Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem sikerült ledoktorálnod, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem sikerült ledoktorálnod, a párod hamarosan dr. lesz, hogy viszonyulsz ehhez?

Figyelt kérdés

Szitu: férfi + nő= egy pár


Korkülönbség: 28 év


Férfi: évekkel ezelőtt elkezdte a Ph.D. (bölcsészdoktori) képzést, de végül nem sikerült doktori fokozatot szereznie.


Nő: megcsinálta, pár hónap múlva doktorrá avatják.


A férfi fizetése alacsonyabb lett és maradt, mivel nem lett meg a doktorija, a nő karrierje meg felfelé ível.


Okozhat ez gondot hosszabb távon köztük? Vegyétek figyelembe, h. a korkülönbség is jelentős, tehát a "kiscsaj" megugrotta azt a lécet,amit az apjakorú pasijának nem sikerült.



2021. aug. 8. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Bolcseszdoktori? Doctor of bufe
2021. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen okozhat problémát, ha a férfi irigy vagy a nő megunja, hogy a barátja lusta. 28 év munkatapasztalat különbséggel fura, hogy férfiként kevesebbet keres.
2021. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Mit csinál most a pasi? Szerintem nem baj, ha valaki ott hagy egy képzést, DE legyen más terve. Ami viszont fölösleges, és sajnos tapasztalat exemnél (szakításkor BSc-re járt 8 éve, és még akkor sem volt meg minden tárgya), éveket kidobni egy olyan képzésre, amit úgysem végzel el.


Ez még nem doktori fokozat, hanem tényleg két BSc képzésről beszélünk:

- Engem iszonyatosan zavart, hogy exem az egész kapcsolat alatt nem lépett, és csak teltek az évei BSc-n. Azzal is teljesen okés lettem volna, ha csinál egy OKJ-t, és elhelyezkedik benne, de mondtam neki azt is, hogy tegye magát oda jobban az egyetemen, mert egy diplomával jobban boldogul. Süket fülekre találtam. Mindeközben nagyon büszke volt rá, hogy IGEN, ő egyetemista.

- Én hamarabb elvégeztem a BSc-t, mint ő, és láttam, hogy nem őszintén örül a sikeremnek. Sőt irigy lett.


Sajnos más megoldás nem volt, akármennyiszer tartottunk úgymond megbeszélést, végül kitettem a szűrét.

2021. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
dolgozik a ffi, de nyilván nem lehet egyetemi adjunktus, sem docens doktori nélkül...
2021. aug. 8. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már a 28 év is probléma lehet pár év múlva. Az, hogy nem sikerült a doktorija az a férfitól függ. Ha el van keseredve, depis lesz akkor igen ez is probléma lehet. Ha annyira nem rázta meg és mondjuk újrapróbálja akkor szerintem sima ügy lesz.
2021. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
már 60 évesen hova próbálja újra? nem most nem sikerült neki, hanem kb. 10 éve... és nyilván bántotta, azért ment doktorizni...
2021. aug. 8. 17:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
10 év alatt képtelen volt összehozni?
2021. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem, úgy értettem, h. 10 évvel ezelőtt volt, h. nem sikerült.
2021. aug. 8. 18:31
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
És nem próbálta újra? Akkor egyértelmű, hogy keserűen fogja ezt felfogni. Pár év és az egyik le fog lépni. Vagy 60+ év és depresszió sem egy happy end. A férfinak lehet el kellene gondolkodnia azon, hogy elengedi a nőt.
2021. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ez nem úgy működik, h. 10 év után újrapróbálja, ez a lehetőség már régen elveszett, ez ennél bonyolultabb...
2021. aug. 8. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!