Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lemondanál a háziállatodról a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondanál a háziállatodról a párod kérésére?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, ugyanis velem pont ez a szituáció állt elő, van egy macskám, akit 5 éve hoztam ki a menhelyről, és 5 éve nevelgetem, nagyon hozzám nőtt.


Viszont felmerült az összeköltözés gondolata a párommal, aki megkért arra, hogy passzoljam le a macskát a szüleimre, mert háziállattal nehezebb albérletet keresni.


Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy háziállattal nehezebb albérletet keresni, de nem fogom ezért a macskát rábízni a szüleimre, mivel nem szeretnék tőle megválni, persze ha valami nagyobb testű kutyáról lenne szó, aki eddig családi házban volt, akkor megérteném, de ez egy szoba cica már 5 éve.


Nagyon sok kompromisszumot kötöttem már azért, hogy ez a párkapcsolat egyáltalán még életben maradjon, nagyon sok hülyeségét elfogadtam, viszont úgy érzem, hogy innen nincsen tovább, nem szeretnék megválni a macskámtól senki kedvéért.


2021. jún. 14. 14:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Amikor befogadtam a kutyusomat (jó, ez a barátommal egyszerre történt, az utcán találtuk szegényt), akkor az egy életre szólt. Ennek egy életreszóló felelősségnek kell lennie és elvárni bárkitől, hogy csak úgy megszabaduljon a kedvencétől, az már ne haragudj, de felháborító. Egy gyereket talán ellöknél csak azért, mert a párod azt kérné? Ugye, hogy nem.


Igen, nehezebb állattal lakást találni, de közel sem lehetetlen. Másrészt elég aggasztó, hogy szerinted csak a megalkuvásaid miatt tart még a kapcsolat. Ez elég baljós, nem gondolod?

2021. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem, és itt nem az állat az egyetlen probléma, hanem ez a bekezdés: "Nagyon sok kompromisszumot kötöttem már azért, hogy ez a párkapcsolat egyáltalán még életben maradjon, nagyon sok hülyeségét elfogadtam". Miért? Attól félsz, hogy ha ő nem lenne neked, akkor egyedül maradnál? Szinte biztos, hogy idővel találnál valakit, akivel egy hullámhosszon pendültök.


Egyébként én kicsi korom óta nagyon szeretem az állatokat, állatbarát családban nőttem fel. Ha valaki azt kérné tőlem, hogy ne tartsak többet állatot, akkor a személyiségemnek egy részét dobatná ki velem.


Szerintem az állattartási szokások pontosan olyan alapvető egyezőségek/különbségek, mint a gyerekvállalásról alkotott elképzelés, belföldön vagy külföldön képzeljük-e el a jövőnket, stb.

2021. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk nem ez volt a fő probléma, csak már hab a tortán, amikor összeköltöztünk. Én beleegyeztem, hogy jöjjön a kutya és eleinte minden happy volt, azonban pár hónappal később minden nap arra értem haza, hogy rengeteg húgy folt volt a parkettán, valamint kaki is volt párszor. Azzal védekezett a párom, hogy ő már ilyen, nem tudja megnevelni, holott az ő kutyája volt és az ő feladata. De a kutya egyáltalán nem is tekintette falka vezérnek, mivel nem tudott vele erélyes lenni és tiszteletet kivívni. Sok más mellett ez is nagyon bosszantott és szakítottunk. Azért írom mindezt, mert a másik helyzetét is meg lehet érteni. Egy macskánál biztos ott lenne az állandó savanyú alomszag. Nem értem minek kell lakásba mindenkinek....
2021. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a kutya neveletlen, és nincs szobatisztaságra nevelve, nem hiszem, hogy előtte nem volt probléma, pont ott jött ki a gond. A macskaalmot meg naponta kell takarítani, mi is naponta takarítjuk, többször is.

Nekem van olyan ismerősöm, akinél nincs bent állat, de akkora a retek meg a bűz, hogy tiszta szégyen, nem függ össze a kettő. Nagyobb tisztaság van nálam 1 nyúllal és 1 cicával, mint máshol állat nélkül.

2021. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Van egy csomó kiadó albérlet, ahova lehet vinni állatot. Legalábbis Bp-en.


Én sem válnék meg semelyik állatomtól.

2021. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#13. Akkor aki szereti a lakásban az állatot, akkor keressen olyan partnert, aki szintén így van vele. Ha valaki nem szereti az állatokat, akkor keressen olyan párt, aki szintén nem kedveli őket, és meg van oldva a dolog. Olyan egyszerű!


"Nem értem minek kell lakásba mindenkinek...." Nem is kell értened, mert minden ember más, és a párkapcsolat arról szól, hogy olyannal jövünk össze, akivel alapdolgokban egyezünk. Nem arról, hogy találunk egy teljesen más típusút, és görcsösen meg akarjuk változtatni...

2021. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Állat ide vagy oda én már az utolsó bekezdés miatt is szakítanék, nemhogy még azt fontolgassam hogy lemondok az életem fontos részéről miatta... Sőt, eléggé ismerős a helyzet, mert én is azt éreztem az exemnél, hogy nyelem, nyelem a viselkedését, de neki mégsem felelek meg... kilátásba helyezte hogy ha nem teszem ezt és azt akkor szakít. Nem vártam meg, kidobtam én. Itt is része volt a háziállataimra fordított lényegesen kevesebb idő... én nem bántam meg!
2021. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kizárt! És nem is lennék együtt olyan emberrel, aki szerint belefér "lepasszolni" egy állatot. (Még haverként se szívesen bratyiznék ilyen mentalitású egyénnel.)

Meg őszintén szólva azt se értem, hogy egy "macskaellenes" mit akarna tőlem, ha van macskám.

Ha ilyen felmerülne akkor nem egymást keressük, kész.

2021. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Az állat nem egy eldobható játékszer, hanem egy kis élet, aminek vannak érzései, és érez kötődést. Lepasszolni kizárólag azért mert az egyszerűbb bizonyos helyzetekben, nem opció.

Amikor valaki állattartást fontolgat, akkor előtte kötelessége bekalkulálni olyasmit, hogy mi lesz, ha később költözni fog, vagy ha mondjuk megbetegszik az állat, és fizetni kell az állatorvos költségét, és ha úgy látja, hogy nem tudja megoldani az ilyen problémákat, akkor inkább hagyja az egészet.


A másik oldalról meg: összejönni egy olyan emberrel, akinek állata van, azt jelenti, hogy automatikusan elfogadod, hogy a társad egy ilyen felelősséget vállalt.

Aki ezt nem érzi át, és nem fogadja el... Hát azzal nem hiszem, hogy összeillenénk.

Nem is feltétlenül az állat miatt (bár nyilván miatta is) hanem azért, mert nem tudok azonosulni azzal az életfelfogással, amit képvisel.


"Passzold le a macskát, hogy legyen valaki más problémája". Az ilyen emberhez nekem ne legyen inkább semmi közöm.

2021. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Biztos h nem. Nincs az az ember.
2021. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!