Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet ezt kezelni? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezt kezelni? Ti hogy reagálnátok ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben munka és magánéleti gondok miatt kevésbé tudtam odafigyelni magamra, ráadásul stresszevő is vagyok. A korábbi szép vékony alakomnak búcsút inthettem, habár nőies maradtam, de összességében mostanáig felszedtem vagy 15 kg-ot. A járvány alatti időszak még keményebb volt. 3 hónapja jutottam el odáig, hogy végre magamra is időt tudtam szentelni, elkezdtem tudatosabban étkezni és sportolni. Leadtam 2 kg-ot, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Az elkezdett diétát nem folytathattam, és mivel előtte nem edzettem rendszeresen, az első trimeszter alatt nem mertem sportolni. Amit leadtam, visszahíztam, plusz még 1-2 kg-ot. Való igaz, hogy nem vagyok nádszál, viszont szerintem alapvetően nőies alakom van, igaz van kis pocakom is, ami teljes mértékben nem a babának köszönhető, L-es ruhákat hordok.

Elkezdtem kapni az olyan megjegyzéseket, miszerint “milyen nagy már a hasad ahhoz képest, hogy 13 hetes vagy”, “jajj néztem is, hogy most csak elhíztál vagy terhes vagy”. A párom eddig hajtogatta, hogy mennyire csinos vagyok, sokkal jobban tetszem így neki, mint évekkel ezelőtt, de a napokban ő is mondta, hogy kövér vagyok.

Borzasztó rosszul esik, nyilván nem ez az az időszak, mikor elkezdem magam sanyargatni, de nem eszek össze-vissza, igyekszem odafigyelni, most már a kismamatornát is be fogom iktatni. Egyszerűen viszont nem értem, hogy tehetnek ilyen jellegű megjegyzéseket az emberek egymásra. Én soha senkinek nem kritizáltam a külsejét, habár nyilván nekem is feltűnt, hogy XY hízott, de maximum akkor nyilatkoztam, ha valaki csinosodott, vagy ha valaki kérdezte a véleményem, de akkor is próbáltam úgy őszinte lenni, hogy közben nem vagyok bántó.

Nem tudom, hogy kellene reagálnom, mindig lefagyok és hagyom, hogy mások földbe döngöljenek. Akkor is, ha a megjegyzést tevő illető másfélszer nagyobb darab nálam, és még csak nem is terhes.



2021. júl. 10. 14:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
24%
Hát plusz 15 kiló az rengeteg. Önámítás, hogy nőies maradtál. Pláne ha már a férjed is megjegyzést tesz. Érdemesebb lenne elismerni, hogy kövér vagy. A diétát lehet fialtatni, hacsak nem papirzsebkendőn éltél.
2021. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
48%

Jaj szegény, úgy sajnálom, hogy ilyen goromba emberek vesznek körül.

Undorító ez tőlük.

Nagyon nem tudsz az ilyen parasztokkal mit kezdeni, csak szólsz amikor elkezdik, hogy légyszives ezt hagyd abba.

-Hű te mekkora a hasad.. ez most a terhességtől vagy a sok hízástól van? 😝😝😝

- Légyszíves hagyjuk a témát. Vagy: Nagyon kedves vagy, témát válthatunk?

Én van, hogy teljesen ignorálom az ilyen bunkózást, mintha meg se hallanám. Nem nézek rá az illetőre és nem szólok hozzá.

2021. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
27%

+15 kg rhadt sok, és terhesség alatt lehet mozogni, plusz hajrá, terhességi diabétes, de ezt gondolom az orvosod nem mondta.

3 kg a gyerek, 1-2 kg a magzatvíz, és még egy kevés, olyan 8 kg a reális.

2021. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
18%
És nyugi, NEM vagy nőies, csak a párod nem mondja a szemedbe.
2021. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Ti amúgy tudtok olvasni? Vagy a gyakori a funkcionális analfabéták gyűjtőhelye?

Habár a kérdésem nem erre vonatkozott, de különösen viccesnek találom, hogy senki nem tudja honnan indultam vagy hogyan híztam, de mindenkinek határozott véleménye van arról, hogy esetleg nőiesen husis maradtam vagy szétfolyó disznó vagyok.

Amúgy a lehetséges egészségügyi szövődményekről nem kérek tájékoztatást, biztosíthatok mindenkit, hogy a jelenlévők 98%-ánál többet tudok róla. De ha nagyon érdekel, minden laborparaméterem rendben van a vérzsíroktól elkezdve a cukorig.

2021. júl. 10. 15:18
 6/37 anonim ***** válasza:
95%
Először is mindenki olyan, amilyen. Próbálj nem lefagyni, és szóban is ilyen ügyesen visszavágni, mint itt írásban. Gyűjts egy kis önbizalmat, ha te csinosnak érzed magad, azt kifelé is sugározd.
2021. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
31%

Tudok olvasni. Felszedtél 15 kilót. Nyilván az alap testsulyodhoz kepest szedted fel, nem anorexiás voltál, mert akkor említetted volna. Minél előbb elfogadod a tényeket, annál előbb tudsz javítani a helyzeteden. Nincs olyan, hogy nőiesen husis, olyan van, hogy normál testalkat, vékony vahy elhízott.

Az emberek 99,9%-nak határozott véleménye van másokról és ezt van aki ki is mondja. A te környezetedre ezek szerint ez a jellemző.

A megoldási lehetosegek:

1, Egyik füleden be, másikon ki.

2, Meghallgatod és mérlegeled, hiszen esélyes, hogy ha többen mondják ugyanazt, igazuk van.

3, Teszel valamit azért, hogy ne mondjanak olyat rad, ami nem tetszik, itt pl vagy kerülöd az embereket, vagy neki állsz fogyókúrázni.

2021. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
35%

Ha a férjed nem egy űberparaszt, akkor bizony az az L es méret ami lettél sanszos h nem annyira nőies mint amit te képzelsz.

Aki bunkón szól be, annak meg úgy szólsz vissza.

Ha olyan nőiesnek gondolnád magad, nem bántanának ezek a megjegyzések. Ezen gondolkodj el

2021. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
16%
Minimum 15 kilót felzabáltál magadra. Ha lepontozol, ha nem, ez elég sok ahhoz, hogy meglátszódjon. A férjed pedig mindig is csak hazudta, hogy így is csinos vagy. Épp elég volt neki egy elhízott asszony is, semmi szüksége nem volt rá, hogy emellé még hisztérika is legyél.
2021. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
73%
Azon gondolkozz el, miért bánt ez Téged? Talán mert Te magad sem fogadod el saját magadat?! Akkor a környezetedtől miért várod el? Terhes vagy! Ha van rajtad egy kis plusz, hát van. Nem a ma problémája ezt megoldani. Az a lényeg, hogy belül mit érzel. Azt kapjuk a környetetünktől, ami bennünk van. Mikor kérdezték, hogy meghíztál vagy terhes vagy?- mit válaszoltál, azonkívül, hogy megsértődtél? Én boldogan újságoltam volna el, hogy igen, terhes vagyok.
2021. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!