Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek? Mit tennéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kapcsolatom. Az elején szépen indult minden. Lassacskán jöttek a problémák, viták, de egy dolog biztos volt, nagyon szerettük egymást

Én egy kis időt kértem a kapcsolatban, ugyanis nem tudom most már mit érzek... pontosabban semleges érzéseim vannak, gondolkoznom kell


Vitákról annyit, hogy kis vitákról van szó. Sokszor a féltékenykedés (mennyi pasinak tetszem), más nők és pasikról van a vita


Eddig el tudtam engedni magam, de az utóbbi 1 évben folyton sérteget, úgyhogy nem merek önmagam lenni


Úgy érzem nem vagyok boldog, viszont nélküle sem tudok boldog lenni. Szeretem is, de semleges érzéseim is vannak


Állítása szerint ő nagyon szeret

Próbáltunk a fenti problémákon változtatni, de valahogy 2 héttől tovább nem tartott, minden kezdődőtt újból


22N


2021. jún. 9. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elején minden kapcsolat szépen indul. Ha már a randik is rosszak, akkor miért jönne egyáltalán össze két ember?


"Úgy érzem nem vagyok boldog, viszont nélküle sem tudok boldog lenni."

Pedig előbb meg kell tanulnod saját magad boldognak lenni, akár szingliként is, és utána párkapcsolatba lépni.


Ha folyton sérteget, az miért jó neked? Miért vagy vele?

2021. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A részedről szerintem annyit lehet tenni, hogy túl lépsz a féltékenykedésen és nem vonod kérdőre minden apróságért, megbízol benne. Nyilván neki is meg kellene ugyanezt próbálni. Gondolom egyikőtök sem tervezi megcsalni a másikat. A sértegetések pedig azért lehetnek, mert így szeretné talán lerombolni az önérzeted, hogy a maga bizonytalanságát enyhítse.
2021. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem lennék együtt olyannal, aki folyton sérteget. Amúgy azért csinálja, mert féltékeny és azzal akar megtartani, hogy aláássa az önbizalmadat. Hiába szeret, ez nem egy egészséges kapcsolat és ezt te is tudod. Dehogynem tudnál boldog lenni nélküle, idővel továbblépnél és ennél sokkal boldogabb is lehetnél. Gondolj bele, nem lenne jobb egy olyan kapcsolatban, ahol nem sértegetnek, nem féltékenykedik ok nélkül a másik és ahol önmagad lehetsz?

Próbáltad helyrehozni a kapcsolatot, de nem sikerült. Innentől csak magaddal tolsz ki, ha továbbra is benne maradsz. Persze, lehet eleinte hiányozna, hiszen mégis csak 2 évig együtt voltatok, de hidd el, hogy idővel továbblépnél. Gondolkodj hosszú távban. Így akarod leélni az életed? Jobb nem lesz ennél, de rosszabb még lehet és minél tovább húzod, annál nehezebb lesz kilépni belőle.

2021. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sosem veszekedtünk más emberek miatt. Nem értem a féltékenységet... ilyenkor örülni kéne végre, hogy vagytok egymásnak... 🤷‍♂️ a lényeg, hogy önértékelési gond... „nem vagyok magabiztos, nincs önbizalmam, határozatlan vagyok, ezért a páromban sem bízhatok meg, és folytom rettegnem kell, hogy egyedül maradok, mert nem vagyok elég jó, és mindig van nálam jobb”. Nyilván nem ez a konkrét gondolatmenet, sokszor végig sem futtatja az ember, hogy miért, de mégis próbálja védeni magát, a kapcsolatot az elképzelt külső betolakodók ellen.. (??) Érthetetlen, de így működik leegyszeeűsítve.


És ha jól veszem ki, nálatok mindketten hajlamosak vagytok erre, egyikőtök sem határozott. Ezen változtatnotok kell, lehetőleg együtt. Erősítsétwk meg egymást és magatokat!

2021. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!