Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális, hogy valaki ennyire feladja önmagát, csak azért, mert szerelmes? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Egy barátnőmről van szó. Elég hosszú a sztori, úgyhogy megpróbálom röviden összefoglalni a lényeget. Szóval, nagyon jó barátnők voltunk, mindent megbeszéltünk. Aztán összeismerkedett egy sráccal, és járni kezdtek. Viszonylag rövid idő után kiderült, hogy a srác egy megbízhatatlan, önző alak. Az idő múlásával volt "minden" a terítéken: hazugságok, átverések, megalázások, megcsalás. Eléggé viharos volt a kapcsolatuk. Barátnőm milliószor hívott fel sírva, hogy hár a párja éppen ezt és azt csinálta, meg nem tud benne bízni, meg szemét meg egy mocsok stb. Én, mint jó barátnője, természetesen mindig végighallgattam, hiszen egy jó barátnőnek ez a dolga. Sosem szóltam bele a dolgaiba, bár egy-egy alkalommal, amikor már sírógörcsöt kapva kérdezte, hogy mit csináljon, akkor megmondtam neki, hogy ki kell vágni a francba! Hát, nem tette meg! Tudta, hogy ez a helyes megoldás, és mégsem. Mindig azzal takarózott, hogy ő élete nagy szerelme, és neki "bármit" elnézne, a "szerelem nevében". Most, többrendbeli szakítás és békülés után együtt vannak megint. Mi már jó ideje nem találkoztunk. Ő nem keresett engem, én viszont azóta küldtem neki két e-mail-t, hogy mi újság van, meg hogy összefuthatnánk. Egyikre se válaszolt, pedig 100%, hogy olvasta a leveleket.

A kérdésem az, hogy hogy lehet valaki ennyire naiv, ennyire szemellenzős, hogy semmi más ne számítson neki, mint a pasija, aki ráadásul nem is egy kedves, megbízható ember? Hogy le se tojja a barátnője fejét? Persze tudom, ha majd megint gáz lesz, úgyis megkeres. Félreértés ne essék, nem haragszom rá, inkább sajnálom, hogy miként képes egy olyan emberbe full szerelmes lenni, akiről elég hamar le lehetett venni, hogy az érzései nem komolyak a barátnőm irányában. Az is eszembe jutott, hogy lehetséges, hogy esetleg a fiú befolyásolja őt abban, hogy ne találkozzon velem. Mivel mindent megbeszél(t)ünk egymással, így esetleg attól fél, hogy idővel hatnék rá, hogy szakítson vele. Pedig én sosem uszítottam ellene, és azt, hogy szakítson vele, azt is már csak akkor "engedtem meg magamnak", amikor láttam, mennyire kiborult, mennyire sír. Mégis, ilyen helyzetben mit mondhattam volna? Talán azt, hogy "ne aggódj, majd csak megváltozik?" A későbbiekben aztán, amikor láttam, hogy halmozza a hülyeségeket, és megalázkodik, mert folyton megbocsát,amikor csak ad és ad és ad, és cserébe szinte "semmit" se kap, már csak azt mondtam: "figyelj, ahogy neked jó". Én nem szeretek más dolgába beleszólni, meg láttam, úgyse hallgatna rám, minek tépjem a számat?

Tény és való, hogy én is sok hülyeséget csináltam régebben, de én tanultam a saját hibáimból, és sosem hagynám, hogy így megalázzanak.

Mit gondoltok, mi lesz ennek a sztorinak a vége? Mert szerintem egyszer majd "megjelenik" ismét; vagy, ha megint rossz lesz neki, vagy ha lehull a szeméről a hályog. A másik pedig, hogy azt gondolom, hogy ha valaki így kezd, hogy hazudozik, átvág, megcsal stb., azzal ideig-óráig el lehet lenni, de sosem lesz megbízható, és a barátnőm sosem lesz vele boldog. Jól gondolom?

Egyébiránt nem vagyunk már gyerekek sem; én 29, ő 27 éves.

Ja, és barátnőm nem buta, csak szerintem kapcsolatfüggő. :-(


(Bocs, nem lett valami rövid, bár tény, hogy sokszor ilyen hosszan tudtam volna mesélni. Próbáltam a lényegre hagyatkozni.)

Várom a véleményeiteket.


2010. aug. 29. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem olvastam végig, csak átfutottam.


Nem. Az ilyen kapcsolatok vége után jön az, hogy az a fél, amelyik teljesen a kapcsolatának élt, hirtelen egy hatalmas ürességet talál az életében és ezt csak sírással meg depresszióval tudja pótolni. Lelkileg mindig készen kell álni egy kapcsolat végére és nem szabad feladni önmagunkat, a hobbijainkat, a barátainkat azért, hogy minden időt a párunkkal tölthessünk.

2010. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jól látod a helyzetet, az én barátnőmet is befolyásolja a barátja, teljesen "tiltja" tőlem.

tehetetlen vagyok, hiába tépem a pofám, már elnézést a kifejezésért.

szerintem hívd fel és mondd meg neki, hogy beszélni akarsz vele és mondd meg mit gondolsz erről.

2010. aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
semmiképp nem jó. És fogalmam nincs, hogy tudja ezt egy pasi elérni a nőnél (általában hangos ez a fórum azoktól a pasiktól, akik már többször próbálkoztak, és mégis egyedül vannak, mert igy úgy amúgy)
2010. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

00:15-re: Hát az nem jó, sajna. Most még nagy a rózsaszín köd. Emlékszem, épp egy szakítás idején, amikor beszélgettünk, akkor óvatosan mondtam, hogy "te, én már láttam korábban is, hogy a fickóval valami nem stimmel, de nem akartam beleszólni". (Mármint nem akartam szakításra buzdítani. Mert azért milliószor mondtam neki, hogy ezt és ezt eltűrni már túlzás, miért hagyja, hogy ezt csinálja?) Mire ő (sírva): "De, miért? Meg kellett volna tenned". Majd x idővel később ismét jött a szemellenző, mi egészen odáig fajult, hogy kijelentette, hogy ők tökéletesen boldogok, és nem fognak senkire se hallgatni. Boldogok???? Miről beszél? Ez maximum álboldogság! A pasinak maximálisan kényelmes, hogy a lány megbocsát neki, bármit csinál, és szépen körbenyalja a fenekét - már elnézést a kifejezésért. Emellett ő szerintem ugyanúgy félre jár - vagy ha nem most, majd fog a jövőben.

A másik, amit nem értek az az, hogy korábban még sokat beszéltünk, meg találkoztunk, amikor a pasi már megvolt. Hirtelen, "egyik pillanatról a másikra" nem keresett. Ha tényleg a srác befolyásolja esetleg, korábban miért nem tette meg?

2010. aug. 29. 00:26
 5/17 anonim válasza:
Szia ez sajnos nagyon szomorú! én is ismerem a helyzetet vagyis nekem egy kicsit másabb mert rám a srác családja akart jönni és a barátnőm nem tett semmit az ellen h ne legyen semmi bajom és azóta nekünk is megromlott a barátságunk. Azt nem mondhatom sajnos h majd észhez tér ugyanis nem hiszem mert szegény vak és ezért nem lehet hibáztatni. Én is csak reménykedek h egyszer majd hátha meg világosul bár kétlem . pedig nagyon jóba voltunk. Nagyon rossz az ilyen :S elhiszem de próbál beszélni még vele hátha mégis hat :) szia
2010. aug. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő: Na, jó, de mit mondhatnék neki? Mert hogy a pasit nem fogom neki szidni, az fix.

Amúgy előbb-utóbb szerintem észhez tér majd, csak akkor már számtalan lelki sebet szerez.

Amúgy ti is úgy látjátok, hogy erre az esetre is igaz a mondás: kutyából nem lesz szalonna? Mármint ami a pasit illeti. Aki gerinctelenkedik egy kapcsolat elején, azzal kapcsolatban senki nem fog engem meggyőzni, hogy egy csapásra tündérvirágszál lesz. Mert véleményem szerint ugyanolyan szar alak marad, mint volt.


Köszönöm a válaszokat, és várom a többiek véleményét is!

2010. aug. 29. 00:54
 7/17 anonim ***** válasza:

Végigolvastam és igzad van abban, hogy a barátnőd kapcsolatfüggő, valószínűleg fél az egyedülléttől. Ne sms-t írj, hanem hívd fel, hogy beszélgessetek, valószínűleg nagyon ráfér, mert senkivel sem beszél azóta mióta veled nem. Ez amúgy egy komoly pszichológiai probléma, hogy a barátnőd ennyire feladja magát, de valószínűleg a pasi is problémás és ő meg ezt erősíti. A kapcsolatfüggőség egyébként pont olyan, mint a drogfüggőség, komolyságában és kimenetelében is lehet olyan sajnos, mivel jele esetben a barátnőd a pasit az élettel azonosítja, minden gondolata ekkörül forog és ha valaki esetleg rávilágít, hogy ez így nem jó, akkor bezárkózik, mert arról, hogy "leszokjon" hallani sem akar, mert neki ez így jó...

Igazából pont ezért nem keres téged valószínűleg, egyrészt, mert neked az a véleményed, hogy ott kéne hagynia a pasit, másrészt meg mert így te kiestél ebből a gondolatkörből, mivel nem kapcsolódsz semmiképpen a pasihoz...

Eleinte azért találkozott veled, mert ez eleinte még nem ennyire erős, aztán egyre jobban belesüllyed, hiszen csak szenved tőle, de meg van győződve hogy ez jó, vagy, hogy majd jó lesz és ezért küzd.

Egyébként valószínűleg a srác is szenved tőle, hogy a barátnője ilyen, ha neki egyébként normális emberi kapcsolatai vannak, mert a barátnődnek semmi egyéb elfoglaltsága nincs, teljesen rátelepedik, így nem csoda, hogy egy idő után kifelé kacsintgat, már csak a szabadság érzéséért is, ha belegondolsz ez egy teljesen logikus reakció.

Lényeg, hogyha esetleg sikerül beszélned a barátnőddel, akkor próbálj meg valami másról beszélni, nem a pasijáról. Ez nagyon nehéz lesz, de a kapcsolatuk nem a te dolgod, viszont talán kicsit rádöbben, hogy van a pasin kívül is élet.

2010. aug. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Szia hát szerintem Próbálj meg leülni vele és felidézni a régi szép időket mikor még nem volt ez az ügy hogy mennyire elvoltatok és hogy mennyire hiányzik neked ez. nálam bejött csak aztán jött egy balhé a fiú családjával de lehet nálad sikerül. mert végül is nem kéred h hagyja ott :)
2010. aug. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

00:55-re: köszi a választ. Hát, lvalamikor majd biztos felkeresem. Csak nem tudom, mennyivel lennék előbbre egy telefonhívással mint egy e-maillel. (Azt írtam, nem sms-t.)Ha esetleg a pasi hat rá, lehet, hogy majd mond valamit telefonba, hogy még nem tudja, hogy ér rá, meg majd keres, aztán lehet, hogy semmi sem lesz belőle.

Amúgy, nem, a pasi sem az a rendes kategória. Normális kapcsolatai nemigen voltak, ami igazán jó lett volna és kiegyensúlyozott. Mondom, szerintem neki ez a szitu kényelmes. Barátnőm se lát, se hall, ő meg bármit megtehet vele.

Ja, és természetesen eszem ágában sincs a pasijáról beszélgetni vele magamtól. Úgyis ő hozz majd szóba. :-)

És igen, jól látod ezt a "a pasit az élettel azonosítja"-dolgot. Van ebből megoldás? Idő kell csak hozzá vagy még több pofára esés vagy semmi sem segít? :-(

2010. aug. 29. 01:06
 10/17 A kérdező kommentje:
00:55-re még egyszer: ne hari, félreértettelek. A pasival párkapcsolatilag van gond - meg azé' szerintem emberileg is -, de igen, neki vannak barátai, meg el is járkál velük. Barátnőmnek is vannak más barátai; nem tudom, velük mennyit találkozik.
2010. aug. 29. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!