Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lemondanál a háziállatodról a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondanál a háziállatodról a párod kérésére?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, ugyanis velem pont ez a szituáció állt elő, van egy macskám, akit 5 éve hoztam ki a menhelyről, és 5 éve nevelgetem, nagyon hozzám nőtt.


Viszont felmerült az összeköltözés gondolata a párommal, aki megkért arra, hogy passzoljam le a macskát a szüleimre, mert háziállattal nehezebb albérletet keresni.


Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy háziállattal nehezebb albérletet keresni, de nem fogom ezért a macskát rábízni a szüleimre, mivel nem szeretnék tőle megválni, persze ha valami nagyobb testű kutyáról lenne szó, aki eddig családi házban volt, akkor megérteném, de ez egy szoba cica már 5 éve.


Nagyon sok kompromisszumot kötöttem már azért, hogy ez a párkapcsolat egyáltalán még életben maradjon, nagyon sok hülyeségét elfogadtam, viszont úgy érzem, hogy innen nincsen tovább, nem szeretnék megválni a macskámtól senki kedvéért.


2021. jún. 14. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ezt az összeköltözősdit nem kéne erőltetni. Oké, hogy nehezebb háziállattal albérletet keresni, de nem lehetetlen, nekem is sikerült anno, és most mi is olyan albérletet adunk ki, ahol egy kisebb állatkertet tartanak a lakók. Szóval ennyi miatt biztosan nem passzolnám le a macskám.

Viszont a záró bekezdésed alapján úgy gondolom, hogy itt a macska-kérdés a legkisebb probléma nálatok.

2021. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Mi is találtunk albérletet olcsón, egy cicával és egy nyuszival. Eszembe nem jutna ilyen áldozatot hozni a másikért. 8 éve velem van a cicám, ha a páromnak nem tetszik hogy ő van, akkor ő megy amerre lát, nem a macska.
2021. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 FoxtrotLidérc ***** válasza:
92%
Isten őrizz! A cica nem egy sámli, hogy ide-oda pakolásszuk! Párod fogadja el, hogy "csomagban jössz". Plusz. Párok jönnek-mennek. Csak miatta ne válj meg a családod egy tagjától. :)))
2021. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem passzolnám le semmiképp se, Főleg ilyen gyenge indokra hivatkozva, mint hogy nehezebb az albikeresés. Na és? Attól még lesz albi, max később.
2021. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Kizárt, hogy lemondjak a háziállatomról. Hogy képzeli ezt, hogy te megválsz a cicádtól?
2021. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Én a páromat passzolnám le, mert aljadék.


Üzenem neki, ha lenne gyerek, akkor őt is passzoljátok, mert kölyökkel is nehéz albit találni ;)

2021. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

1. Eddig minden egyes állatos ismerősöm talált albit, ahova lehet kisállatot vinni. Pedig állatmentők is vannak közöttük, és gondolhatod, hogy ott nem egy darab cicát kellett elfogadtatni. Van, akinek egyszerűbb volt, van, akinek nehezebb, de csak akarni kellett. És nektek ráadásul nem is SOS, hogy most raknak ki titeket az előző albiból, és van két hetetek másik helyet találni. Ebben az esetben megérteném, ha azt mondaná, ideiglenesen(!!!) menjen a szülőkhöz/barátokhoz/stb., hogy mindenkinek fedél legyen a feje fölött, és ezt később lehet korrigálni.

2. Ha egy kapcsolat miatt úgy érzed, baromi sok dolgot nyeltél, és csak emiatt van életben, az kuka. De komolyan. Nyilván minden kapcsolatban vannak pontok, amikor az egyik szív a másik javára, de normális esetben 1. ez kölcsönös és nagyjából egálban van, 2. nem úgy élik meg a felek, hogy csak azért van meg a kapcsolat, mert ők állandóan nyelnek.

3. Egy kisállat nem egy koszos rongy, hogy csak úgy dobálják. Ráadásul kötődsz hozzá, és ő is hozzád. A pasi meg ezt el akarná tőled venni csak azért, mert ő nem akar macskázni. Mert valljuk be, amit mond, nem több puszta kifogásnál.

4. A cica a csomag része, ami veled jár. Nem tudom, ki volt előbb, ő vagy a macska, de a cica, akkor tudta, hogy veled jár, ha ő, akkor is volt 5 éve eldönteni, hogy akar-e így is...

2021. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

Egyetlen kompromisszumot tudok elképzelni ilyen esetben.

Ha valamiért a párom nem lelkesedne az állatokért és gond lenne neki az én kutyám/macskám,akkor arra hajlandó lennék,hogy a jövőben ne tartsak állatot,ha már a meglévő állataim nem lesznek.

Az viszont kizárt dolog,hogy bármelyiktől is megszabaduljak egy olyan ember kedvéért,aki később érkezett az életembe ,mint egy kutya vagy egy macska.

Egyébként nekem ez a fajta viselkedés eleve kizárná a kapcsolatot.

Nem vagyok egy véres szájú állat fanatikus,de aki ilyen okkal lepasszolna valamit, amiért felelősséget vállalt,azzal nincs sok közös bennünk.

2021. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

nem.


#8 "Ha valamiért a párom nem lelkesedne az állatokért "


Ilyen emberrel össze se jöttem volna.

2021. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Nincs háziállatom, de ha lenne, nyilván nem mondanék le róla a párom kedvéért. A párod nagyon jól tudta, gondolom már az elejétől kezdve, hogy van macskád. Ha ezt nem tudja elfogadni, eleve össze sem kellett volna jönnie veled.
2021. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!