Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekvállaláson veszekszünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállaláson veszekszünk, a párom nem érti meg, hogy még várjunk pár évet, tanácsok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk mindketten gyereket, azonban szerintem még korai. 2 éve vagyunk csak együtt, valamint anyagilag sem állunk kellően stabilan. Nincs saját lakásunk, albérletben élünk, megtakarításunk is csak 2 millió Ft. Ha valami történne vele és munkaképtelenné válna vagy meghalna, akkor az egyedüli keresetemből nehezen jönnék ki úgy, hogy a gyerek is mindent megkapjon, főleg ha itthon maradok vele az első pár évben.

2021. máj. 27. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
72%
nagyon jól teszed, hogy vársz. a legtöbb kapcsolat meginog a baba érkezése után. nem mindegy, hogy milyen anyagi körülmények között maradsz egyedül egy gyerekkel.
2021. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg nehéz helyzet, amiben vagy, sőt, úgy látom, hogy további lelki problémák is álhatnak a döntésed hátterében, illetve az anyagi körülményeken túl kérdés, hogy van-e hova menned, ha a férjeddel történik valami? Egy hitelnél megvan az a biztonság, hogy halál esetén a fedezeti biztosítás az egész hátralékot fizeti (ha köttök biztosítást), îgy tényleg nem rakhatnak ki.


De nekem kétséges, hogy csak ez áll a hâttérben. Az egyik mondatod szöget ütött a fejemben, hogy a párod két gyereket szeretne, te meg csak egyet. Vagyis, ha elég ideig húzod az elsőt, akkor nem kell foglalkozni a másodikkal.


A másik, hogy nagyon elzárkózol a házasság elől. Ha tényleg csak egy papír, akkor azzal együtt is szuperül lehet élni. Ha meg nem hiszel a házasságban, akkor még jobb, mert "válás" esetén, csak egy házassági szerződést kell írnotok a vagyonközösség megszűnéséről és így a babavárót sem kell visszafizetni, kivárjátok a köztes időt.


Szóval a fenti két ok miatt jó lenne elmennetek egy párkapcsolati tanácsadásra, ahol valaki segítene nektek átbeszélni, hogy mit éreztek és hogyan tovább.

2021. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
Egy gyerek születése krízis egy kapcsolatban, mindenkinek alkalmazkodni kell a hirtelem megváltozott körülményekhez, a legstabilabb kapcsolatot is próbára teszi. Nincsenek lelki gondjaim, a párommal is stabil a kapcsolatounk, a gyerekszülés idejét illetően vannak köztünk csak nagyobb viták. Fel kell készülni már előre is arra, hogy mi van akkor, ha ő vagy én marad egyedül a gyerekkel, tehát kell legyen B terv. Egy gyereket biztosan szeretnék, a kettő kérdéses, nem zárkózom el teljesen előle, de függ attól, hogy milyen lesz az első terhességem, milyen lesz a kicsivel otthon, illetve attól is, hogy addig mennyivel sikerül feltornászni a keresetünket a munkahelyünkön. Házassagot semmilyen formában nem szeretnék, házassági szerződéssel sem, elavult, a modern kor igényeit nem kielégítő konstrukciónak tartom.
2021. máj. 27. 14:32
 34/69 anonim ***** válasza:
29%
40 körül már nagyobb az esélye hogy a gyerek szellemi fogyatékosan függ születni, és nem én találtam ki elég rá keresni.
2021. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
0%
fog*
2021. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:
Ennel kiszűrésére vannak módszerek, a Nifty-tesztet biztosan el fogom végeztetni majdva szokásos genetikai vizsgálatok mellett.
2021. máj. 27. 14:38
 37/69 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teljesen oké hogy megfontolt vagy. több embernek kellene alaposan felkészülni amire csak tud, és akkor nem olvasnánk itt sem olyan kérdéseket, hogy mit csináljak, kitettek gyerekkel az albiból, nem tudok hova menni, lelépett a férjem, nincs munkám, mit csináljak és társai
2021. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%
#33 Bocsánat, hogy ismétlem magam. Nem kételkedek benne, hogy most stabil a kapcsolatotok, de továbbra is azt gondolom, hogy érdemes lenne tanácsadásra mennetek, ha tényleg együtt képzelitek el a gyerekvállalást, mert ez a konfliktus meg fogja viselni, akárhogy is döntötök.
2021. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
74%

Mindenre van kész válaszod, szóval egyszerűen nem értem miert írtad ki a kérdést.

Ha 5 év múlva akarsz csak gyereket vállalni, és a párod már most veszekszik emiatt durva 5 évetek lesz.

Lehet addigra már nem lesztek egy pár.

2021. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdésem, hogy hogyan győzhetném meg a páromat véglegesen arról, hogy sokkal racionálisabb döntés várni. Ha ebbe semmiképp nem megy bele, akkor pedig elengedni a másikat.
2021. máj. 27. 15:11
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!