Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok bízni a férjemben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok bízni a férjemben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igaziból azt nem tudom megítélni, hogy lenne-e olyan férfi, akiben jobban meg tudok bízni, vagy magamon kéne változtatni.


A problémám, hogy a férjemmel közösen elhatároztuk, hogy a nagyszülők közelében veszünk lakást, hogy esetleg be tudjanak segíteni a gyereknevelésbe. Viszont felmerült egy konfliktus a férjem és köztem és anyósom elég határozottan a férjem pártjára állt, és kb. azt éreztem, hogy megfulladok tőlük és nem jut érvényre a véleményem (ráadásul utólag kiderült, hogy nekem volt igazam).


Amúgy eredetileg én kértem anyósomat, hogy segítsen, de eddig nem ismertem ezt az erőszakos oldalât. Azóta nem tudok megbízni a férjemben, hogy még egyszer ilyen "kiszolgáltatott" helyzetbe kerüljek és ő összefogjon az anyjával (kb. három hónapja). Ezért azt érzem, hogy nem akarok gyereket szülni és otthonmaradni gyesen.


Esetleg abban benne lennék, hogy örökbefogadjunk egy akkora gyereket (4-6 éved), akivel nem kell otthonmaradni, de a férjem szerint ez gerinctelen húzás lenne a gyerekkel szemben, mert nem saját maga miatt, hanem a mi kényelmünkért fogadnánk örökbe. Ő azt mondta, hogy nyitott rá, hogy felezzük a gyest, de őszintém ahhoz sincs kedvem.


Főleg, hogy az ő tervei miatt kellett az elmúlt két évben is rosszabb poziban maradnom (ahol tudok alkalmazkodni az ő munkájához), valahogy betelt a pohár és nincs kedvem további kompromisszumokat hozni a kapcsolatunkért.


Volt valaki hasonló helyzetben? Ti mi alapján döntöttetek? Megbántâtok?



2021. jún. 29. 05:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Szia. Csak azért nem lettem hasonló helyzetben, mert ultimátumot adtam a férjemnek, vagy anyuci szoknya ja alatt el, vagy velem, döntsön. Engem választott. Másik településen vettünk házat, havi egy találkozó és jó a kapcsolat. Gyerekekre évi 4 napot ha vigyáz. Sokat költöttünk ismerős bébiszitterre életünkben, aki bevalt. De megmaradt a házasság, anyossal is okek vagyunk. Sógorom ék szinte nála élnek, mindent anyós diktál. Gyerek melyik suliba menjen, anyuka második után mikor menjen vissza dolgozni.. Szabadság, édes szabadság. Amúgy azért érzed úgy magad, mert ez egy kisebb A RULAS, amit férjed tett. Ezt nem tudja, hogy az, de az. Hisz ő már veled van szövetségben... Ezt így el is mondhatnad neki.
2021. jún. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Azt hozzá kell tennem, hogy a férjem remek ember, nincs függősége, családcentrikus, lehet rá számítani a fontos dolgokban, mindkettőnknek stabil munkahelye van aránylag jó fizetéssel (de egyikünk sem kell, hogy sokat túlórázzon), aktív sportos életet él, ami jó példa a gyerekeknek.


Ha nem lennék a képben, akkor nyugodtan rábíznám a férjemre és a családjára a gyerekeim felnevelését, viszont előre látom, hogy rengeteg jelentéktelen konfliktusunk lesz a férjemmel és anyósommal a gyereknevelés terén. Ez ki fog éleződni, és azt viszont nem fogom tudni elviselni, hogyha a férjemmel nem értünk egyet, akkor anyósom és a férjem ellenem egységfrontot alkossanak.


Szóval igaziból csak ettől félek, főleg, hogy a férjemnek három hónap alatt nem sikerült megértenie, hogy miért zavart a viselkedése.


Nyolc éve vagyunk együtt 31 évesen.

2021. jún. 29. 05:22
 3/26 A kérdező kommentje:
#1 Köszi! Én is az ultimátumon gondolkodom, de most vettünk csok-os ingatlant, nehéz lesz belőle kiszállni. Majdnem anyósékat költöztetni könnyebb lenne. (Hozzá kell tenni, hogy amùgy nagyon rendesek voltak, ők azért költöztek oda anyumék mellé, hogy mi is mindenkihez közel tudjunk lakni és a környéken lakást venni).
2021. jún. 29. 05:26
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érti, akkor az még nagyobb baj. Akkor máskor is megteheti, hogy átáll..
2021. jún. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gondolkodás egy csapda. Neked az is marad. Én nem szülnék többet a helyedben.
2021. jún. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Igaziból azt nem tudom megítélni, hogy lenne-e olyan férfi, akiben jobban meg tudok bízni, vagy magamon kéne változtatni."

Hát a férjed olyan dolgot csinált, ami miatt teljesen érthető az érzésed, a bizalomvesztésed. Gondolom jelentős dologban maradt alul a véleményed. Gondolom, nem objektív, logikus, átgondolt érvek zajlottak el, hogy kiderítsétek hogy a legjobb, hanem érzelmi döntés alapján veled szemben voltak. Kiszolgáltatott állapotban voltál, egyedül. Egy párkapcsolat attól lesz szép és jó, hogy másiknak oda adod a bizalmat, az életed egy részét, ő pedig azzal nem él vissza, hanem téged vesz figyelembe.


"de a férjem szerint ez gerinctelen húzás lenne a gyerekkel szemben, mert nem saját maga miatt, hanem a mi kényelmünkért fogadnánk örökbe."

A kényelem az egyik szempont amiért örökbe fogadnátok. De attól még a gyermek miatt tennétek, mert szeretnétek gyereket, és szeretnétek boldoggá tenni, családotok részévé tenni. Szerintem a kis árváknak nem esne rosszul, hogy két normálisabb felnőtt lehetőséget ad nekik a teljes életre.


"Ezért azt érzem, hogy nem akarok gyereket szülni és otthonmaradni gyesen."

Addig ne is, amíg nem tisztázzátok, és nem látsz hosszútávú, stabil változást a viselkedésében. Olyan ember mellett jó rögöt vetni, akiben tényleg tudsz bízni, az ilyen kihágások pedig számítanak. Mindig a saját érzelmi biztonságod a legfontosabb.


Az érzelmeidről tájékoztasd a párod. A kommunikáció a legfontosabb, hogy megértse te miket élsz át mellette. Lehet, ha tudná, változtatna. Az is lehet, hogy mondtad neki már, de nem jutott el az agyáig. Jó részletesen, higgadtan átmagolni azt, hogy mit érzel, ő mit érez, és hogy kellene a dolgoknak lenniük szerintetek.

2021. jún. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

"nagyszülők közelében veszünk lakást, hogy esetleg be tudjanak segíteni a gyereknevelésbe."


Egy gyereket simán bír 2 felnőtt. Az ikerszülés nem annyira gyakori.


A leendő kényelmed miatt feláldoztad a jővődet.

2021. jún. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most leírod mi a baj ?

Oda költöztetek egymás a nyakára sot ha jól értem anyosodekat is a közelbe hozattatok.


Vita volt ahol az anya a fiának adott igazat.


Hát mit vártál ?

2021. jún. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Igen, kb amit 7-es mond, az a szitu. Nekünk három gyerekünk van, de magunknak csináltuk őket és tudtuk, hogy néha nehéz lesz. Van ugyan mama kettő is, nincsenek is messze, de az egyiknél egyszer voltak pár napot, a másiknál pedig soha. Elmegyünk látogatni, jöhetnek ők is, amikor csak akarnak, aztán megy mindenki haza, oda, ahol az ágya van. Mi már nagy, felnőtt emberek vagyunk, nem kell nekünk segíteni, mindent tudunk, hogy hogyan kell csinálni😄
2021. jún. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon végletekben gondolkodsz! Az érthetetlen, hogy azért, mert anyósod mellé állt mi okod van benne nem bízni!? Az örökbefogadás ötlete emiatt meg nonszensz.

Nem kell a közelükbe költözni, a segítségük majd akkor kell úgyis, ha nagyobbacska a gyerek, és nem probléma, ha ott tölt egy hétvégét, az nagyon felszabadító tud lenni. Ehhez viszont lehet akár 50km is a távolság. Az, hogy minden nap átjöjjön, rendezkedjen, beleszóljon mindenbe az nem segítség, hanem örök feszültségforrás.

2021. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!