Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vegán lányok, ezen mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegán lányok, ezen mennyire akadnátok ki? Ismerkedéskor bekamuztam hogy vegán vagyok csak h imponáljak. De már kezd elegem lenni a húsmentes kajáktól és lassan el kéne mondanom neki az igazat?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam hogy ráadásul a húst hússal eszem és a zöldségek nagy részét nem is szerettem régen. Most se vagyok érte oda.

Mióta randizgatunk, többször voltunk ilyen éttermekben, ideig-óráig oké, de most kezd komolyra fordulni a dolog. Egyre rosszabb lesz, egy hazugság spirálba kerültem így.


És jövő utáni héten elutazunk 5 napra és meg fogok őrülni ha ott is el kell játszanom hogy nem eszek húst. Már az összeköltözés is szóba jött, és teljesen kiakadtam h mostmár örökre vegán maradok, és titokban kell húst ennem.


2021. aug. 6. 22:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%
És ha növényi étrenden maradsz? :0 omg, talán egészségesebb leszel, nane!?
2021. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
37%

10


Oké..akkor nem lehet tenni egyszerre az állatokért és az emberekért is? Mert nekem sikerül.

2021. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%
Én szakítanék. Nem azért mert nem vagy vegán, hanem a hazugság miatt. Elég szánalmasnak tartom ha valaki megjátssza/másnak adja ki magát csak hogy bevágódjon.
2021. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
Már egyszer vergődtél itt ezen, akkor megmondtuk, hogy mielőbb mondd el a dolgot.
2021. aug. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tényleg nem volt a legokosabb dolog bekamuzni, de követ el hibákat az ember.


Egyébként a válaszok hatására kicsit puhatolóztam nála, és arra jutottam, hogy biztos szakítana velem ha kiderülne a dolog, áttérni viszont még nem késő, úgyhogy úgy döntöttem tényleg áttérek a növényi étrendre. Nem lesz mondjuk egyszerű de csináltam már nagyobb hülyeségeket barátnő miatt.


Azt nem tudom ez mennyire észrevehető vagy hogy ő rájött-e. De ha vele voltam aznap biztos nem ettem húst, meg általában kevesebb húst ettem mostanában, mivel az ismerőseimnek is azt mondtam h vegán lettem (elég hamar lebukáshoz vezetett volna egyébként).. szóval ritkán ettem, de mondjuk akkor sokat, mert 2-3 nap után borzasztóan hiányzott. Mint írtam, régebben mindennap ettem..


Tudni kell azért, hogy eddig se állt tőlem messze a vegán életvitel. Környezetvédő és több szervezetnél is aktivista voltam évekig, bár mostmár ami csak egy picit is kapcsolatos a politikával amennyire tudom messzire elkerülöm. De tisztában vagyok az állattenyésztés minden hátrányával. A ruhák, használati cikkeknél is nézem hogy mi az ami vegán. Meg persze az egyéb, környezetvédelem, fenntarthatóság, stb-re is odafigyelek.


Persze ebben sokat változtam a barátnőm óta, azóta 2 termék közül biztosan azt veszem meg, ami vegán... De persze nem tartok még ott, hogy 100%-ban minden vegán legyen, amihez hozzáérek. Eddig sose gondoltam rá hogy ezt elérhetném, ő viszont tényleg ilyen. Illetve elég nagy ellentmondás nálam az is, hogy ténylegesen szeretem a húst, mint ételt. Talán ez tartott vissza eddig hogy az étrendem növényi alapú legyen..


Persze tisztában vagyok ezekkel az étrendekkel, sokat olvastam róla, több ismerősöm is van aki ért hozzá.. szóval azért nyilván nem adok elő olyan dolgot magamról amiről fogalmam sincs :)


Most úgy döntöttem megpróbálom 1-2 hónapra a növényi alapú étrendet. Ha nagyon nem jön be, végülis még mindig visszatérhetek a húsevéshez bármikor..

2021. aug. 9. 18:23
 16/25 A kérdező kommentje:
#14: mikor vergődtem itt ezen? Az nem én voltam. De nem találom az említett kérdést se
2021. aug. 9. 18:23
 17/25 anonim ***** válasza:
39%

Hát ha minden nap ettél húst régebben,te ne mfogsz leszokni a húsról ecsém,még ha topmodell is a csaj az tuti..

Amúgy minek minden nap húst zabálni,sose értettem..

Azért jó lenne abba belegondolni hogy azért mindig az életét

adja egy állat.Nem prédikálni akarok,mert én is eszem húst,de max heti egyszer,és akkor is baromfit.

2021. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
mert a baromfi nem állat? miért számít kevésbé az ő szenvedése, mint egy disznónak pl?
2021. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

miért ne szokhatnék le? már most is sokkal kevesebbet eszek, mint azelőtt.


egyébként nem vagyok az a fajta szentimentális állatvédő, én sokkal nagyobb volumenekben gondolkodom. persze már egyetlen állat szenvedése is borzasztó, főleg ha a két szemeddel látod, ugyanakkor el kell ismerni, hogy mindig is lesznek olyan emberlakta területek, ahol füvön és gazon kívül nem terem meg semmi (hacsak nem állsz neki műtrágyával, csatornaépítéssel, génmódosítással tönkretenni a környezetet, csak hogy bevethesd kukoricával meg szójával). az ilyen területeken állatok húsa nyújt táplálékot és ez szerintem rendben is van. hiszen bizonyos terület csak bizonyos számú állatot (bölényt, jakot, tehenet, bármit) tud ellátni elegendő étellel, ez pedig bizonyos számú embert - nincs tömegtermelés, hiszen a túltenyésztés egész egyszerűen kihaláshoz vezetne. érdekes megfigyelni, hogy egyébként ezeknél a nálunk kissé természetközelibb (de egyébként már TV-t néző, internetező, benzinmotort pöfögtető) népeknél az állattenyésztés, vadászat is teljesen más módon folyik, mint nálunk. ők tisztelik az állatot és igyekeznek úgy leölni hogy az a lehető legkevesebb szenvedéssel járjon. a vadászatnak konkrét rituáléja van, nem az hogy kimegyünk egy dzsippel lepuffantani szerencsétlen állatot, majd felposztolni a facebookra.


ugyanakkor azt is gondolom, hogy mi "nyugati" emberek sokkal inkább megengedhetjük magunknak a zöldség alapú étrendet. és a népsűrűségünk indokolná is azt. ennek ellenére itt nálunk (illetve Amerikában) a legdurvább az a pazarlás, ami húsipar területén folyik. borzasztó dolog egy szenvedő állatot látni, még borzasztóbb viszont látni azt a milliárd tonna romlott húst amit nap mint nap kidobunk. valóban, nem elég hogy szenvednek az állatok, de még értelmetlenül is. én valójában az értelmetlen, és nagyipari, kapitalista szemléletű húsipar ellenzője vagyok. ugyanakkor magát a húst szeretem. nehezen összeegyeztethető dolog.. de talán 1-2 hónap múlva nem fog hiányozni már a hús és akkor megoldódik ez a probléma

2021. aug. 10. 18:26
 20/25 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásodat beszívecskézném, ha Fb-on lennénk.:)


Már akkor is sokkal szebb lenne ez a világ, ha mindenki max. heti 1-2 alkalommal enne húst.

2021. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!