzelmi, hanem anyagi stabilitást is biztosítani tudjunk a gyerekünknek. Én egyet szeretnék és neki mindent megadni, párom kettőt.
2021. máj. 27. 13:51
 20/69 anonim ***** válasza:
65%

"Bőven jó korban leszünk még akkor is, manapság minden kitolódik."

Igen, kivétel a biológia. Akárhogy csavarod, utolsó órában vagy. Lehet 40 fölött szülni, de nagyon megterhelő, a gyereknevelés utána meg méginkább.

Igaza van a párodnak, hogy siettet, és abban is, hogy túl anyagi szemmel nézed. Amikor mélyszegénységben élő család az 5. gyereket is bevállalja, felneveli, akkor ne mondja senki, hogy nem lehet ezt megoldani.

2021. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!