Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális, hogy valaki ennyire feladja önmagát, csak azért, mert szerelmes? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Egy barátnőmről van szó. Elég hosszú a sztori, úgyhogy megpróbálom röviden összefoglalni a lényeget. Szóval, nagyon jó barátnők voltunk, mindent megbeszéltünk. Aztán összeismerkedett egy sráccal, és járni kezdtek. Viszonylag rövid idő után kiderült, hogy a srác egy megbízhatatlan, önző alak. Az idő múlásával volt "minden" a terítéken: hazugságok, átverések, megalázások, megcsalás. Eléggé viharos volt a kapcsolatuk. Barátnőm milliószor hívott fel sírva, hogy hár a párja éppen ezt és azt csinálta, meg nem tud benne bízni, meg szemét meg egy mocsok stb. Én, mint jó barátnője, természetesen mindig végighallgattam, hiszen egy jó barátnőnek ez a dolga. Sosem szóltam bele a dolgaiba, bár egy-egy alkalommal, amikor már sírógörcsöt kapva kérdezte, hogy mit csináljon, akkor megmondtam neki, hogy ki kell vágni a francba! Hát, nem tette meg! Tudta, hogy ez a helyes megoldás, és mégsem. Mindig azzal takarózott, hogy ő élete nagy szerelme, és neki "bármit" elnézne, a "szerelem nevében". Most, többrendbeli szakítás és békülés után együtt vannak megint. Mi már jó ideje nem találkoztunk. Ő nem keresett engem, én viszont azóta küldtem neki két e-mail-t, hogy mi újság van, meg hogy összefuthatnánk. Egyikre se válaszolt, pedig 100%, hogy olvasta a leveleket.

A kérdésem az, hogy hogy lehet valaki ennyire naiv, ennyire szemellenzős, hogy semmi más ne számítson neki, mint a pasija, aki ráadásul nem is egy kedves, megbízható ember? Hogy le se tojja a barátnője fejét? Persze tudom, ha majd megint gáz lesz, úgyis megkeres. Félreértés ne essék, nem haragszom rá, inkább sajnálom, hogy miként képes egy olyan emberbe full szerelmes lenni, akiről elég hamar le lehetett venni, hogy az érzései nem komolyak a barátnőm irányában. Az is eszembe jutott, hogy lehetséges, hogy esetleg a fiú befolyásolja őt abban, hogy ne találkozzon velem. Mivel mindent megbeszél(t)ünk egymással, így esetleg attól fél, hogy idővel hatnék rá, hogy szakítson vele. Pedig én sosem uszítottam ellene, és azt, hogy szakítson vele, azt is már csak akkor "engedtem meg magamnak", amikor láttam, mennyire kiborult, mennyire sír. Mégis, ilyen helyzetben mit mondhattam volna? Talán azt, hogy "ne aggódj, majd csak megváltozik?" A későbbiekben aztán, amikor láttam, hogy halmozza a hülyeségeket, és megalázkodik, mert folyton megbocsát,amikor csak ad és ad és ad, és cserébe szinte "semmit" se kap, már csak azt mondtam: "figyelj, ahogy neked jó". Én nem szeretek más dolgába beleszólni, meg láttam, úgyse hallgatna rám, minek tépjem a számat?

Tény és való, hogy én is sok hülyeséget csináltam régebben, de én tanultam a saját hibáimból, és sosem hagynám, hogy így megalázzanak.

Mit gondoltok, mi lesz ennek a sztorinak a vége? Mert szerintem egyszer majd "megjelenik" ismét; vagy, ha megint rossz lesz neki, vagy ha lehull a szeméről a hályog. A másik pedig, hogy azt gondolom, hogy ha valaki így kezd, hogy hazudozik, átvág, megcsal stb., azzal ideig-óráig el lehet lenni, de sosem lesz megbízható, és a barátnőm sosem lesz vele boldog. Jól gondolom?

Egyébiránt nem vagyunk már gyerekek sem; én 29, ő 27 éves.

Ja, és barátnőm nem buta, csak szerintem kapcsolatfüggő. :-(


(Bocs, nem lett valami rövid, bár tény, hogy sokszor ilyen hosszan tudtam volna mesélni. Próbáltam a lényegre hagyatkozni.)

Várom a véleményeiteket.


2010. aug. 29. 00:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg hagyd. Majd megkeres, ha a legnagyobb sz*rban lesz. Maximum anyit tehetsz, hogy néha-néha hívod, ohgy lássa van egy biztos támpont az életében. Viszont neked is egy jó tanács: ha mégegyszer "dob" a barátnőd akárkiért, hagyd el. Ne barátkozz vele többet, nem érdmeli meg.
2010. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy idővel ő nem lesz elég jó a srácnak.
2010. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hány éves a srác , és a barátnőd ?
2010. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A barátnödnek komoly önbecsülési próblémái vanak ezzen te nem tudsz segíteni. Talán akkor látja be mi van ha már korházba került ha a barátja vagy neked ekkor kell ott lenni vele és segiteni.

Nekem is van egy barátom aki 4 éve futt reménytelenűl egy pasi után.

2010. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

18:28-ra: a fiú 23 éves, barátnőm 27.

Utolsó hozzászóló: kórházban? Miért kerülne kórházba? Vagy most arra gondolsz, hogy ha tényleg nagy gáz lenne, akkor megkeresne? Hmm... sokat gondolkoztam; néha úgy érzem, felhívnám, máskor meg nem. Nem haragszom rá, inkább mélyen sajnálom. Szerintetek egyszer eljön majd az idő, hogy belátja, hogy hülyeségeket csinál?

És szerintetek is igazam van abban, hogy aki ilyen szemnét módon viselkedik egy kapcsolat elején, az később sem lesz angyal? (Itt a pasira gondolok.)

2010. szept. 1. 20:59
 16/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Új fejlemény: úgy döntöttem, felhívom a csajszit, de ki volt kapcsolva a telefon, majd megtudtam, hogy megváltozott a száma, amit persze "elfelejtett megadni". Szóval innentől kezdve rajta áll, keres-e vagy sem. Levelemre válasz nincs, telefonon nem tudom elérni... :-( Félre ne értsetek, nem fogok magamon eret vágni emiatt, de most komolyan: hogy lehet valaki ennyire önző??? Tényleg úgy érzem, hogy a pasi keze vastagon benne lehet a dologban, hogy a leányzó szőrén-szálán "eltűnt", és nem reagál a megkeresésemre sem.

Rájön vajon egyszer, hogy saját magából csinál hülyét a viselkedésével?

2010. szept. 6. 12:20
 17/17 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit: barátnő az ilyen?
2010. szept. 6. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!