Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket zavarna ha alkoholt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna ha alkoholt fogyasztana a párotok?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt a barátommal, én 25 éves vagyok, ő 37. A kapcsolatunk elején ő nagyon sokat volt ittas. Egyébként nem volt vele semmi gond, csak egyszerűen zavart. Neki közben lett egy vállalkozása és azóta egy csepp alkoholt nem fogyaszt - ennek lassan 3 éve már. Viszont amennyire elleneztem, annak ellenére kicsit rászoktam… Semmi oka nincs, tényleg rendezett körülmények között élünk, meg van mindenünk, nagyon jó anyagi körülményeket biztosít a párom, viszont valahogy ezt egy kényszernek érzem magamon már.. Nem vagyok alkoholista, de valamilyen formában minden nap iszok valami alkoholt, persze nem részegedem le. A párom rettentően haragszik érte. Lassan úgy érzem, hogy tényleg lekellene tennem. Tudom, hogy van annyi akaraterő bennem, hogy abba tudjam hagyni, de valahogy túlzásnak érzem a reakcióit, mert ha például pénzt kérek tőle, akkor folyton azt mondja, hogy ne alkoholra költsem…pedig azért olyan szinten nem vagyok benne, általában napi 2-3 pohár pezsgőt szoktam inni és ennyi. Most egyetemre járok és azt mondta, hogy ne dolgozzak csak tanuljak. Szerintetek jogos?
2021. júl. 11. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Engem zavarna a napi 2-3 pohár. Főleg, hogy esténként szeretek bújni, ölelkezni, és az alkohol szagát sem szeretem, illetve potenciaromboló is. Hétvégente mondjuk szeretem én is elengedni magam, de a mindennapi ivás zavarna, igen.
2021. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, zavarna.
2021. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

"valahogy ezt egy kényszernek érzem magamon már.. Nem vagyok alkoholista, de valamilyen formában minden nap iszok valami alkoholt"

Ezt gondold át még egyszer...

2021. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
3 pohár pezsgő az kb. egy üveg. Ok, nincs annyi, de az üveg aljában egy pohárnyit nem hagyunk meg mert kimegy az ereje, tehát megittunk egy üveggel. Azért naponta ennyi az sok.
2021. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Mivel minden nap iszod, hiába nem részegedsz le, ez már alkoholizmus. Te magad is írod, hogy kényszert érzel rá. Függő lettél, addig tedd le amíg nem durvul el a helyzet.
2021. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd abba minél előbb a napi 3 pohár pezsgőt is, ha jót akarsz magadnak. Amúgy sem egészséges mindennap, és egyébként ha nem tudsz anélkül meglenni egy nap, hogy ezt a 3 pohárkát megidd, már az is alkoholizmusnak számít.
2021. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha csak alkalmanként iszik mértékkel, az nem zavarna. A napi 2-3 pohár már igen. Akkor is, ha nem lesz részeg tőle. Szóval szerintem jogos, tényleg le kéne tenned vagy minimum jelentősen csökkenteni. Pl. hétköznap ne igyál egyáltalán.
2021. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Engem az zavarna, ha nem fogyasztana soha.
2021. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Van egy rossz hírem, ez már sajnos alkoholizmus. Ideje szakszerű segítséget kérni.
2021. júl. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Becsüld a pasid, biztosan nagyon szerethet. 37 évesen egy 25 éves fiatal lánnyal nem kis kihívás élni. Tanulj tőle, csak jót akar.
2021. júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!