Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekvállaláson veszekszünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállaláson veszekszünk, a párom nem érti meg, hogy még várjunk pár évet, tanácsok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk mindketten gyereket, azonban szerintem még korai. 2 éve vagyunk csak együtt, valamint anyagilag sem állunk kellően stabilan. Nincs saját lakásunk, albérletben élünk, megtakarításunk is csak 2 millió Ft. Ha valami történne vele és munkaképtelenné válna vagy meghalna, akkor az egyedüli keresetemből nehezen jönnék ki úgy, hogy a gyerek is mindent megkapjon, főleg ha itthon maradok vele az első pár évben.

2021. máj. 27. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
33%

2 millió Ft megtakarítást, ha tényleg megtakarítás (tehát nem abból élsz, nem nyúlsz hozzá) én nem tartok kevésnek itt Magyarországon.


Figyelj, sosem jön el az a pillanat, hogy igazán készen állsz rá. Egy gyerek felnevelése a születésétől 18 éves koráig sok-sok millió Ft-ba kerül, de ha mindenki előre összegyűjtené rá az összeget, akkor tényleg csak 45-50 évesen szülnének az emberek, ha még akkor teherbe esnek.


Megértem, és felelősségteljes gondolkodás, hogy meg akarod teremteni az anyagi biztonságot, de sajnos az élet véges. Nem lehet az utolsó pillanatig várni, mert az idő nagyon gyorsan elszalad.


Egyáltalán nem gondolok öregnek egy 50, de még egy 60 évest sem amúgy, viszont a gyerek érettségijén már öregnek fognak számítani, amennyiben megélik. Illetve ahogy telnek az évek, csökken az állóképesség is. Egy fiatalabb szervezet még többet elbír. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek legyen gyereke már 20 évesen, hiszen nekem sem volt, és még most sincs, de 30 évesen szerintem ideális belevágni.

2021. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
77%
De ha nem áll rá készen, akkor minek vállaljon? Hogy hátha megváltozik a véleménye, ha megszüli? Hogy a terhesség alatt végig szorongjon, hogy mégse kellett volna, hogyan fogják felnevelni? Aztán meg majd jön a szülés utáni depresszió. Utána meg hallgathatná itt az okosoktól, hogy minek kellett szülni, ha nem is akart. Elég nagy felelőtlenség lenne. Ha neki kevés a 2 millió megtakarítás, akkor ne vállaljon, mert nem érzi magát biztonságban. Nekem is van egy összeg, meg olyan materiális dolgok, ami ha nincs meg tuti nem vállalok. Ha nem jön össze, akkor inkább nem lesz gyerek. Egyáltalán nem tragédia az sem.
2021. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
0%
Bizony már késésben vagytok! 40 évesen kezdeni babázni? Nem lesz türelmed hozzá, mert csak mennél bulizni, hiszen ahhoz szoktatok. A nagyszülők is egyre idősebbek, hogy segítsenek vigyázni a gyerekre, míg ti lumpolni mentek. Anyagiak? Jó kifogás! Nem vagytok érettek, hogy családot alapitsatok!
2021. máj. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
22%
Hát akkor meg végképp ne vállaljanak gyereket, ha nem érettek! És mi van akkor ha bulizni szeretnének, meg kényelmes életet? Ja itt csak akkor vagy valaki, ha beledöglesz a munkába, sosincs se pénzed, se időd, de van legalább 5 gyereked
2021. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
60%
Akárhogy is döntesz, csak el ne hidd a sok idiótának, hogy 31 évesen késésben vagy 😂
2021. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom 55-öst!!!
2021. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
19%

Nem, nem vagytok korban. Persze, lehet 35 évesen bohóckodni aztán ciki, hogyha nem 2-3 éven belül, hanem 5-6 éven belül esel teherbe.

Tudod, nem mindenki lesz terhes azonnal, sőt, az a ritkább, főleg, minél idősebb vagy.


Plusz 35 felett nagyobb a genetikai problémák kialakulásának kockázata, és a te testedet is sokkal jobban megviseli, plusz gondolom a párod sem 65 évesen akar majd megjelenni a gyerek diplomaosztóján - ha megéri.


Én 32 vagyok, de már elkéstem (spec. helyzet), és nem fogok már szülni. Szültem volna gyereket max. 28 éves koromig, de akkor épp senkim nem volt. Most van párom, de kicsúsztam az időből.

2021. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
63%

"Persze, lehet 35 évesen bohóckodni aztán ciki, ha.."

Ez valami minősíthetetlenre sikerült.

2021. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
75%
57: sajnálom a keserűségedet, de valóban spec helyzet. Az átlag nő baromira nincs lekésve semmiről 32 évesen, nagyon ideje lenne már nem ekkora csúsztatással gondolkozni erről. Üdv, egy orvos.
2021. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
0%

#58

Mi benne a minősíthetetlen? Én is csak kínkeserves több évesre nyúló (és végül többnyire sikertelen) babaprojekteket látok 35 fölötti ismerősöknél.

Nyilván ez nem jó és kellemes így, de attól még igaz. :(

2021. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!