Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Racionálisan! Akik külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Racionálisan! Akik külön kasszán vannak hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Közös kaszával én is, és ő is megjártuk korábbi kapcsolatban.

Rezsi felezve ez oke , pl a kozmetikusom telefonom én fizetem ezek egyértelműek.

De a hàt az övé , lakbért kellene fizetni vagy nem szokás ilyen esetben ? Vagy ez hogy működik másoknál?


2021. máj. 31. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Ha már teljes mértékben ki van fizetve a ház, akkor nem fizetnék semmit. Ha még fizeti a törlesztőt, és te is ott laksz, akkor felesben.
2021. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mi a kérdés? Kell-e lakbért fizetned, ha az ő lakásában laksz? Rajta múlik, de hacsak nem egy "Dagobert bácsi" veszett el benne, akkor valószínűleg nem fog ilyesmit várni (a jog ezt nevezi szívességi lakáshasználatnak).
2021. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha fizeti a törlesztője felét és szétmennek, akkor a ház úgysem lesz fele részben az övé. Ilyenkor úgy szokták, hogy a rezsi felét fizetik.
2021. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A rezsi fele az alap, csak, hogy azon felül kellene e fizetni. A ház öröksége nekem semmi közöm nem lenne hozzá.
2021. máj. 31. 11:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azon felül nem kellene. Úgy nem lenne fair.
2021. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Számlák, rezsi felesben. Lakbért biztos nem fizetnék neki, elvégre a párja vagyok, nem az albérlője. Miért is kellene, ha az övé? Ha törlesztőt fizet, abba sem adnék, úgy, hogy nincs közöm a házhoz.
2021. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha még fizeti a törlesztőt, és te is ott laksz, akkor felesben."

A törlesztővel gyakorlatilag a lakás vételárába szállsz be. Szóval ilyet csak akkor, ha nekem is van a lakásból tulajdonrészem.

2021. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen külön kasszán vagytok, akkor nem fizettek bele abba, amiben nem lesz tulajdon részetek. Pl. ha neked lesz egy autód, akkor max a benzin pénzt kérheted el tőle, ha gyakran kell furikázni, de a törlesztőbe vagy a javításba, szervíz stb díjakba nem fog beleszállni. Az autó a tied és a karbantartási költségek is téged terhelnek, ő pedig használhatja, mert együtt vagytok, ugyanez igaz a lakásra. Övé a törlesztő, a lakásbiztosítás stb, te pedig csak a rezsibe szállsz be, mert ott laksz. Elvégre nem lakótársak vagytok, hanem párkapcsolatban éltek.
2021. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Lakber az vicces lenne. Torlesztot meg végképp ne fizess.
2021. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4%

Ha be vagy jelentve egy lakásba, évekig oda szól a lakcímkártyád, nem is kell fizetned a törlesztőt, pár év után jogod van a lakás felére (sajnos ilyen a törvény). Szerintem érdemes megkérdezni a párod, hogy ő mit akar, hiszen ha x év után tiéd is a lakás, jogos elvárás lehet, hogy beleadsz.

Egy kapcsolatban viszont nincs olyan, hogy mit "kellene", hiszen tőletek függ. Ülj le beszélgetni barátoddal, hogyan képzeli el az összeköltözést, te arra gondoltál fizeted a rezsi felét, stb stb.

2021. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!