Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kéne tennem, hogy megoldód...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem, hogy megoldódjon a helyzet és ne szakítás legyen a vége?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokhoz szól a kérdésem, akik gyerekes, elvált férfival/nővel vannak-voltak együtt és bekavar az ex férj/feleség. Fél éve vagyunk együtt a párommal, kezdene komolyodni a dolog, legalábbis mind a ketten ezt szeretnénk, kivéve az ő volt feleségét. A gyerekeinket, akik mind a hárman fiúk és nagyjából egy korúak egy hónapja ismertettük össze egymással, jól kijönnek eddig, voltunk közösen kirándulni is. Az övéi a volt feleségnél élnek, de sokat elhozza és nagyon szereti őket. Kedvelem a gyerekeit, ő is az enyémet de nyilván nem akarok az anyjuk lenni az anyuk helyett. Párom ex-felesége úgy tűnik nem nézi jó szemmel hogy kijövök a srácokkal. Párszor már jelenetet rendezett a házuk előtt, amikor én és a gyerekem is ott ültünk a kocsiban a párommal, vittük haza az ő gyerekeit. Olyanokkal fenyegetőzik hogy nem fogja engedni a gyerekeket hogy ilyen sűrűn az apjukkal legyenek, főleg ha mi is ott vagyunk. Legutóbb szabotált egy közös programot. Látom a páromon, hogy nagyon szenved ettől, nem akarja hogy a gyerekek rovására menjen de engem sem akar elveszíteni. Volt hogy olyan dolgokat hallottam vissza a gyerekeitől amit az anyjuk adott a szájukba hogy megutáljanak. Párom azt ígérte hogy rendezi valahogy a helyzetet, de a volt feleség teljesen elzárkózik ettől csak hisztizik vagy kiabál, vagy pedig nem is hajlandó beszélni vele, rávágja a telefont stb. Nagyon szeretem őt, vele képzelném el az életem, nem akarom hogy emiatt a nő miatt boruljon minden. Már arra is gondoltam, hogy megpróbálok beszélni vele én de a párom ezt nem akarja. Akivel hasonló történt, mi a jó megoldás? Nem akarok szakítani.

2021. júl. 13. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Én tapasztalatlan vagyok ebben, szóval úgy mérlegeld a válaszom. Én kedvességgel próbálnám megoldani. Próbáltál már leülni az exfeleségével kettesben? Mondjuk elhívod egy kávéra és felnőtt módjára megbeszélni? Nagyon megértőnek és empatikusnak kell lenned, próbálj az ő fejével gondolkozni. Ha nem hajlandó erre sem, akkor levelet írnék neki. Hátha.. A lényeg, hogy ne szapuld.
2021. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

100%-ban nem értek egyet 1-essel, ez nagyon nem aktuális.

Mi lenne, ha kijjebb helyezkednél ebből? Igen, lehetsz neki vörös posztó, semmi szükség, hogy a kocsiban ülve az arcába vágd, hogy ott vagy(tok). Sőt legyenek nélküled is programjaik. Ez egy lassú folyamat, nem érdemes ajtóstúl menni a házba.

2021. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyen tapasztalatom sajnos. Ebben senki más nem tud jó döntést hozni, csak a párod. Lehetsz te bármilyen kedves-aranyos-figyelmes-cuki, ha az ex eldöntötte, hogy utál téged, és a gyerekeket is befolyásolni akarja, akkor úgyis azt teszi. Én is kedves voltam, mindent megtettem, de nem volt hatása. A párom ült le vele végül beszélgetni, hogy hagyja abba ezt a viselkedést, mindenkinek árt ezzel, de még akkor se nagyon hallgatott rá. Ma ott tartunk, hogy csak a legszükségesebb esetben kommunikál vele a párom is, a gyerekek pedig már nem hallgatnak rá velünk kapcsolatban, jól érzik magukat nálunk, már nem tudja őket befolyásolni ellenünk.
2021. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első hónapokban, amíg a gyerekek nem ismertek engem semmi baj nem volt. Miután a gyerekeinek be lettem mutatva kezdett bunkó lenni a párommal, most pedig, hogy a srácok is ismerik egymást katasztrófa a helyzet. Nyugodt ember vagyok és kedves, vele is az próbálok lenni. Egyébként 2-es hozzászóló: nem vagyunk összenőve, nélkülem is szoktak programozni, de mivel együtt képzeljük el a jövőt elkerülhetetlen az, hogy időnként együtt is legyünk.

3-as: köszi, ígérte hogy fog majd beszélni a volt feleségével, de eddig még nem csinált semmit. Elég halogatós típus.

2021. júl. 13. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Végignéztem az elmúlt fél évben, ahogyan a kolléganőm rámegy egy ilyen kapcsolatra. Minden energiáját felemésztette, hogy elfogadtassa magát a nővel és legalább azt elérje a párjánál, hogy próbálja jobb belátásra bírni az exnejét. A vége az lett, hogy a férfi közölte, nagyon szereti, de nem tud mit tenni, a gyerekei a legfontosabbak és ha miatta nem láthatja őket, akkor inkább szakítsanak.
2021. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!